Architektura MuratorWydarzeniaSukkot - let's build a tent! Międzynarodowe warsztaty w Poznaniu

Sukkot - let's build a tent! Międzynarodowe warsztaty w Poznaniu

Studenckie warsztaty nadadzą architektoniczną formę wielowiekowej żydowskiej tradycji. Architektura-murator jest patronem wydarzenia.

Sukkot - let's build a tent! Międzynarodowe warsztaty w Poznaniu

Sukkot - let's build a tent! to druga edycja międzynarodowych warsztatów architektonicznych, organizowanych przez SARP Poznań oraz stowarzyszenie Kolektyw 1a we współpracy z Poznańską Gminą Żydowską. W warsztatach weźmie udział 32 studentów kierunków projektowych z Polski, Niemiec oraz Izraela, którzy pracując w niewielkich międzynarodowych grupach roboczych prowadzonych przez tutorów - uznanych młodych projektantów będą mieli za zadanie zaprojektować i samodzielnie wykonać w ramach określonego budżetu współczesną interpretację tradycyjnego szałasu na żydowskie święto Sukkot.

Święto, zwrane też Świętem Szałasów, upamiętnia wędrówkę Żydów przez pustynię do Ziemi Obiecanej. W każde święto wyznawcy judaizmu budują szałasy, w których według tradycji przez czas świąteczny powinni mieszkać lub jeśli jest to niemożliwe spożywać chociaż jeden posiłek dziennie. Szałasy budowane są według ściśle określonych reguł - muszą między innymi znajdować się pod gołym niebem, być na tyle duże, by pomieścić człowieka i stół, mieć co najmniej dwie pełne ściany, przykryte dachem, który musi być wykonany z naturalnych materiałów - czegoś, co wyrosło z ziemi i zostało ścięte, na przykład gałęzie, łodygi kukurydzy czy zbóż.

Warsztaty odbędą się w terminie od 23 do 31 sierpnia 2018 roku. Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane będą poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.sukkotletsbuiltatent.com w terminie od 30 maja do 10 lipca. Organizatorzy skontaktują się z osobami zakwalifikowanymi na warsztaty mailowo do 12 lipca. Koszt uczestnictwa w warsztatach, pokrywający noclegi, dojazdy i materiały do pracy, wynosi 100 euro/420 zł.

Tagi:
Nagroda Quadro – najlepsze realizacje Poznania 2020 Nagroda Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro 2020 przyznana! W 22. edycji konkursu na najlepszą realizację minionego roku zwyciężyła pracownia CDF Architekci za budynek mieszkalno-usługowy Żelazko u zbiegu ul. Ogrodowej i Krysiewicza.
Ogród Jordanowski nr 1, Tu Wolno Grać w Piłkę Ogród Jordanowski nr 1 w Poznaniu przechodzi metamorfozę. W pierwszym etapie zrealizowano część sportową, z boiskami i strefą do ćwiczeń. Projekt zagospodarowania całego terenu opracowało biuro UGO Architecture Hugona Kowalskiego.
Nagroda Quadro – najlepsze realizacje Poznania 2019 Nagroda Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro 2019 przyznana! W 21. edycji konkursu na najlepszą realizację minionego roku zwyciężyła pracownia NMS Architekci za projekt przebudowy oficyny w śródmieściu.
Dziedziniec przed Zamkiem Cesarskim w Poznaniu – wyniki konkursu Ogłoszono wyniki dwuetapowego konkursu na zagospodarowanie dziedzińca przed Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Zwyciężyła młoda warszawska pracownia Aleksander Wadas Studio, pokonując 40 zespołów z całej Polski.
Akademik na poznańskim Morasku projektu Dedeco Biuro architektoniczne Dedeco zwyciężyło w konkursie na projekt domu studenckiego dla Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Budynek planowany jest na Kampusie Morasko, obok Collegium Historicum i Wielkopolskiego Centrum Zaawansowanych Technologii.
Wieża widokowa na Szachtach w Poznaniu O obywatelskim projekcie wieży z widokiem na teren dawnej cegielni, który dzięki sukcesji naturalnej zmienił się w unikalny zespół krajobrazowy, pisze Urszula Forczek-Brataniec.