Architektura MuratorWydarzeniaSukkot - let's build a tent! Międzynarodowe warsztaty w Poznaniu

Sukkot - let's build a tent! Międzynarodowe warsztaty w Poznaniu

Studenckie warsztaty nadadzą architektoniczną formę wielowiekowej żydowskiej tradycji. Architektura-murator jest patronem wydarzenia.

Sukkot - let's build a tent! Międzynarodowe warsztaty w Poznaniu

Sukkot - let's build a tent! to druga edycja międzynarodowych warsztatów architektonicznych, organizowanych przez SARP Poznań oraz stowarzyszenie Kolektyw 1a we współpracy z Poznańską Gminą Żydowską. W warsztatach weźmie udział 32 studentów kierunków projektowych z Polski, Niemiec oraz Izraela, którzy pracując w niewielkich międzynarodowych grupach roboczych prowadzonych przez tutorów - uznanych młodych projektantów będą mieli za zadanie zaprojektować i samodzielnie wykonać w ramach określonego budżetu współczesną interpretację tradycyjnego szałasu na żydowskie święto Sukkot.

Święto, zwrane też Świętem Szałasów, upamiętnia wędrówkę Żydów przez pustynię do Ziemi Obiecanej. W każde święto wyznawcy judaizmu budują szałasy, w których według tradycji przez czas świąteczny powinni mieszkać lub jeśli jest to niemożliwe spożywać chociaż jeden posiłek dziennie. Szałasy budowane są według ściśle określonych reguł - muszą między innymi znajdować się pod gołym niebem, być na tyle duże, by pomieścić człowieka i stół, mieć co najmniej dwie pełne ściany, przykryte dachem, który musi być wykonany z naturalnych materiałów - czegoś, co wyrosło z ziemi i zostało ścięte, na przykład gałęzie, łodygi kukurydzy czy zbóż.

Warsztaty odbędą się w terminie od 23 do 31 sierpnia 2018 roku. Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane będą poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.sukkotletsbuiltatent.com w terminie od 30 maja do 10 lipca. Organizatorzy skontaktują się z osobami zakwalifikowanymi na warsztaty mailowo do 12 lipca. Koszt uczestnictwa w warsztatach, pokrywający noclegi, dojazdy i materiały do pracy, wynosi 100 euro/420 zł.

Tagi:
Osiedle Portowo w Poznaniu: zespół mieszkaniowy nad Wartą projektu APA Wojciechowski Osiedle Portowo w Poznaniu zaplanowano na terenie historycznej Stoczni Rzecznej nad Wartą. W ramach inwestycji powstanie w sumie 47 budynków oferujących blisko 1800 mieszkań.
Nowy Strzeszyn / Poznań Układ istniejącego na działce brzozowego gaju zdefiniował meandry gęstej, nastawionej na sąsiedztwo urbanistyki tego poznańskiego osiedla. O Nowym Strzeszynie według projektu biura Insomia pisze Agnieszka Rumież.
Wspólny dziedziniec: nowy projekt Pawła Grobelnego w przestrzeni Poznania W Poznaniu ukończona została właśnie nowa przestrzeń autorstwa Pawła Grobelnego. Dla firmy  OKRE Development projektant stworzył minimalistyczny ogród o geometrycznym układzie ścieżek i klombów, które uzupełnił o autorskie meble miejskie.
Vilda Moderne w Poznaniu projektu Lab 3 Architekci Siedmiopiętrowy budynek Vilda Moderne  uzupełni pierzeję u szczytu zabytkowych schodów Czarneckiego łączących Dolną i Górną Wildę w Poznaniu. Obiekt zaprojektowała lokalna pracownia Lab 3 Architekci.
Nowy Rynek w Poznaniu z dominantą projektu Jemsów Trwa realizacja kolejnego budynku wielofunkcyjnego kompleksu Nowy Rynek w Poznaniu. Nowy obiekt według projektu biura JEMS Architekci będzie głównym elementem identyfikującym cały zespół w przestrzeni miasta.
Rynek Łazarski z jedną z największych na świecie poduszek ETFE Dobiega końca przebudowa Rynku Łazarskiego w Poznaniu według konkursowego projektu Autorskiej Pracowni Architektonicznej Jacka Bułata. Nad przyszłym targowiskiem montowany jest dach z jedną z największych na świecie jednokomorowych poduszek z folii ETFE.