StartARCHITEKCI 2018 – najlepsze dyplomy z Lublina

i

Autor: Archiwum Architektury StartARCHITEKCI 2018 - plakat wystawy, który zaprojektował Bartosz Pięta

StartARCHITEKCI 2018 – najlepsze dyplomy z Lublina

2018-12-13 18:06

Od 14 grudnia w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie można oglądać przegląd najlepszych projektów dyplomowych obronionych w 2018 roku na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej.

To już dziesiątą edycją wystawy „startARCHITEKCI”, organizowanej wspólnie przez Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej, Centrum Spotkania Kultur oraz Fundację Rozwoju Politechniki Lubelskiej. Zobaczymy na niej 93 projekty dyplomowe inżynierskie i magisterskie obronione w 2018 roku na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej. Projekty są eksponowane w podziale na 11 grup tematycznych: DOPEŁNIENIE, POTENCJAŁ, OD NOWA, DWOISTOŚĆ, ROZWÓJ, DIALOG Z HISTORIĄ, NATURA, AZYL, WARSZTAT, MECHANIZM i SACRUM. Prezentowane na ekspozycji projekty zostały wytypowane przez ich promotorów, a sama wystawa przygotowania i zaaranżowana przez studentów i absolwentów uczelni. Uczestnicy przeprowadzili też konkurs na projekt plakatu promującego wydarzenie, w którym zwyciężył Bartosz Pięta.

Czytaj też: Architektura: studia w Polsce. Jak wyglądają, jak się dostać, gdzie najlepiej studiować architekturę |

Wernisaż zaplanowano na 14 grudnia, 9 stycznia - pokaz filmu "Obywatelka Jane. Walka o miasto" i dyskusję z udziałem architekta Piotra Bujasa, Marty Kurowskiej z Fundacji tu obok oraz Michała Wolnego z Porozumienia Rowerowego, a 26 stycznia prezentacje wybranych projektów przez ich autorów. Podczas trwania wystawy przewidziano też obrady jury dziewiątej edycji konkursu na najlepszy projekt dyplomowy inżynierski (Nagroda im. Tadeusza Witkowskiego), najlepszy projekt magisterski, a także kwalifikacje do ogólnopolskich konkursów o Nagrodę im. Zbyszka Zawistowskiego – Dyplom Roku SARP oraz Polsko-Niemiecką Nagrodę Integracyjną SARP-BDA. Ogłoszenie wyników połączone z dyskusją o projektach będzie stanowić jedno z wydarzeń towarzyszących wystawie startARCHITEKCI 2018.

StartARCHITEKCI 2018Kiedy: 14 grudnia 2018 – 28 lutego 2019 rokuGdzie: Centrum Spotkania Kultur, Lublin, plac Teatralny 1Organizatorzy: Centrum Spotkania Kultur, Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej, Fundacja Rozwoju Politechniki Lubelskiej

StartARCHITEKCI 2018 – najlepsze dyplomy z Lublina

i

Autor: Archiwum Architektury