Architektura MuratorWydarzeniaZamówienia publiczne na roboty budowlane. Ryzyka i błędy w realizacji zamówien na roboty budowlane

Zamówienia publiczne na roboty budowlane. Ryzyka i błędy w realizacji zamówien na roboty budowlane

Problematyka zamówień publicznych na roboty budowlane zostanie poruszona na konferencji naukowo-technicznej w Ciechocinku.  Tegoroczna edycja konferencji odbywać się będzie pod hasłem "Największe ryzyka i błędy w procedurach udzielania, realizacji i rozliczania zamówień na roboty budowlane". Do debaty organizatorzy zapraszają już 9 października 2013 roku.


Wśród poruszanych problemów znaleźć się mają m.in.:
- wybór rzetelnego, efektywnego i doświadczonego wykonawcy,
- podwykonawstwo w zamówieniach publicznych
- gwarancje zapłaty za roboty budowlane
- Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ)
- konsekwencje nowelizacji ustawy Prawo zamówień publicznych
- efekty modernizacji infrastruktury kolejowej w modelu DBO – Design-Build-Operate

Organizatorzy
Głównym organizatorm XIX Konferencji Naukowo - Technicznej jest warszawski Ośrodek Wdrożeń Ekonomiczno-Organizacyjnych Budownictwa PROMOCJA. Wśród współorganizatorów znalazły się instytucje: Fundacja Wszechnicy Budowlanej, Komitet Ekonomiki Budownictwa ZG PZITB, Stowarzyszenie Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców SIDIR, Izba Projektowania Budowlanego oraz Stowarzyszenie Kosztorysantów Budowlanych.

Koszt i warunki uczestnictwa
opłata wniesiona do 31 lipca 2013 - 770 zł + 23% VAT
Po 31 lipca - 950 zł netto

Miejsce konerencji: hotel AUSTERIA – Conference & SPA w Ciechocinku
Więcej informacji: 22 24 25 411, 24 25 434, konferencja@sekocenbud.pl

Międzynarodowa Konferencja Naukowa ACPS 2021: Architecture, City, People, Structure Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej zaprasza do udziału w konferencji ACPS 2021: Architecture, City, People, Structure. Jak zapowiadają organizatorzy, spotkanie będzie doskonałą okazją do zaprezentowania swoich najnowszych prac i przemyśleń na temat kierunków kształtowania architektury w XXI wieku.
The invincible city: międzynarodowa konferencja z udziałem ekspertów UNESCO, ICOMOS i ICCROM Jak na przestrzeni lat zmieniło się podejście do rekonstrukcji historycznych zespołów? Jakie mamy dziś możliwości ochrony zagrożonego dziedzictwa i jakie wyzwania stoją przed architektami i konserwatorami zabytków? Między innymi na te pytania spróbują znaleźć odpowiedź uczestnicy międzynarodowej konferencji „The invincible city. Society in cultural heritage recovery” organizowanej z okazji 75-lecia odbudowy Warszawy i 40. rocznicy wpisania stołecznej starówki na listę UNESCO.
Po co nam rzemiosło? Konferencja o nowym rzemiośle Kim jest nowy rzemieślnik? Czy jest sens odróżniać nowe rzemiosło od tradycyjnego? Rzemiosło to moda, czy społeczny trend? Między innymi na te pytania będą starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji „Wytwórczo / Makingly” organizowanej przez Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.
Well-Being Design 2020: projektowanie dla przyszłości Cztery tytuły wnętrzarskie, wykłady i dyskusje z udziałem architektów, designerów i specjalistów z dziedziny projektowania doświadczeń. Już 5 listopada odbędzie się całodniowa konferencja Well-Being Design 2020 poświęcona projektowaniu, które skupia się na podnoszeniu jakości życia użytkowników i trosce o środowisko!
BIM DAYS 2020: podsumowanie konferencji Autodesk Jakie trendy zdominują przyszłość polskiej architektury? Czy BIM w Polsce się opłaca? Jak wykorzystać BIM w procesie projektowania konstrukcji i planowania realizacji? To tylko niektóre z zagadnień, które zostały omówione podczas październikowej konferencji BIM DAYS 2020.
Konferencja „Miasta Przyszłości” 2020 W dniach 15-17 września odbędzie się 3. edycja konferencji „Miasta Przyszłości” poświęconej najnowszym trendom i rozwiązaniom dla miast. Wśród prelegentów architekci, aktywiści i samorządowcy.