Architektura MuratorWydarzeniaSeminarium - Funkcjonalne biuro 2010

Seminarium - Funkcjonalne biuro 2010

W coraz bardziej wirtualnym świecie, jakich argumentów mogą użyć architekci i urbaniści, by usprawiedliwić tworzenie nowych budynków i przestrzeni?

Efektywne, komfortowe i inspirujące biuro zwiększa wydajność pracownika oraz zespołu nawet o kilkadziesiąt procent. Obecnie wieloosobowe pomieszczenia tego typu projektuje się w zupełnie inny sposób, a dobry open space może wnieść nową jakość do całej firmy oraz poprawić warunki pracy, a co za tym idzie - wyniki całej firmy.

Dowiedz się:
jak dobrze zaprojektować, zaaranżować i wyposażyć biuro
jak ważną rolę pełni space programming i space planning
jak stworzyć i jak efektywnie prowadzić współpracę grupy projektowej (steering committee)
jak wyglądają biura godne uwagi w kraju i za zagranicą?

Seminaria prowadzone będą przez uznanych specjalistów m.in.: Przemysława Stopę - architekta i projektanta z wieloletnim doświadczeniem, który zrealizował dziesiątki projektów, w tym biura dla największych i najbardziej innowacyjnych firm znajdujących się na liście Forbes czy Global 500, np.: Google, Unilever, Ernst & Young i wielu innych.

Gościem specjalnym konferencji w Warszawie będzie Frank Duffy - architekt i konsultant z Wielkiej Brytanii, założyciel DEGW - firmy konsultingowej zajmującej się strategią i dizajnem dla biur, jeden z wiodących autorytetów w kwestiach tworzenia wizji biur przyszłości. Prezes Stowarzyszenia RIBA w latach 1993-95.

Dodatkowo zaproszeni zostali doświadczeni office i facilities managerowie, którzy opowiedzą o swoich sprawdzonych sposobach współpracy z projektantem, project managerem i zarządem (np. Magdalena Stańczuk - Hewlett Packard). Będzie można również dowiedzieć się jak zadbać o prawidłową akustykę w biurze od specjalisty z firmy Ecophon (Mikołaj Jarosz).

02.03.2010 – Kraków (Centrum Biurowe Lubicz II)
30.03.2010 – Katowice (Galeria Szyb Wilson)
07.04.2010 – Warszawa (Park Postępu)
10.05.2010 – Łódź (biurowiec Business House)
09.06.2010 – Poznań (Malta Office Park)
14.09.2010 – Gdańsk (Tryton Gdańsk)
28.09.2010 – Wrocław (Młyn Sułkowice)


Organizator: miesięcznik "Office&Facility"
Kontakt: Paweł Lenart, (22) 390 45 88 lub office@officefacility.pl
Koszt uczestnictwa: 390 zł (cena z VAT)

Informacje: www.officefacility.pl

fotka z /zdjecia/headerkonferencja.jpg
O potrzebie zintegrowanego projektowania. Seminarium we Wrocławiu 29 marca we wrocławskiej Hali Stulecia odbędzie się seminarium rozpoczynające III edycję ogólnopolskiego projektu „Partnerstwo dla zrównoważonego budownictwa”.  W dyskusji udział wezmą architekci, deweloperzy, przedstawiciele środowisk akademickich i władz miasta
Zrównoważone budownictwo nie musi być drogie. Decyzje podjęte w czasie projektowania nic nie kosztują Budynki zaprojektowane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju są tańsze w eksploatacji i przyjazne dla użytkowników oraz środowiska. To nie mit, ale rzeczywistość, o czym mogli się przekonać uczestnicy seminarium „Zrównoważone projektowanie – potrzeba integracji oraz nowoczesnych rozwiązań”.
Relacja z seminarium „Building Energy Efficiency. Komfortowy, bezpieczny Tegoroczna edycja poświęcona była poszanowaniu energii w kontekście budownictwa jednorodzinnego. Tematyka seminarium objęła światowe i europejskie standardy, dyrektywy, normy prawa w świetle efektywności energetycznej budynków
SEMINARIUM „URBANISTYKA SOCREALIZMU JAKO PRZEDMIOT OCHRONY KONSERWATORSKIEJ” Badacze architektury z krajów byłego bloku wschodniego poruszą problemy związane z waloryzacją, ochroną i konserwacją założeń urbanistycznych należących do tego okresu historycznego. Seminarium prowadzone jest w ramach projektu „Tożsamość Miasta. Modernizm i Antymodernizm w powojennym dziedzictwie kulturowym”. Program ten realizowany jest na przestrzeni lat 2010-2013 i prowadzony na poziomie samorządowym pomiędzy Warszawą i Berlinem w ramach Partnerstwa Miast
Adam, Lucjan i Janusz Ballenstedt / Miasto miast W imieniu Zarządu Oddziału Poznańskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, zapraszamy na seminarium „Adam, Lucjan i Janusz Ballenstedt – poznańscy twórcy polskiej i europejskiej architektury” oraz debatę „MIASTO MIAST”, zorganizowane z okazji 125-lecia działalności stowarzyszeń architektonicznych w Wielkopolsce pt. "Architekci i ich miasta. Architekci i ich domy"
Seminaria „Nowoczesne technologie w architekturze” już w marcu! Celem jest przybliżenie nowych technologii i rozwiązań w zakresie szkła budowlanego, systemów szklenia, konstrukcji budowlanych z aluminium, systemów solarnych i fotowoltaicznych, automatyki drzwiowej oraz okuć do szkła, a także ich zastosowania w zrównoważonych inwestycjach budowlanych