Wystawa dyplomów magisterskich i inżynierskich absolwentów Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej obronionych w roku 2010
Wernisaż: 10 grudnia 2010 - piątek, godz. 19.00 Wystawa czynna: 10 grudnia 2010 - 9 stycznia 2011, godz.14.00 – 19.00 (Przerwa świąteczna: 22.12.2010 – 2.02.2011) Dyskusja towarzysząca wystawie: 17 grudnia – piątek, godz. 18.00
miejsce: Warsztaty Kultury / ul. Popiełuszki 5
Wstęp wolny
Wystawa startARCHITEKCI to wspólny projekt Warsztatów Kultury i Politechniki Lubelskiej mający na celu prezentację tematów podejmowanych w pracach dyplomowych studentów Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej. Nieodłącznym elementem wystawy jest konfrontacja tych prac ze środowiskiem praktykujących architektów oraz osób chcących decydować o wyglądzie i jakości otaczającej nas wszystkich przestrzeni.
W tym roku odbędzie się druga edycja wydarzenia. Zaprezentowane zostaną najciekawsze prace dyplomowe młodych inżynierów architektów oraz pierwszych w historii Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej magistrów inżynierów architektów. Jeszcze bogatsze będzie także grono promotorów prezentowanych projektów. Są to architekci prowadzący istotne na rynku pracownie, w tym zaliczające się do czołówki architektonicznej Polski.
Współpraca Warsztatów Kultury z Politechniką Lubelską zaowocowała też wprowadzeniem do prezentacji dyplomów standardów towarzyszących wystawom sztuki. W trakcie wystawy odbędą się spotkania angażujące do czynnego uczestnictwa władze uczelni i miasta, autorów projektów i ich promotorów, projektantów, studentów oraz pasjonatów architektury. Podczas trwania wystawy odbywać się będą także dyskusje na tematy związane z architekturą, biorące za punkt wyjścia prezentowane na wystawie prace
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej oraz Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie zapraszają na piątą edycję wystawy najlepszych dyplomów magisterskich.
Program nauczania na uczelniach austriackich różni się od tego w Polsce. Student ma wolną rękę; sam decyduje o tym, w jakim kierunku chce się wyspecjalizować i w jakim tempie studiować. Ważne jest to o tyle, że realizacja takiego projektu jak szkoła w Basadhi trwa o wiele dłużej niż przygotowanie pracy teoretycznej. W moim przypadku od pomysłu budowy szkoły do zakończenia studiów minęły aż cztery lata – z Kają Geratowską, polską architektką, która w wiosce Basadhi we wschodnich Indiach zrealizowała swój projekt dyplomowy, rozmawia Agnieszka Skolimowska.
20 maja podczas otwarcia wystawy "Plany na przyszłość" wręczono nagrody OW SARP dla najlepszych prac dyplomowych obronionych w 2014 na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Nagrodę równorzędną otrzymały dwa projekty: Budynek wielorodzinny otwartego kodu autorstwa Jana Bagińskiego oraz Trakt Praski - projekt pieszo-rowerowej kładki przez Wisłę opracowany przez Małgorzatę Dembowską. Poniżej prezentujemy autorski opis i wizualizacje drugiego z nich.
20 maja podczas otwarcia wystawy "Plany na przyszłość" wręczono nagrody OW SARP dla najlepszych prac dyplomowych obronionych w 2014 na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Nagrodę równorzędną otrzymały dwa projekty: Budynek wielorodzinny otwartego kodu autorstwa Jana Bagińskiego oraz Trakt Praski - projekt pieszo-rowerowej kładki przez Wisłę opracowany przez Małgorzatę Dembowską. Poniżej prezentujemy autorski opis i wizualizacje pierwszego z nich.
Doroczną Nagrodę SARP im. Zbyszka Zawistowskiego otrzymał arch. Adam Stafiniak (temat: Monastyr; promotor: dr inż. arch. Stanisław Lose; Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej).