Architektura MuratorWydarzeniaSzpitale, opieka długoterminowa – jak projektować i z kim? [WIDEO]

Szpitale, opieka długoterminowa – jak projektować i z kim? [WIDEO]

Publikujemy nagranie webinarium dla architektów „Szpitale, opieka długoterminowa – jak projektować i z kim?”. Najważniejsze wytyczne i wskazówki dla projektantów omawiają Jacek Andrzejewski, dyrektor rynków dystrybucyjnych w Arjo, oraz Jacek Blusiewicz z Blubim.

Architektura obiektów opieki zdrowotnej w ogromnym stopniu wpływa na efektywność i jakość usług oferowanych przez tego typu placówki. Aby zapewnić optymalne warunki pracy dla opiekunów i pacjentów, większość decyzji projektowych należy podjąć na samym początku. Firma Arjo już od 1957 roku pomaga profesjonalistom na całym świecie podnosić standardy opieki nad osobami o ograniczonej sprawności ruchowej i cierpiących na problemy zdrowotne związane z wiekiem. W tej dziedzinie współpracuje też z wieloma architektami, od wczesnego doradztwa w zakresie rozkładu pomieszczeń i wymagań przestrzennych, po udostępnianie rysunków instalacji i innych danych technicznych. Prezentujemy nagranie webinarium dla architektów „Szpitale, opieka długoterminowa – jak projektować i z kim?” z udziałem Jacka Andrzejewskiego, dyrektora rynków dystrybucyjnych w Arjo, z branżą medyczną związanego od prawie 20 lat, oraz Jacka Blusiewicza z firmy Blubim.

Autor: (Red.)
Matthias Hollwich: Pokochać starość Z Matthiasem Hollwichem, nowojorskim projektantem i autorem głośnej książki New Aging, o tym, czym naprawdę jest architektura dla seniorów rozmawia Agnieszka Labus, prowadząca Fundację Laboratorium Architektury 60+ (LAB 60+).
Miasta dla seniorów – raport ARUP. Jak projektować przestrzeń, by odpowiadała potrzebom starzejącego się społeczeństwa. W ciągu najbliższych 30 lat liczba osób po 60 roku życia wzrośnie dwukrotnie, przestrzegają eksperci ARUP i prezentują raport dotyczący strategii planowania miast dla seniorów.
Przestrzeń z perspektywą 60+. Innowacje dla seniorów Fundacja Laboratorium Architektury 60+ to jedna z pierwszych organizacji w Polsce, która zajmuje się problematyką osób starszych w kontekście architektonicznym. Wśród ich najnowszych przedsięwzięć jest wirtualna symulacja postrzegania miasta przez seniorów czy projekty domów dziennego pobytu.
Domy dla seniorów w Pieninach – nowy projekt fundacji LAB 60+ Na zlecenie Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej Fundacja LAB 60+ przygotowała projekt przebudowy trzech obiektów na tzw. domy dziennego pobytu. Wśród nich jest adaptacja dawnej plebani w Jaworkach koło Szczawnicy.