Architektura MuratorWydarzeniaZaproszenie na wystawę Dobry Wzór

Zaproszenie na wystawę Dobry Wzór

Wystawę można oglądać od 27 października w warszawskim Instytucie Wzornictwa Przemysłowego. Ekspozycja zawiera 114 produktów i usług, które zostały zakwalifikowane do finału 24. edycji konkursu Dobry Wzór.

Zaproszenie na wystawę Dobry Wzór
Projekt nowej identyfikacji wizualnej dla Politechniki Warszawskiej autorstwa studia Podpunkt

Konkurs został zorganizowany po raz pierwszy w 1993 roku. Organizatorem był Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Nagrodzone produkty i usługi podzielone są na dziewięć kategorii: dom, praca, sfera publiczna, usługi, nowe technologie, grafika użytkowa i opakowania, nowe materiały, transport i komunikacja, moda i akcesoria.

Głównym celem konkursu jest przegląd najnowszych trendów na ogólnopolskim rynku. Nagrodą jest uzyskanie znaku i certyfikatu Dobry Wzór. W 1995 Minister Gospodarki po raz pierwszy przyznał własne wyróżnienie w kategorii Wzór Roku. Z kolei w 2006 roku po raz pierwszy do udziału w konkursie dopuszczono produkty zagranicznych producentów.

W skład tegorocznego składu sędziowskiego weszli : Katarzyna Rzehak (dyrektor kreatywna Instytutu Wzornictwa Przemysłowego ), prof. dr hab. Marek Adamczewski (kierownik Katedry Projektowania Produktu ASP w Gdańsku), prof. dr hab. Jerzy Ginalski (IWP), prof. dr hab. Michał Stefanowski (wiceprezes Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych), dr Paweł Balcerzak (Wydział Wzornictwa ASP w Warszawie), Agata Solon (architekt krajobrazu), dr Iwona Palczewska (kierownik Działu Badań i Rozwoju), Ewa Szyszka-Oczkowska (projektantka, specjalistka w Dziale Kreatywnym IWP).

Laureaci konkursu zostaną wyłonieni 26 października.

Wystawę można oglądać od 27 października do 3 grudnia 2017 r. w godzinach. 10.00 - 19.00 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego przy ulicy Świętojerskiej 5/7 w Warszawie. Wstęp wolny.

Twórczość Bohdana Lacherta we wrocławskim Muzeum Już w listopadzie w Muzeum Architektury będzie można obejrzeć wystawę Awers/rewers. Przybliży ona twórczość jednego z najbardziej znanych polskich architektów awangardowych.
Konferencja „Transmutacje betonu” W dniach 24-25 listopada 2017 w Krakowie odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa z cyklu „Definiowanie przestrzeni architektonicznej”. Wydarzenie stanowi początek dyskusji na temat przemian w architekturze.
Sukces pracowni BUCK.STUDIO Zaprojektowana przez wrocławskie biuro cukiernia Nanan zwyciężyła w konkursie Restaurant and Bar Design Awards. Wnętrze cukierni i bistra Dinette we Wrocławiu zostało opublikowane w książce Appetizer.
Poznańskie Dni z Architekturą Do 8 listopada trwa czwarta edycja Festiwalu Dni Architektury. Wydarzenie organizowane przez poznański SARP koncentruje się na powojennym modernizmie.
Wieżowiec Zahy Hadid otwarto dla publiczności Generali Tower można było odwiedzić po raz pierwszy w niedzielę 15 października 2017. Mediolańska wieża ma 170 metrów wysokości, jej budowa zakończy się na początku 2018 roku.
DKBE 2017 - pierwszy krok w kierunku wielkich zmian w branży HVAC 5 października odbyła się pierwsza edycja organizowanej przez Lindab konferencji DKBE 2017. Było to pierwsze tego typu wydarzenie poświęcone w całości komfortowi, energooszczędności i nowoczesnym rozwiązaniom dla branży HVAC.