fotka z /zdjecia/HV2B4895_art.jpg

i

Autor: Archiwum Architektury

XX Mistrzostw Architektów w Narciarstwie Alpejskim - relacja

2011-03-17 1:00

W dniach 11-13 marca 2011 roku stok Kotelnica w Białce Tatrzańskiej przeistoczył się w arenę zmagań dziewięćdziesięciu architektów z całej Polski, którzy walczyli o zwycięstwo w ramach XX Mistrzostw Architektów w Narciarstwie Alpejskim

Architekci rywalizowali między sobą na zamkniętym stoku w górnej stacji Kotelnicy w dyscyplinach slalom gigant i snowboard gigant w kategoriach mężczyźni open, mężczyźni 45+ oraz kobiety open. Weekend dopełniał bogaty program towarzyszący, z obszernymi treningami i z przyjętą z entuzjazmem akademią narciarską prowadzoną w niezwykle profesjonalny sposób przez braci Malczewskich, byłych reprezentantów Polski w narciarstwie alpejskim. W piątkowy wieczór, utrzymany w iście góralskim stylu, nastąpiło uroczyste losowanie numerów startowych. Wielkim sprzymierzeńcem była pogoda – w górach panowało harmonijne połączenie zimy i wiosny, a sobotni poranek zainaugurowało jakże pożądane słońce, w promieniach którego zawodnicy idealnie wpasowywali się pomiędzy slalomowe tyczki. Przebiegające we wspaniałej atmosferze zawody, zostały bardzo sprawnie przeprowadzone przez specjalistów z Tatrzańskiego Związku Narciarskiego. Narciarskie trudy zostały nagrodzone wieczorem, kiedy to odbyło się spotkanie z najlepszą polską snowboardzistką Jagną Marczułajtis, po którym nadszedł czas na wieczorny koktajl, który był okazją do wręczenia pucharów, nagród i medali dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Miłym akcentem tego wieczoru było wzniesienie oficjalnego szampańskiego toastu z okazji 25-lecia powstania KLANu – Klubu Architektów Narciarzy i Tenisistów przy Zarządzie Głównym SARP. Niedziela, po emocjach poprzedniego dnia, przyjemnie upłynęła pod znakiem kolejnych sesji treningowych, zajęć w ramach akademii i testów sprzętu narciarskiego, po których uczestnicy rozpoczęli powroty do domu poprzedzone licznymi deklaracjami o chęci przyjazdu za rok.

Impreza nie odbyłaby się bez silnego zaangażowania sponsorów – szeroko rozpoznawalnych marek takich jak Guardian, Reynaers, Kingspan, Efaflex, G-U, Hauraton, ABM Solid i Consolis.

Patronat honorowy sprawowały Klub Architektów Narciarzy i Tenisistów KLAN przy Zarządzie Głównym SARP, Zarząd Główny Stowarzyszenia Architektów Polskich i Małopolska Okręgowa Izba Architektów RP.

Patronat medialny objęły gazety i wydawnictwa: Architektura Murator, Zawód: Architekt, Builder, SportPlus, ARCH, Inwestor.

To jubileuszowe wydarzenie było nie tylko pasjonującą imprezą sportową, ale i doskonałą okazją do spotkania i wymiany doświadczeń na przeróżnych szczeblach pomiędzy członkami środowiska architektury.

WYNIKI:

Slalom gigant mężczyźni open: I miejsce Łukasz Zagała (Medusagroup), II miejsce Wojciech Gajewski (Kuryłowicz&Associates), III miejsce Marcin Chruśliński (JSK Architekci)

Slalom gigant mężczyźni 45+ : I miejsce Marek Rytych (Marek Rytych Architekt), II miejsce Janusz Łukasik (Janusz Łukasik Pracownia), III miejsce Tomasz Gluziński (Pracownia Projektowa „TOM” Architekt Tomasz Gluziński)

Slalom gigant kobiety: I miejsce Agnieszka Bernas (PPA Płaskowicki+Partnerzy Architekci), II miejsce Małgorzata Szczerbińska-Madler (MM Projekt), III miejsce Jolanta Pruszowska (A4 Projekt)

Snowboard gigant: I miejsce Miłosz Wróbel (Dziewoński Łukaszewicz Architekci), II miejsce Łukasz Rayss (Rayss Szymański Architekci), III miejsce Adam Żarczyński (FDA)

Puchar firm: I miejsce Marcin Kokoszka (Hauraton), II Łukasz Handzlik – (Hauraton), III Marcin Siara (Kingspan)

fotka z /zdjecia/HV2B4895_art.jpg

i

Autor: Archiwum Architektury