Architektura MuratorWydarzeniaŚląsk i Morze Architektury. Wykład

Śląsk i Morze Architektury. Wykład

Gościem kolejnego spotkania w ramach organizowanego przez SARP Koszalin cyklu Morze Architektury będzie Jacek Krych, współautor m.in. pawilonu Agencji Reklamowej YETI w Kryspinowie i pawilonu stacji paliw w Sierczy.

Pierwsza seria wykładów poświęcona jest architekturze śląskiej (Śląsk nad Morzem), a jej uczestnikami byli już Stanisław Niemczyk, Henryk Zubel i Andrzej Duda oraz Przemo Łukasik i Łukasz Zagała z medusagroup. Spotkania odbywają się w każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 19.00.

21 kwietnia

SARP – Klub Kawałek Podłogi, Koszalin

www.koszalin.sarp.org.pl

Tagi:
Centrum Wiedzy Cognitarium w Koszalinie: wyniki konkursu Poznanliśmy wyniki konkursu na projekt Centrum Wiedzy Cognitarium w Koszalinie. Budynek, mieszczący między innymi główną bibliotekę Politechniki Koszalińskiej, powstanie według zwycięskiej koncepcji śląskiego biura OVO Grąbczewscy Architekci.
Innowacja wpisana w historię miejsca Historyczna papiernia w Koszalinie kiedyś była jednym z najnowocześniejszych takich zakładów w Europie. Teraz tworzone są w niej innowacyjne rozwiązania dla architektów.
Koszaliński plan na kulturę Trwające 18 miesięcy prace nad Programem Rozwoju Kultury Koszalina, stworzonym przez wieloosobowy zespół, w którego skład weszli przedstawiciele miejskich władz oraz eksperci z programu DNA Miasta Fundacji Res Publica, zakończyły się w czerwcu. Ich wynikiem jest 20-stronicowy dokument, prezentujący diagnozę stanu kultury stworzoną w oparciu o badania i wywiady z reprezentantami środowisk kulturalnych i mieszkańcami.
Koszalin ma plan na kulturę Koszalin przyjął dokument opisujący strategię rozwoju kultury przez najbliższe 10 lat. Dzięki jego realizacji kultura ma stać się kluczowym elementem budowania lokalnej tożsamości i wizerunku miasta.
Zagospodarowanie centrum Koszalina Pracownia Toprojekt zwyciężyła w konkursie na opracowanie koncepcji urbanistyczno-achitektonicznej dla śródmieścia Koszalina.
Domy na jeziorze Jamno Choć domy na wodzie nie mają w Polsce uregulowanego statusu prawnego i rejestrowane są jako jachty, obiekty koszalińskich inżynierów można wynająć lub kupić i wykorzystać na mieszkanie, hotel czy kawiarnię – pisze Michał Nitychoruk.