Architektura MuratorWydarzenia Wystawa twórczości architekta Stanisława Kondarewicza na Wydziale Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie

Wystawa twórczości architekta Stanisława Kondarewicza na Wydziale Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie

Galeria Architektów Forma przy Wydziale Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie zaprasza na wystawę twórczości zmarłego w 2011 roku architekta Stanisława Kondarewicza


Stanisław Kondarewicz - wystawa twórczości zmarłego w 2011 roku architekta prezentowana będize do konca maja w Galerii Architektury Forma w Szczecinie
Stanisław Kondarewicz - wystawa twórczości zmarłego w 2011 roku architekta prezentowana będize do konca maja w Galerii Architektury Forma w Szczecinie

Architekt Stanisław Kondarewicz, absolwent Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Szczecińskiej, był autorem kilkudziesięciu ważnych dla Szczecina  realizacji. Są wśród nich budynki mieszkalne, obiekty sakralne i użyteczności publicznej. Architekt od 1989 roku był kierownikiem zespołu architektonicznego w pracowni architektonicznej “STUDIO A4” Spółka Projektowa z o.o.

Stanisław Kondarewicz w latach 1998-1996 wykładał na wydziale architektury Politechniki Szczecińskiej, równocześnie działając w SARP. Od 2006 roku był przewodniczącym Głównego Sądu Koleżeńskiego w Zarządzie Głównym SARP.

Prezentowane w Galerii Architektów Forma przy Wydziale Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie prace stanowią wybór kilkudziesięciu realizacji i projektów konkursowych autorstwa szczecińskiego architekta, między innymi zespół sakralny pod wezwaniem św. Ottona, Dom Kupca z kinem Helios, Centrum „Pazim Rasisson”, Hotel Panorama, Centrum Dydaktyczno-Badawcze Nanotechnologii ZUT.


Wystawa czynna: 26 kwietnia – 31 maja 2013 roku
Galeria Architektów Forma / ZUT, WBiA, ul. Żołnierska 50 w Szczecinie
Godziny otwarcia: dni powszednie 9.00–17.00, weekendy i święta 10.00–18.00
Wstęp wolny
Więcej informacji: www.forma.zut.edu.pl/kondarewicz.phpWystawa twórczości architekta Stanisława Kondarewicza w Galerii Architektury Forma
Wystawa twórczości architekta Stanisława Kondarewicza w Galerii Architektury Forma w Szczecinie
Jadwiga Grabowska-Hawrylak w Lizbonie! Dorobek Jadwigi Grabowskiej-Hawrylak po raz drugi zostanie zaprezentowana poza Polską. Przez trzy miesiące w siedzibie Trienal de Arquitectura de Lisboa będzie można zobaczyć projekty, rysunki oraz modele najciekawszych obiektów autorstwa architektki.
Biennale architektury w Wenecji 2021: miniprzewodnik Marcina Bratańca i Urszuli Forczek-Brataniec Biennale architektury, chwalone, krytykowane, ogłaszane martwym jak sama Wenecja, i jak ona wciąż wyłaniające się z laguny, to wciąż jeden z najważniejszych punktów węzłowych myślenia o architekturze – piszą w osobistej relacji specjalnie dla „A-m” Marcin Brataniec i Urszula Forczek-Brataniec. Co warto zobaczyć podczas tegorocznego biennale architektury? Prezentujemy autorski przewodnik krakowskich architektów, którym, mimo obostrzeń związanych z pandemią, udało się dotrzeć do Wenecji.
Jan Szpakowicz. Przestrzeń elementarna: wystawa Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza na wystawę „Jan Szpakowicz. Przestrzeń elementarna”. Koncepcję plastyczną ekspozycji, ukazującej autorskie podejście architekta do modułu, brył i ich wzajemnych relacji, opracowali kuratorzy Łukasz Wojciechowski i Aleksandra Czupkiewicz.
Krakowska odsłona wystawy Architektura muzyką przestrzeni Miesięcznik „Architektura-murator” oraz Muzeum Narodowe w Krakowie zapraszają na nową odsłonę wystawy „Architektura muzyką przestrzeni”. Ekspozycję, prezentującą pięć najwybitniejszych sal koncertowych Europy ostatnich lat, będzie można zobaczyć we wnętrzach dawnego hotelu Cracovia.
Wystawa w Muzeum Piłsudskiego na dzień przed otwarciem [GALERIA] Prace nad wystawą Muzeum Piłsudskiego w Sulejówku dobiegły końca. Od 11 listopada będzie dostępna dla zwiedzających. Ekspozycja, według projektu firm Ralph Appelbaum Associates, WXCA i Platige Image,  mieści się w podziemnej części nowego budynku i składa z sześciu galerii, prezentujących kolejne etapy życia marszałka.
Spotkania ze sztuką pod patronatem „Architektury-murator” Galeria Sztuki ToTuart zaprasza na nowy cykl wystaw „SPOTKANIA ToTuart” w Centrum Praskim Koneser. Od września do grudnia 2020 roku odbędzie się siedem wystaw prezentujących prace polskich artystów współczesnych. „Architektura-murator” jest patronem medialnym wydarzenia.