Architektura MuratorWydarzeniaZapisy na wydarzenia IX Weekendu Architektury w Gdyni

Zapisy na wydarzenia IX Weekendu Architektury w Gdyni

Wielu fanów architektury czeka cały rok na to wydarzenie. Weekend Architektury w Gdyni (22-25 sierpnia) to cykliczne wydarzenie skierowane do profesjonalistów, fanów i miłośników architektury, tematyki rozwoju miast czy fotografii architektonicznej. Wystartowały już zapisy online na Archi Spacery oraz Archi Prelekcje oraz Archi Spacery

WA

Wielu fanów architektury czeka cały rok na to wydarzenie. Weekend Architektury w Gdyni (22-25 sierpnia) to cykliczne wydarzenie skierowane zarówno do profesjonalistów, jak i fanów, miłośników architektury, tematyki rozwoju miast czy fotografii architektonicznej. Wystartowały już zapisy online na Archi Spacery oraz Archi Prelekcje oraz Archi Spacery IX edycji festiwalu.

Udział we wszystkich wydarzeniach festiwalowych jest bezpłatny, a liczba miejsc na poszczególne wydarzenia jest ograniczona.


Zapisy online odbywają się za pośrednictwem portalu evenea.pl. Linki do poszczególnych Archi Spacerów oraz Archi Prelekcji podajemy poniżej. Polecamy także samodzielną obsługę poprzez portal — wystarczy wpisać w wyszukiwarce portalu evenea.pl „Weekend Architektury”, żeby mieć bezpośredni dostęp do pełnej listy wydarzeń, na które wymagana jest rejestracja. Rezerwacja miejsca jest bezpłatna.


Organizatorzy nie wymagają natomiast rejestracji na filmy architektoniczne w ramach bloku Archi Film (wstęp na pokazy jest otwarty). Wszystkie szczegółowe informacje są na stronie www.weekendarchitektury.pl

Archi Prelekcje i Archi Debaty (linki do zapisów):
23 sierpnia: evenea.pl/event/ArchiPrelekcjeArchiDebata1
24 sierpnia: evenea.pl/event/ArchiPrelekcjaArchiDebata2
25 sierpnia: evenea.pl/event/modernizmw3aktach

Archi Spacery:
22 sierpnia: evenea.pl/event/spacerniebotyki
23 sierpnia: evenea.pl/event/SwietojanskaPlus
23 sierpnia: evenea.pl/event/NaStykuMiastaPortu
24 sierpnia: evenea.pl/event/SpacerGdyniaRedlowo
24 sierpnia: evenea.pl/event/odDetaludoOdnowy
25 sierpnia: evenea.pl/event/SpacerArchitekturaWspolczesna
25 sierpnia: evenea.pl/event/ArchiMieszkania
25 sierpnia: evenea.pl/event/ArchitekturaZbigniewaKupca

Uwaga: będą także honorowane zapisy za pośrednictwem mailowym, aż do wyczerpania puli miejsc.
prelekcje@arg.gdynia.pl | spacery@arg.gdynia.pl 

Waterfront w Gdyni według JEMS Architekci: rusza przebudowa terenów przy Nabrzeżu Prezydenta Konkurs na projekt drugiego etapu inwestycji Gdynia Waterfront, realizowanej pomiędzy Sea Tower a skwerem Kościuszki, JEMS Architekci wygrali jeszcze w 2015 roku. Spółka Vastint Poland, która konkurs zorganizowała, zapowiada obecnie realizację przedsięwzięcia.
Apartamentowiec Plac Kaszubski w Gdyni W Gdyni rozpoczyna się realizacja kolejnego apartamentowca o formie nawiązującej do międzywojennej architektury miasta. Budynek zaprojektowała pracownia Arch-Deco.
Dzień Dobry Lody: lodziarnia w Gdyni projektu Studio Turbo W zabytkowym domu wójta Radtkego w śródmieściu Gdyni powstała lodziarnia Dzień Dobry Lody. Za projekt aranżacji lokalu odpowiada Paulina Kisiel ze Studio Turbo.
UrbanLab Gdynia szuka pomysłów na miasto! UrbanLab Gdynia ogłasza nabór do drugiej edycji programu Pomysł na Miasto. Poszukiwane są koncepcje mikroinnowacji odpowiadających na wyzwania związane z adaptacją do zmian klimatu w mieście.
Weekend Architektury w Gdyni 2020 – znamy program tegorocznej edycji W tym roku Weekend Architektury w Gdyni odbywać się będzie pod hasłem antycypacja. Dyskusje dotyczyć mają rozwiązań architektonicznych i urbanistycznych, które mogłyby odpowiedzieć na globalne wyzwania naszych czasów. Wśród prelegentów Dorota Sibińska, Bolesław Stelmach, Przemo Łukasik, Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak, Maciej Siuda oraz Zbigniew Reszka i Michał Baryżewski.
Gdynia i Tel Awiw w Warszawie. Debata Bogna Świątkowska, Justyna Glusman, Jakub Bielecki i Paweł Kowalski porozmawiają w Muzeum POLIN o tym, czego Warszawa może nauczyć się od Gdyni i Tel Awiwu.