fotka z /zdjecia/ufo-exyzt-fot.fundacja_vlepvnet_ART.jpg

i

Autor: Archiwum Architektury

Umebluj UFO - projekt architektoniczny w przestrzeni miejskiej

2011-07-01 2:00

Tak, tak lądowanie UFO jest nieuniknione. Nieoczekiwana okupacja fontanny już trwa. Od tygodnia kolektyw EXYZT tworzy realizację architektoniczną UFO. Jednak ta inwazja wolna jest od impertynencji militarnej i ma charakter zupełnie pokojowy. Warszawiacy mogą wypełnić przestrzenną instalację meblami, by móc w lato wylegiwać się na leżaku w środku miasta. Zbiórka rzeczy trwa! Start UFO 2 lipca o godzinie 19.00.

W UFO potrzebne są: proste regały, krzesła, stoliki, pufy, letnie leżaki, materace, pralka. Kawiarnia UFO: blender, kostkarkę, lodówkę, naczynia: garnki, patelnie, talerze, szklanki.

Zbiórkę rzeczy organizuje Nitro Instytut: http://www.facebook.com/pages/Nitro-Instytut/128869827188875 ul. Konopacka 17, Praga Północ Kontakt: nitroinstytut@gmail.com tel. 782 903 503 lub 691 332 188

UFO wylądowało i rozpoczęło nieoczekiwaną okupację fontanny. Kolektyw EXYZT przez ostatnie dwa tygodnie intensywnie pracował, dokonując tej nieoczekiwanej przemiany placu Na Rozdrożu z miejsca naznaczonego aspektami tylko logistycznymi w miejsce spotkań, które ma zachęcić warszawiaków do dyskusji na temat sposobów użytkowania miejskiej przestrzeni publicznej. EXYZT tym działaniem pokazuje, że nierzadko pozostawione sobie przestrzenie mają w sobie ten nowy i niespodziewany potencjał , jak sami twierdzą: Chcemy budować nowe światy, gdzie fikcja jest rzeczywistością. Chcemy zachęcać do kreatywności, refleksji, odnawiania stosunków międzyludzkich. Jeśli przyjmiemy, że przestrzeń jest stworzona przez dynamikę wymiany to każdy może być architektem przestrzeni.

Nieoczekiwana okupacja fontanny na pl. Na Rozdrożu będzie trwać przez wakacje (od 2 lipca do 27 sierpnia) będzie tu można moczyć nogi w basenie, wylegiwać się na leżaku, spędzić czas w kawiarni, brać udział w kulturalnych wydarzeniach. Spodek umieszczony na miejscu starej fontanny umożliwi korzystanie z kąpieli w czystej, filtrowanej wodzie. Ponadto w stołecznym spodku będzie można przenocować, co wydaje się nie lada atrakcją. Rezerwacji można dokonywać na stronie hrs.pl

Start UFO 2 lipca o godzinie 19.00.

Lądowanie UFO otworzy specjalnie na tę okazję przygotowany mixtape dj z paryskiego kosmosu DJ TOFFEE [członek kolektywu EXYZT]. O 21 live performace EXYZT potem audiosferę będą ładować nasi lokalne dejoty: Mrufigone, Dj Z Kosmosu a.k.a. Bufo, Bogusz Bilewski jr. Czeka nas muzyka kosmiczna, ambientowe drgania, kosmiczne sample i dźwięki podprogowe. UFObit!

UFO to nie tylko relaks, ale również akcje, działania, spotkania, wystawy, rezydencje.

PROGRAM

5 lipca, wtorek, godz. 20.00 Spotkanie poświęcone starym, legendarnym warszawskim reklamom malowanym na ścianach budynków. Będzie mowa o głośnym projekcie „Bliżej konsumenta” Anny Brzezińskiej. W spotkaniu udział wezmą osoby związane z architekturą, historią, wzornictwem.

6 lipca, środa, godz. 16.00-22.00 Dancing, Imprezę rozkręci i poprowadzi Dj Wika ( 75 lat!), towarzyszyć jej będzie Dj Krawiec. Partnerami wydarzenia jest Klub BOLEK, w którym organizowane są cykliczne potańcówki dla seniorów oraz Partnerstwo dla Powiśla. Bawimy się z wnukami, dziadkami, przyjaciółmi!

7 lipca, czwartek, godz. 18.00 Tour de Varsovie to rowerowa wieloetapówka miejska. kolejny etap tdv, to krajoznawcza wycieczka śladami prac powstałych w ramach poprzednich edycji cyklu UPDATES. Do zobaczenia będą prace: APL315, ZBIOK, ROA, BLU, ELTONO. Oraz kilka smaczków po drodze. Weź rower!

7 lipca, czwartek, godzina 20.00 Luke Warda feat. PARTYWARDY: audiowizualki z Berlina w rytmach Chicago House, Nu Disco, Miami Bass.

8 lipca, piatęk godz. 20.00 Koncert zespołu Fonetyka z tekstami Rafała Wojaczka

9 lipca, sobota, godz. 12.00-22.00 Kram w UFO. Czyli moda i dizajn miejski fabrykowany przez warszawskich wytwórców.

10 lipca, niedziala, godz. 12.00-20.00 Wyprzedaż garażowa dla warszawiaków. Za niewielkie pieniądze, będzie można nabyć prawie wszystko od sprzętu sportowego i AGD po ubrania, meble czy zabawki. Dzięki takim akcjom rzeczy niepotrzebne, jednak dobre jakościowo, nie trafiają do śmieci.

Program jest cały czas otwarty, jeżeli masz pomysł na UFO pisz na ufo.exyzt@gmail.com może uda się je zrealizować.

UFO jest częścią cyklu „UPDATES”, który jest prezentacją międzynarodowej sławy artystów działających w przestrzeni publicznej. Cykl w tym roku otworzył ELTONO, który na ulicy Złotej 73A przy wielkim wsparciu lokalnej społeczności namalował mural. Tegoroczne działania zakończy GORO I ANNA BRZEZIŃSKA-CZERSKA, którzy dokonają odnowy legendarnego warszawskiego muralu JAJO. W 2009 roku Fundacja Vlepvnet zaprezentowała ukraińskiego artystę APL315. Rok później gościliśmy w stolicy belgijskiego specjalistę od ornitologii ulicznej ROA, włoskiego mistrza wielkiego formatu BLU oraz polskiego artystę ZBIOK. Każda z akcji odniosła sukces ciesząc się ogromnym zainteresowaniem warszawiaków.


WIĘCEJ O STOŁECZNYM UFO>> http://updateswarsaw.wordpress.com/ http://www.facebook.com/pages/Unexpected-Fountain-Occupation/201981216509844

fotka z /zdjecia/ufo-exyzt-fot.fundacja_vlepvnet_ART.jpg

i

Autor: Archiwum Architektury