Anna Żmijewska na konferencji GIS

i

Autor: Archiwum Architektury Fot. archiwum redakcji

Wykład Anny Żmijewskej w ramach międzynarodowej konferencji GIS

2016-02-17 21:55

Zapraszamy na prezentację arch. Anny Żmijewskiej, redaktor działu Technika w miesięczniku "Architektura-murator", poświęconą zastosowaniu współczesnych zdobyczy techniki i inżynierii w architekturze. Wykład odbędzie się 23 lutego 2016 w ramach międzynarodowej konferencji architektury wnętrz GIS w Krakowie.

Prezentacja będzie przeglądem znaczących realizacji zagranicznych powstałych w ostatnich latach, w których zastosowano ciekawe, nietypowe i trudne do zrealizowania rozwiązania. Wśród publikowanych na łamach miesięcznika „Architektura-murator” w dziale Technika pojawiły się budynki m.in. takich pracowni jak: Renzo Piano, FREE – Fernando Romero, J. MAYER H. Architects, Zaha Hadid Architects, Herzog & de Meuron, Foster+Partners, Henning Larsen Architects i Batteríiđ Architects, OMA, Diller Scofidio + Renfro czy Bjarke Ingels Group – BIG. O realizacjach opowie redaktor działów Technika i Warsztat w miesięczniku „Architektura-murator” arch. Anna Żmijewska.

Anna Żmijewska – architekt (absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej). Od 2008 prowadzi w miesięczniku „Architektura-murator” dział Technika, w którym prezentowane są m.in. najsłynniejsze obiekty ze świata, wybrane ze względu na interesujące rozwiązania technologiczne i nietypowe elementy konstrukcji, oraz Warsztat, w którym o praktyce zawodu opowiadają na przykładzie swoich realizacji czołowi polscy architekci i konstruktorzy. Z ramienia redakcji organizatorka konferencji: Ekalog Architektury (2010), Gdzie przeszłość styka się z przyszłością. Rewitalizacja i rozszerzona rzeczywistość – miejskie strategie architektury XXI wieku (2011), Drewno w Architekturze (2011) oraz Idealny zespół mieszkaniowy? Zrównoważone koncepcje na przyszłość (2012) oraz ogólnopolskich konfrontacji młodych architektów – Młodzi do Łodzi 2013. Współpracowała przy tworzeniu architektonicznej publikacji, która prezentuje najbardziej spektakularne realizacje ostatniego piętnastolecia – Form Follows Freedom. Architektura dla kultury w Polsce 2000+ (2015), wydanej również w wersji anglojęzycznej (wydawca: Międzynarodowe Centrum Kultury, partner wydania: miesięcznik „Architektura-murator”).

Wykład odbędzie się w hotelu Holiday Inn w Krakowie o godzinie 14:30.