Architektura MuratorWydarzeniaZaproszenie na wystawę Dobry Wzór

Zaproszenie na wystawę Dobry Wzór

Wystawę można oglądać od 27 października w warszawskim Instytucie Wzornictwa Przemysłowego. Ekspozycja zawiera 114 produktów i usług, które zostały zakwalifikowane do finału 24. edycji konkursu Dobry Wzór.

Zaproszenie na wystawę Dobry Wzór
Projekt nowej identyfikacji wizualnej dla Politechniki Warszawskiej autorstwa studia Podpunkt

Konkurs został zorganizowany po raz pierwszy w 1993 roku. Organizatorem był Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Nagrodzone produkty i usługi podzielone są na dziewięć kategorii: dom, praca, sfera publiczna, usługi, nowe technologie, grafika użytkowa i opakowania, nowe materiały, transport i komunikacja, moda i akcesoria.

Głównym celem konkursu jest przegląd najnowszych trendów na ogólnopolskim rynku. Nagrodą jest uzyskanie znaku i certyfikatu Dobry Wzór. W 1995 Minister Gospodarki po raz pierwszy przyznał własne wyróżnienie w kategorii Wzór Roku. Z kolei w 2006 roku po raz pierwszy do udziału w konkursie dopuszczono produkty zagranicznych producentów.

W skład tegorocznego składu sędziowskiego weszli : Katarzyna Rzehak (dyrektor kreatywna Instytutu Wzornictwa Przemysłowego ), prof. dr hab. Marek Adamczewski (kierownik Katedry Projektowania Produktu ASP w Gdańsku), prof. dr hab. Jerzy Ginalski (IWP), prof. dr hab. Michał Stefanowski (wiceprezes Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych), dr Paweł Balcerzak (Wydział Wzornictwa ASP w Warszawie), Agata Solon (architekt krajobrazu), dr Iwona Palczewska (kierownik Działu Badań i Rozwoju), Ewa Szyszka-Oczkowska (projektantka, specjalistka w Dziale Kreatywnym IWP).

Laureaci konkursu zostaną wyłonieni 26 października.

Wystawę można oglądać od 27 października do 3 grudnia 2017 r. w godzinach. 10.00 - 19.00 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego przy ulicy Świętojerskiej 5/7 w Warszawie. Wstęp wolny.

Polska Izba Inżynierów Budownictwa ma już 20 lat! W 2022 roku Polska Izba Inżynierów Budownictwa obchodzi 20-lecie swojej działalności. To jeden z najmłodszych samorządów zawodowych w Polsce, ale i najliczniejszych – zrzesza blisko 120 tys. osób.
Czerwony Pałac: pokaz filmu Zyty Kusztry i Ewy P. Porębskiej Już wkrótce startuje festiwal „Film i miasto” vol. 4. W ramach przeglądu pokazany zostanie dokument „Czerwony Pałac” według scenariusza Zyty Kusztry i Ewy P. Porębskiej z 1992 roku. O osławionym darze Stalina dla Warszawy opowiadają w filmie m.in. Tadeusz Barucki, Czesław Bielecki, Magdalena Staniszkis, Przemysław Szafer i Henryk Drzewiecki.
10. urodziny OKK design! 28 czerwca po pandemicznej przerwie na Mysią 3 wraca cykl spotkań OKK! design. To już 10. edycja wydarzenia. W programie m.in. dyskusje z udziałem architektów, architektów wnętrz i dziennikarzy.
MPP_ALL: wystawa Maćków Pracowni Projektowej W 2020 roku Maćków Pracownia Projektowa obchodziła swoje 25-lecie. W Muzeum Architektury we Wrocławiu można oglądać wystawę podsumowującą dotychczasowy dorobek biura.
Helena Kurcyusz: wymyślając miasta na nowo Helena Kurcyusz przez wiele lat była nie tylko główną urbanistką województwa szczecińskiego, ale też animatorką życia kulturalnego w regionie. Postać architektki przypomina nowa wystawa w Muzeum Historii Szczecina. Ekspozycji towarzyszą wykłady i spacer kuratorski.
Tadeusz Barucki obchodzi setne urodziny! W czerwcu setne urodziny obchodzi Tadeusz Barucki, architekt, badacz architektury i publicysta, autor wielu książek dokumentujących polską architekturę, ale również monografii przybliżających zagraniczne dokonania w tej dziedzinie. Z okazji jubileuszu Instytut Dokumentacji Architektury Biblioteki Śląskiej wraz z Wydziałem Architektury Politechniki Śląskiej organizują benefis jubilata.