W Warszawie powstanie kolejny most dla pieszych i rowerzystów

2022-01-11 16:04

Zarząd Zieleni m.st. Warszawy ogłosił zamówienie na projekt mostu w Porcie Czerniakowskim, który służyć ma pieszym i rowerzystom. Oferty można składać do 31 stycznia.

Nowy most powstać ma w miejscu dawnej drewnianej przeprawy łączącej zachodni brzeg portu z Cyplem Czerniakowskim i ulicą Zaruskiego, gdzie działają liczne obiekty sportowe i restauracje. Port z zaplecza dla stołecznej żeglugi pasażerskiej i rekreacyjnej zmienia się bowiem w nowoczesne centrum nadrzecznych aktywności. Tylko w ciągu ostatniego roku w Porcie Czerniakowskim pojawiły się trzy nowe pomosty pływające, które umożliwiają dalszy rozwój sportów wodnych jak wioślarstwo czy kajak polo. W basenie portowym z powodzeniem funkcjonuje pływająca sauna, która powstała dzięki inicjatywie Budżetu Obywatelskiego. W ramach dotacji dla organizacji pozarządowych do Portu wróciły lekcje pływania na SUP i kajakiem. Od wczesnej wiosny do późnej jesieni najmłodsi mieszkańcy mogą brać udział w zajęciach żeglarskich albo spróbować sił w tradycyjnych czółnach – opowiada Jan Piotrowski, pełnomocnik prezydenta Warszawy ds. Wisły.

Czytaj też: Kładka przez Wisłę w Warszawie: miasto podpisało umowę z wykonawcą |

Dla pełnoletnich miłośników rekreacji na wodzie mamy kursy motorowodne, a dla turystów rejsy tematyczne na tradycyjnych drewnianych łodziach, barkach, statkach czy łodziach motorowych – dodaje. Nowy most w Porcie Czerniakowskim ma obsługiwać przede wszystkim ruch pieszo-rowerowy, ale musi być też dostępny dla pojazdów uprzywilejowanych. Jak zapowiada Zarząd Zieleni, przeprawa powstanie do końca 2024 roku. Więcej informacji o zamówieniu na prace projektowe na stronie zzw.waw.pl.

ZAPISZ SIĘ