Światło dla...

2010-09-15 2:00

Zapraszamy do udziału w III edycji konkursu dla studentów, młodych projektantów i architektów „Światło dla…”. Motywem przewodnim jest alternatywna, energooszczędna dioda LED.

CZYTAJ TAKŻE>>O modelowaniu architektury w kontekście fińskich realizacji i doświadczeń opowie założyciel biura architektonicznego C&J, Tom Cederqvist. Na spotkanie zapraszamy do kultowego w Łodzi Hotelu Andel’s, który powstał w dawnej przędzalni Izraela Poznańskiego. Po zakończeniu konferencji zaplanowano wycieczkę po Manufakturze

Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych, Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego oraz Agencja SOMA - organizator największych i najbardziej prestiżowych w tej części Europy Targów ŚWIATŁO są organizatorami i propagatorami tego konkursu. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął W-ce Premier Minister Gospodarki Waldemar Pawlak oraz Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Promocję konkursu zapewniają czasopisma Architektura Murator, Dobre Wnętrze, 2+3D oraz Elektrosystemy.

Sponsorem i dostawcą źródeł światła dla uczestników jest firma OSRAM.

Trzecia edycja konkursu przeprowadzona jest w dwóch kategoriach „wzornictwo” oraz „architektura”.Kategoria „wzornictwo” przeznaczona jest dla designerów oraz studentów wydziałów wzornictwa. Zadanie konkursowe w tej kategorii polega na przygotowaniu projektu oświetlenia oraz na ewentualne życzenie organizatorów jego urzeczywistnienie w postaci prototypu, w którym wykorzystano źródło światła w postaci diody LED będącej produktem marki OSRAM.Kategoria „architektura” przeznaczona jest dla architektów i studentów wydziałów architektury, a praca konkursowa w tej kategorii polegać będzie na przygotowaniu projektu przedstawiającego oświetlenie przestrzeni architektonicznej, w którym wykorzystano źródła światła w postaci diody LED będącej produktem marki OSRAM.

Obszarem projektowania w tej edycji konkursu jest szeroko pojęta „rozrywka”. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody pieniężne, a prace finalistów zaprezentowane zostaną na wystawie pokonkursowej podczas XIX Międzynarodowych Targów ŚWIATŁO 2011 w dniach 23-25 marca 2011 w Warszawie. W targach biorą udział największe i najbardziej liczące się w branży oświetleniowej firmy z kraju i zagranicy, będzie to więc znakomita okazja do promocji najbardziej utalentowanych polskich studentów, młodych projektantów i architektów.

Rozwijająca się w ostatnich latach technologia LED w ciągu paru najbliższych lat całkowicie odmieni rynek oświetlenia. Zachęcamy więc do udziału wszystkich studentów wydziałów wzornictwa i architektury oraz młodych (do 30 roku życia) projektantów i architektów – warto poznać bliżej to niezwykłe źródło światła jakim jest dioda LED. Wszystkie szczegóły, w tym karty katalogowe diod LED firmy OSRAM, znajdują się na stronie www.swiatlodla.pl w dziale INFORMACJE.

REGULAMIN KONKURSU

KARTA ZGŁOSZENIA

fotka z /zdjecia/logo_pl.jpg

i

Autor: Archiwum Architektury