Architektura MuratorWydarzeniaWawa Design Festiwal 2018 - znamy program najnowszej edycji

Wawa Design Festiwal 2018 - znamy program najnowszej edycji

Zbliża się VI edycja Wawa Design Festiwal. W tym roku hasłem przewodnim jest „100 polskich”. Większość wystaw, wykładów i warsztatów dotyczyć będzie polskiego wzornictwa.

Wawa Design Festiwal 2018 - znamy program najnowszej edycji
Kalina Bańka, wystawa Segregacja

Festiwal powstał w 2013 roku z inicjatywy Iwony Kowalczyk oraz Kseni Kaniewskiej w celu skupienia środowiska twórców, producentów i promotorów designu wokół idei kreatywnego projektowania i edukowania w zakresie wzornictwa przemysłowego. Tegoroczna edycja skoncentruje się na młodych twórcach oraz historii wzornictwa polskiego szkła użytkowego. Będzie można zobaczyć prace projektanta szkła Ludwika Fiedorowicza, a także twórczość młodego pokolenia kontynuującego hutnicze tradycje. Nowością na festiwalu będzie strefa Fashion Design poświęcona wzornictwu w modzie – panel dyskusyjny z przedstawicielami z branży mody, a także warsztaty dotyczące stylizacji oraz prognozowania trendów. Jak co roku odbędzie się wystawa Projekt Warszawiak, prezentująca prace stołecznych projektantów. Zaplanowano także cykl specjalistycznych warsztatów i wykładów dotyczących m.in. łączenia funkcjonalności i estetyki, kwestii prawnych w zakresie twórczości projektanckiej oraz tego, jak twórca może podnieść swoje kompetencje sprzedażowe.

Festiwal odbędzie się w dniach 7-11 września 2018 w Soho Factory (Warszawa, ul. Mińska 25) i Centrum Kreatywności (Warszawa, ul. Targowa 56).

Domy przyszłości: filmowa relacja architektki Natalii Szyk Trochy z Dutch Design Week 2019 Dutch Design Week (DDW), czyli największy festiwal dizajnu na północ od Alp, w tym roku odbywa się jedynie w formie on-line. Zobaczcie relację architektki Natalii Szyk Trochy z ubiegłorocznej edycji wydarzenia.
Łódź Design Festival 2020. Czas na PROGRES! Już za miesiąc startuje 14. edycja Łódź Design Festival! W planie wystawy, debaty, spotkania, oprowadzania kuratorskie, pokazy filmowe, spacery z przewodnikiem, warsztaty dla dzieci i dorosłych, ARCHIBLOK, 10 lat plebiscytu must have oraz finał konkursu make me! Wydarzenia w przestrzeni miejskiej i na lodzdesign.com.
Brave New World, czyli 8. edycja Łódź Design Festival Ósma edycja Łódź Design Festival odbędzie się pod hasłem Brave New World. Projektanci zmierzą się z problemem odważnego projektowania, w kontekście zmiany życia na lepsze i tworzenia idei Nowego Lepszego Świata. Międzynarodowy festiwal designu w Łodzi rozpocznie się 9 października 2014 r.
Konstrukcja Timber Wave ozdobą wejścia do Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie Atrakcją tegorocznego Festiwalu Designu w Londynie (LDF) była ogromna konstrukcja zdobiąca wejście do Muzeum Wiktorii i Alberta. Instalacja Timber Wave wykonana została z drewna czerwonego dębu, na zamówienie Stowarzyszenia Handlowego Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego (AHEC). Projekt trójwymiarowej spirali z kratownicy powstał w studiu architektonicznym AL_A
Eksperci z wybranych dziedzin ocenią wasze projekty architektoniczne!! Przegląd portfolio w ramach 4. Międzynarodowego Festiwalu Designu w Łodzi to szansa na sprawdzenie swoich umiejętności i wiedzy. Wybrane projekty architektoniczne poddane ocenie zostaną m.in. pokazane na wystawie.