Architektura MuratorWydarzeniaSumienie detalu – kolejna edycja Forum Designu i Architektury. Budma 2021

Sumienie detalu – kolejna edycja Forum Designu i Architektury. Budma 2021

Tegoroczne Forum Designu i Architektury odbędzie się 3 lutego w formule on-line. Wśród gości między innymi Tim Inglod, Lars Emil Kragh, Małgorzata Kucewicz, Zbigniew Maćków, Milena Trzcińska i Jakub Głaz.

Sumienie detalu – kolejna edycja Forum Designu i Architektury. Budma 2021

Forum Designu i Architektury D&A organizowane było dotąd zawsze w ramach Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury Budma. Z uwagi na sytuację epidemiczną, Budma została w tym roku przełożona na listopad, natomiast Forum – tak jak w latach ubiegłych – odbędzie się już na początku lutego. Spotkanie poświęcone jest różnym aspektom projektowania detalu i przyszłej roli architekta. Uczestnicy spróbują znaleźć odpowiedzi na pytanie, czym jest detal i jaką rolę pełni w architekturze. Zastanowią się, czy myślenie w kategoriach detalu może sprzyjać trosce o środowisko, a także dlaczego projekty architektoniczne bazują na stawkach godzinowych i czy w najbliższej przyszłości powstaną niestandardowe specjalizacje architektoniczne.   

Wśród prelegentów tradycyjnie znajdą się goście z Polski i z zagranicy, m.in. Tim Inglod, profesor antropologii społecznej na Uniwersytecie w Aberdeen w Wielkiej Brytanii, Lars Emil Kragh, badacz trendów i nowatorskich rozwiązań usprawniających relacje biznesowe, główny doradca duńskiego stowarzyszenia architektów Danske Arkitektvirksomheder, a także architekci: Małgorzata Kucewicz z Grupy Projektowej Centrala, Joanna Grześkowiak i Maciej Gierwalaniec z Prosto Architekci,  Zbigniew Maćków z Maćków Pracownia Projektowa, Adam Wierciński z Wierciński Studio, Borys Wrzeszcz z Wrzeszcz Architekci, Milena Trzcińska, założycielka i redaktorka kwartalnika RZUT czy publicysta Jakub Głaz. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, obowiązuje jednak rejestracja. Szczegółowe informacje oraz formularz na stronie www.forumdia.pl.

Sumienie detalu – kolejna edycja Forum Designu i Architektury. Budma 2021
Ile zarabia architekt 2021? Wynagrodzenia architektów: najnowsze zestawienie
Ile zarabia architekt 2021? Wynagrodzenia architektów: najnowsze zestawienie Ile zarabia architekt? Jakie są minimalne, a jakie maksymalne zarobki architekta? I ile wynosi najczęściej oferowane wynagrodzenie architekta? Firma Hays Poland opublikowała najnowszy raport płacowy. O ile w roku 2021 nie dojdzie do wyraźnego spadku zapotrzebowania na usługi budowlane i pogorszenia się płynności finansowej firm z branży, w najbliższym czasie spodziewamy się stabilizacji poziomu płac – czytamy w podsumowaniu. Publikujemy zestawienie ZAROBKI ARCHITEKTÓW 2021.
Tagi:
Autor: (Red.)
Nagroda Ministra Inwestycji za wybitne osiągnięcia w architekturze 2019 Minister Inwestycji i Rozwoju po raz kolejny przyznał nagrody w dziedzinie architektury i planowania przestrzennego. Wśród laureatów m.in. Bolesław Stelmach, Ewa Kuryłowicz i Bogusław Wowrzeczka.
BUDMA 2019 – podsumowanie 28. edycji Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury Blisko 50 000 gości, 1000 wystawców, 43 produkty nagrodzone Złotym Medalem MTP, ponad 150 targowych premier rynkowych, a także prezentacja biur architektonicznych i rozstrzygnięcie pierwszej edycji konkursu Architecture BUDMA Award. Podsumowujemy tegoroczną odsłonę Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2019.
Budma Award 2019 – znamy finalistów konkursu ABA – Architecture Budma Award Jury pierwszej edycji konkursu Architecture BUDMA Award do ścisłego finału nominowało pięć obiektów. Wyniki poznamy 12 lutego podczas gali otwarcia Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2019.
BUDMA 2019 – wydarzenia dla architektów Już 12 lutego Poznań ponownie stanie się miejscem prezentacji najnowszych osiągnięć w dziedzinie szeroko rozumianej architektury. W programie m.in. spotkania i dyskusje wokół innowacyjnych rozwiązań dla projektantów oraz ostatnich zmian legislacyjnych.
Targi BUDMA 2018 - wydarzenia dla architektów Kulisy powstawania poznańskiego Bałtyku i wyzwania stawiane przez nowoczesne mega-miasta - oto tematy dwóch spotkań, które odbędą się w trakcie Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury w Poznaniu w dniach 30 stycznia - 2 lutego.
Targi BUDMA 2018 Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA w Poznaniu odbędą się w terminie 30 stycznia – 2 lutego 2018. Podczas targów odbędzie się szereg wydarzeń, skierowanych do czterech grup: handlowców, wykonawców, architektów i projektantów oraz inwestorów.