Architektura MuratorWydarzeniaTechnologia BIM w projektowaniu i prowadzeniu inwestycji budowlanych. Wykłady w Waraszawie

Technologia BIM w projektowaniu i prowadzeniu inwestycji budowlanych. Wykłady w Waraszawie

Dyrektor generalny firmy GRAPHISOFT, producenta m.in. programu ArchiCAD wygłosi wykłady na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej i w Centrum Kultury Saska Kepa

Viktor Várkonyi, dyrektor generalny GRAPHISOFT zaprezentuje technologię BIM i perspektywy zmian,  do jakich doprowadzić może jej rozpowszechnienie. W trakcie wykładów omówiony zostanie również system Open BIM, ułatwiający otwartą współpracę inżynierów różnych branż niezależnie od wykorzystywanego oprogramowania. Prezentacje pod hasłem odbędą się w Warszawie na początku marca:

Wtorek, 12 marca, godz. 12.00
Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 55, Warszawa
Modelowanie Informacji o Budynku (BIM) – potężne narzędzie w rękach architektów

Środa, 13 marca, godz. 10.00
Centrum Promocji Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23, Warszawa
Modelowanie Informacji o Budynku (BIM) i idea Open BIM – rewolucja w budownictwie zbliża się wielkimi krokami

Spotkanie, które odbędzie się na Wydziale Architektury adresowane jest głównie do architektów i studentów, natomiast na drugi wykład organizatorzy zapraszają przede wszystkim przedstawicieli firm sektora budownictwa i przygotowania inwestycji zainteresowanych ideą systemu Open BIM. Osoby zainteresowane wykładami proszone są ze względu na ograniczoną liczbę miejsc Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie internetowej: www.archicad.pl

Viktor Várkonyi, dyrektor generalny GRAPHISOFT  (ur. 1967) kieruje firmą od początku 2009 roku. Jego specjalnością jest rozwój technologii Modelowania Informacji o Budynku (BIM). Viktor Várkonyi ukończył studia informatyczne na Politechnice w Budapeszcie, ma również tytuł Master of Business Administration uzyskany w Krannert School of Management na Uniwersytecie Purdue w USA.

Czytaj też: Programy dla architektów. Przegląd najnowszych programów i aplikacji architektonicznych 2020 |

Linijka słońca – tradycyjne narzędzie pomiaru nasłonecznienia Linijka słońca to tradycyjne narzędzie wykorzystywane do obliczania czasu nasłonecznienia budynków. Przedstawiamy zagadnienia związane z jej teoretycznymi i praktycznymi aspektami.
Polski design na eksport. Forum BiznesUp! [WIDEO] Jak skutecznie promować swoje produkty za granicą? Co wyróżnia polski design na światowym tle? Organizowane w ramach Łódź Design Festival forum to inicjatywa dla projektantów, którzy chcą zmierzyć się z wyzwaniem wejścia na międzynarodowe rynki.
Dojrzałość dobrze zaprojektowana. Debata Jak uwzględnić potrzeby osób starszych w projektowaniu? Centrum Aktywności Międzypokoleniowej Nowolipie zaprasza na dyskusję 23 marca.
Zaprojektowani – Krakowskie Spotkania z Dizajnem Około 100 wystawców zapowiedziało swoją obecność na krakowskich Targach Dizajnu Zaprojektowani. Program wydarzenia, odbywającego się w dniach 24-26 listopada, obejmuje wystawy, warsztaty, targi dizajnu, a także spotkania z projektantami.
Projektowanie dla seniorów – bezpłatny przewodnik Wrocławska Fundacja Aktywny Senior wydała popularny w Szwecji przewodnik na temat projektowania przestrzeni dla osób starszych. Publikacja autorstwa dwóch architektek Ingeli Blomberg i Kerstin Kärnekull dostępna jest w formie e-booka.
Warszawski krój Warszawa jako pierwsze miasto w Polsce ma własne kroje pisma, które można pobierać za darmo.