Architektura MuratorWydarzeniastartARCHITEKCI: projekty studenckie w CSK w Lublinie

startARCHITEKCI: projekty studenckie w CSK w Lublinie

W Centrum Spotkania Kultur w Lublinie studenci Politechniki Lubelskiej przedstawią obronione w 2017 roku na Wydziale Budownictwa i Architektury projekty dyplomowe. Już 14 lutego otwarcie wystawy, której patronem jest Architektura-murator.

startARCHITEKCI: projekty studenckie w CSK w Lublinie

W wystawie będzie uczestniczyło 94 projektów w 9 kategoriach: Dialog z historią, Dusza i ciało, Dwoistość, Dopełnienie, Mechanizm, Natura, Od nowa, Potencjał, Rozwój, oraz Warsztat. Dobór projektów w kategorie ma zwrócić uwagę na idee reprezentowane przez poszczególne projekty oraz wieloaspektowość poszczególnych zagadnień.

Podczas wystawy odbywają się obrady jury konkursów projektów dyplomowych organizowanych we współpracy z Oddziałem Lubelskim Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP. Wystawa została rozplanowana, przygotowania i urządzona we współpracy z zespołem Centrum Spotkania Kultur przez studentów i absolwentów Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej.

Wystawa odbędzie się w dniach 14 lutego - 23 marca. 3 lutego odbędzie się publiczna prezentacja części projektów, natomiast 13 marca - dyskusja towarzysząca wystawie.

startARCHITEKCI: projekty studenckie w CSK w Lublinie
Rezydencja Ogród Saski w Lublinie: nowy projekt MTA Architekci W samym centrum Lublina, między ulicami Wieniawską, Jasną, Ewangelicką oraz Jana Karskiego, planowany jest zupełnie nowy kwartał. Zespół, pod nazwą Rezydencja Ogród Saski, zaprojektowała warszawska pracownia MTA Architekci.
Morwowa Tower w Lublinie Jeszcze w tym roku rozpocznie się realizacja budynku Morwowa Tower w Lublinie. Projekt 18-kondygnacyjnej wieży opracowały wspólnie biura z Polski i Chin, w tym lokalne studio Kożuchowski Architekci i MAG Architekci z Warszawy.
WZORY LUBLINA: seria patternów inspirowanych detalami miasta Detale ikonicznych budynków Lublina stały się inspiracją dla architekta krajobrazu Tomasza Smutka do opracowania specjalnej kolekcji wzorów. Projekt powstał w ramach stypendium prezydenta Lublina.
Osiedle Słowackiego w Lublinie Lubelskie osiedle Słowackiego to pierwsza w Polsce realizacja humanistycznej wizji zespołu mieszkaniowego opartego o stworzoną przez Oskara Hansena ideę Linearnego Systemu Ciągłego.
Muzeum Ziem Wschodnich w Lublinie – wyniki konkursu Warszawska pracownia WXCA we współpracy z nowojorskim biurem Ralph Appelbaum Associates zwyciężyła w konkursie na projekt Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej w Lublinie. Na potrzeby nowo utworzonej placówki przeznaczono zabytkowy Pałac Lubomirskich.
Lublin: alternatywne opowieści o mieście Co wybieramy z bogatego zasobu naszej przeszłości, by opowiadać o mieście? Jakie narracje tworzymy, by dać poczucie przynależności i tożsamości mieszkańcom? Jakie oblicze miasta w ten sposób pokazujemy? Na te i inne pytania postarają się odpowiedzieć badacze i animatorzy kultury na seminarium z cyklu Potencjał dziedzictwa.