Architektura MuratorWydarzeniaŚwięto kobiet branży nieruchomości: relacja z konferencji Top Woman Experience – Kobieta Przyszłości

Święto kobiet branży nieruchomości: relacja z konferencji Top Woman Experience – Kobieta Przyszłości

Za nami konferencja Top Woman Experience – Kobieta Przyszłości. W czasie wydarzenia premierę miała książka „Jak zostać Top Woman”, w której znajdziemy wywiady m.in. z architektkami Agnieszką Kalinowską-Sołtys, Dorotą Jarodzką-Śródką i Ewą P. Porębską.

Święto kobiet branży nieruchomości: relacja z konferencji Top Woman Experience – Kobieta Przyszłości
Okładka książki „Jak zostać Top Woman”; fot. Kateryna Reshetniak

Konferencja „Top Woman Experience – Kobieta Przyszłości” miała miejsce 7 marca w warszawskim Airport Hotel Okęcie. Wydarzenie, zorganizowane z okazji Dnia Kobiet przez agencję PS intermedia i Stowarzyszenie TOP WOMAN form women, zgromadziło blisko 500 gości. Podczas spotkania mieli oni możliwość wzięcia udziału w licznych prelekcjach, panelu dyskusyjnym dotyczącym przyszłości pracy w branży nieruchomości oraz warsztatach z networkingu. Zaczęliśmy lekko futurystyczną wizją przyszłości, żeby później odpowiedzieć sobie na pytanie, czego, będąc człowiekiem 2.0, możemy nauczyć się od tybetańskich mnichów, by następnie przejść do tematów dotyczących własnego rozwoju zawodowego oraz pracy nad sobą – mówi Krystyna Swojak, organizatorka konferencji, Managing Director Top Woman in Real Estate.

W czasie wydarzenia uczestniczki poznały też najnowsze metody pomagające osiągnąć zawodowy sukces. Nauczyły się szybkiego rozluźniania poprzez odpowiednie oddychanie oraz poprzez jogę śmiechu. Prelekcje, dyskusję i warsztaty poprowadzili m.in. Aleksandra Przegalińska, profesorka Akademii Leona Koźminskiego, doktorka habilitowana w dziedzinie nauk o zarządzaniu, Bartosz Dobrowolski, ekspert w zakresie transformacji cyfrowej, Joanna Chmura, psycholożka, Jolanta Nowakowska-Zimoch, Managing Partner w Greenberg Traurig, Magda Linke-Koszek, założycielka i CEO w firmie Her impact, Małgorzata Gniech, Head of AI Business Development w TD Synnex, Martyna Zastawna, założycielka marki woshwosh, Nina Ambroziak, ekspertka transformacji mentalnej oraz Urszula Sankowska, współwłaścicielka i CEO w firmie MIM Solutions.

W czasie wydarzenia odbyła się również premiera książki „Jak zostać Top Woman”, w której znajdziemy inspirujące historie wyjątkowych kobiet i opis ich drogi do sukcesu. Konkurs Top Woman in Real Estate powstał ponad 5 lat temu z potrzeby serca. Pracowałam wówczas w wydawnictwie branżowym i często bywałam zapraszana na konferencje, spotkania i inne wydarzenia, gdzie spotykałam wiele znaczących kobiet. Jednak moje zdziwienie budził fakt, że często na tych spotkaniach to nie one na scenie opowiadały o projektach, którymi zarządzają, a panowie - prezesi tych firm – opowiada we wstępie Krystyna Swojak, inicjatorka i wydawczyni publikacji.

Książka zawiera m.in. rozmowy z czołowymi przedstawicielkami branży nieruchomości w Polsce, w tym z architektkami, by wymienić tylko Agnieszkę Kalinowską-Sołtys, pierwszą prezeskę Stowarzyszenia Architektów Polskich, członkinię zarządu w biurze APA Wojciechowski Architekci, Dorotę Jarodzką-Śródkę, współżałożycielkę działającej od ponad 30 lat wrocławskiej pracowni SRDK Architekci Studio Śródka i Grupy Archicom czy Ewę P. Porębską, redaktorkę naczelną miesięcznika „Architektura-murator”. Jesteśmy pewne, że lektura dostarczy kobietom z branży nieruchomości wielu cennych inspiracji – mówi Wioletta Fabrycka, redaktorka publikacji. Dochód ze sprzedaży książki trafił do Stowarzyszenia TOP WOMAN for women.

Konferencję uświetniły także towarzyszące jej targi. Uczestnicy mogli zakupić różne produkty i usługi skierowane do kobiet, w tym: świece sojowe firmy Jaskółka, biżuterię od Polańska Jewellery, dietetyczną żywność firmy GoE Wellness, naturalne kosmetyki firmy Love Skin Food, perfumy i zapachy do wnętrz marki Locherber Milano, olejki eteryczne firmy Doterra, sesje kodu emocji od Anny Jabłońskiej, indywidualne szkolenia i książki Artura Sójki, sesje jogi w biurze od Calm Benefits, naturalne kosmetyki firmy Be Healthy oraz kwiaty od firmy Kwiaty dla biura.

Święto kobiet branży nieruchomości: relacja z konferencji Top Woman Experience – Kobieta Przyszłości
Bohaterki książki „Jak zostać Top Woman”; fot. serwis prasowy
Święto kobiet branży nieruchomości: relacja z konferencji Top Woman Experience – Kobieta Przyszłości
Magdalena Rapacka-Wojdat podpisująca książkę „Jak zostać Top Woman”; fot. serwis prasowy
Święto kobiet branży nieruchomości: relacja z konferencji Top Woman Experience – Kobieta Przyszłości
Krystyna Swojak organizatorka konferencji konferencji Top Woman Experience – Kobieta Przyszłości; fot. serwis prasowyDlaczego nie używamy już słowa „slumsy”. Depesza Balu architektek z Kenii „Słowo, którego już nie używamy niesie za sobą skojarzenia nie tylko skrajnej biedy, lecz także braku podmiotowości i całkowitego uzależnienia od działań charytatywnych zachodniego świata”. Założycielki Balu architektek tym razem relacjonują działalność kenijskiego kolektywu Wajukuu Arts.
Pritzker 2023: typuje Bal Architektek Sezon na narty i łyżwy, ferie i zimowiska to w świecie architektury czas ogłaszania wyników Pritzkera. Już wkrótce dowiemy się, kto w 2023 roku otrzymał „architektonicznego Nobla”. Czy jury nas zaskoczy? Bal Architektek przedstawia swoje typy.
Lina Ghotmeh zaprasza do stołu Nowy pawilon Serpentine zaprojektuje Lina Ghotmeh, francuska architektka libańskiego pochodzenia. Założycielki Balu architektek tym razem o inicjatywie londyńskiej galerii, która w ogrodach Kensington od ponad 20 lat realizuje co roku inną tymczasową instalację.
Belinda Tato w Katowicach! Do Katowic przyjeżdża ceniona architektka Belinda Tato, propagatorka miejskiego projektowania społecznego z madryckiego biura Ecosistema Urbano. Tato spotka się między innymi ze studentami i mieszkańcami regionu.
Apel ukraińskich architektek o wsparcie dla ich mężów, braci i ojców, którzy walczą o niepodległą Ukrainę Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka pieniędzy na samochody, środki medyczne i wyposażenie dla ukraińskich żołnierzy. Akcja została zainicjowana na prośbę tamtejszych architektek, a także córek i żon architektów, którzy walczą w obwodzie donieckim, jednym z najgorętszych miejsc na Ukrainie.
Własny pokój: historia kobiet w duńskiej architekturze W 1929 roku Virginia Woolf napisała esej „Własny pokój”. W tekście zwraca uwagę na potrzebę niezależności finansowej oraz prywatnej przestrzeni, które wspólnie pozwolą kobietom tworzyć. Czy sto lat później kobiecie-matce nie przyznaje się własnego pokoju w ostatniej kolejności? Podpowiadamy od razu, że kuchnia czy pralnia to nie jest prywatne pomieszczenie do samorozwoju.