Architektura MuratorWydarzeniaWarszawa w Budowie 2018 – znamy program 10. edycji festiwalu

Warszawa w Budowie 2018 – znamy program 10. edycji festiwalu

Jak dyskutowaliśmy podczas tegorocznego spotkania Młodzi do Łodzi, imigracja młodych architektów i innych specjalistów do Polski to proces, który już się rozpoczął. Większość pochodzi zza naszej wschodniej granicy. Organizatorzy 10., jubileuszowej edycji festiwalu Warszawa w budowie chcą bliżej przyjrzeć się temu zjawisku i prześledzić, jak funkcjonuje idea sąsiedztwa w kontekście współczesnej urbanistyki, sztuki i debaty publicznej.

Warszawa w Budowie 2018 – znamy program 10. edycji festiwalu
Pawilon Cepelii, proj. Zygmunt Stępiński, 1966; zbiory NAC
Jaka przyszłość pawilonu BWA w Katowicach? Część pawilonu wystawowego projektu Stanisława Kwaśniewicza wystawiona została na sprzedaż. Kolektyw Miastoprojekt zabiega o uchronienie budynku przed ewentualnym zniszczeniem.
Nowe życie Cepelii – przebudowa pawilonu Zygmunta Stępińskiego? Media obiegła ostatnio informacja, że w dawnej Cepelii na rogu Alej Jerozolimskich i Marszałkowskiej w Warszawie ma powstać McDonald’s 2.0. Tymczasem Mazowiecki Konserwator Zabytków rozpoczął właśnie postępowanie o wpis pawilonu do rejestru zabytków. Żaden projekt niszczący jego architekturę nie zostanie przeze mnie zatwierdzony - informuje Jakub Lewicki.