Architektura MuratorWydarzeniaRusza nabór na warsztaty projektowe Mood for Wood

Rusza nabór na warsztaty projektowe Mood for Wood

Mood for Wood to międzynarodowe warsztaty dla studentów kierunków projektowych z Polski, Czech, Węgier i Słowacji. W tegorocznej edycji uczestnicy postarają się zmienić pięć związanych z wodą lokalizacji w Poznaniu.

Rusza nabór na warsztaty projektowe Mood for Wood
Drewno w Architekturze 2019 – wyniki konkursu Rozstrzygnięto drugą edycję ogólnopolskiego konkursu na najlepsze projekty magisterskie, w których ukazane zostały walory drewna. Nagrody przyznano zarówno autorom, jak i promotorom prac.
Drewno w architekturze. Konkurs Wydział Architektury Politechniki Białostockiej czeka na najlepsze magisterskie prace dyplomowe dotyczące drewnianej architektury.
Drewno na dużych wysokościach. Wystawa [WIDEO] Timber Rising to wystawa o pnących się wysoko w górę drewnianych budynkach - jednym z ciekawszych architektonicznych zjawisk, który możemy ostatnio zaobserwować w zachodnioeuropejskich metropoliach.
Maggie's Centre w Oldham: pionierskie zastosowania drewna Zaprojektowany przez brytyjską pracownię dRMM ośrodek jest pierwszym na świecie wykorzystaniem klejonego warstwowo drewna liściastego do celów konstrukcyjnych.
Klejone drewno w architekturze - Centrum Maggie's w Oldham W brytyjskim mieście Oldham otwarto Centrum Maggie’s – ośrodek dla osób dotkniętych chorobą nowotworową. Jest to pierwszy na świecie budynek wzniesiony z klejonego warstwowo drewna liściastego. Obiekt powstał według projektu dRMM Architects.
Ekspresyjna rzeźba - drewniana klatka schodowa biurowca w Izraelu W holu wejściowym biurowca Amot Atrium Tower w izraelskim mieście Ramat Gan stanęła niezwykła klatka schodowa. Ekspresyjna, rzeźbiarska forma powstała według projektu Odeda Halafa. Obiekt jest przykładem zastosowania drewna we współczesnej praktyce projektowej - to co wydaje się być wykonane ręką rzeźbiarza, w rzeczywistości jest wynikiem algorytmicznego przetwarzania danych.