Regaty Architektów 2019 – podsumowanie i fotorelacja

i

Autor: Archiwum Architektury

Regaty Architektów 2019 – podsumowanie i fotorelacja

2019-10-18 17:54

W szóstej edycji Regat Architektów, która odbyła się jeziorze Bełdany na Mazurach udział wzięło ponad stu zawodników. Najlepsze za sterami okazały się pracownie MWH Andrzej Wyszyński, APA Wojciechowski i FS&P Arcus.

Tegoroczne Regaty Architektów zorganizowane przez Carpe Diem Art/Maja Ścisło odbyły się w dniach 13-15 września na jeziorze Bełdany. To już szósta edycja wydarzenia. Tym razem impreza miała miejsce w klubie MILA w Kamieniu na Mazurach i wzięło w niej udział ponad 100 architektów z 45 pracowni. Podczas dwóch dni uczestnicy mogli spróbować swoich sił na jachtach klasy 24 – Antila 24 oraz SIGMA 600 Club.

Regaty Architektów 2019 – podsumowanie i fotorelacja

i

Autor: Archiwum Architektury

Pierwszego dnia rozegrane zostały Regaty o Puchar Architektów składające się z 1-6 biegów – odcinków specjalnych. W konkursie zwyciężyła pracownia MWH Andrzej Wyszyński (sternik: Andrzej Wyszyński, załoga: Anna Piętocha, Aleksandra Klimarczyk, Patrycja Daszczuk oraz Katarzyna Galińska z pracowni Studio 20). Drugie miejsce zdobyło biuro architektoniczne APA Wojciechowski (sternik: Agnieszka Marach, załoga: Agnieszka Kalinowska-Sołtys, Marcin Grzelewski, Witold Dudek, Paulina Owczarska, Aleksandra Mroczek). Trzecia nagroda przypadła pracowni HRA (sternik: Roman Galiński, załoga: Magdalena Szucio, Joanna Biedna, Bronek Borowski, Maciej Możdżeń).

Regaty Architektów 2019 – podsumowanie i fotorelacja

i

Autor: Archiwum Architektury

W niedzielę 15 września odbyły się zawody dla najwytrwalszych żeglarzy – Regaty o Puchar Niezłomnych. Niestety ze względu na trudne warunki pogodowe, które doprowadziły do upadku jednej z łodzi, komisja sędziowska zdecydowała o wcześniejszym zakończeniu tej część regat. Zwycięzcami Pucharu Niezłomnych w klasie 24 zostały: I miejsce – pracownia APA Wojciechowski (sternik: Agnieszka Marach, załoga: Agnieszka Kalinowska-Sołtys, Marcin Grzelewski, Witold Dudek, Paulina Owczarska, Aleksandra Mroczek); II miejsce – WXCA (sternik: Szczepan Wroński, załoga: Marta Sękulska-Wrońska, Katarzyna Billik, Paulina Kucharska Marcin Kruk); III miejsce – PBPA Projekt (sternik: Paweł Strug, załoga: Ula Bereś, Basia Stasiaczek, Julian Sulikowski, Paweł Śledź). W klasie SIGMA tym razem zwycięstwo przypadło pracowni FS&P Arcus (sternik: Piotr Marszałkowicz, załoga: Paweł Kotarbiński, Karolina Piaścik, Joanna Kolczyńska). Drugą nagrodę zdobyła pracownia MWH Andrzej Wyszyński (sternik: Andrzej Wyszyński, załoga: Anna Piętocha, Aleksandra Klimarczyk, Patrycja Daszczuk). A tuż za nimi uplasowała się drużyna mieszana składająca się z Macieja Orlicza – sternik (medusagroup), Agaty Żak (ETRA – Agata Żak) oraz Antoniego Rybińskiego (Real2B) i Macieja Dammego (Hakmus) na zmianę z Pawłem Pałkusem i Jakubem Kasprzakiem (PIK Studio).

Regaty Architektów 2019 – podsumowanie i fotorelacja

i

Autor: Archiwum Architektury

Drużynie, w której byli przedstawiciele redakcji „Architektury-murator”, nie udało się stanąć na podium, ale walczyliśmy do końca. Za sterem stanął Karol Dziuba z pracowni DA Dziuba Architekci, a oprócz nas członkami załogi byli Piotr Straszak (Inicjatywa Projektowa) i Krzysztof Antecki (AERECO). Zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia na amatorów spokojniejszego żeglowania czekał Płynący Obłok. Dwumasztowiec zaprojektowany przez Adama Glegołę to jeden z największych żaglowców na polskich wodach. Za sterami stanęli: Tadeusz Wrzos, Leszek Siwiec i Maciej Bossowski z firmy NOE deskowania, jednego z partnerów wydarzenia (obok Spectra Lighting, AERECO, Saint-Gobain i Glassolutions, Aliplast i Porcelaingres).