Architektura MuratorWydarzeniaZaproszenie na wystawę Dobry Wzór

Zaproszenie na wystawę Dobry Wzór

Wystawę można oglądać od 27 października w warszawskim Instytucie Wzornictwa Przemysłowego. Ekspozycja zawiera 114 produktów i usług, które zostały zakwalifikowane do finału 24. edycji konkursu Dobry Wzór.

Zaproszenie na wystawę Dobry Wzór
Projekt nowej identyfikacji wizualnej dla Politechniki Warszawskiej autorstwa studia Podpunkt

Konkurs został zorganizowany po raz pierwszy w 1993 roku. Organizatorem był Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Nagrodzone produkty i usługi podzielone są na dziewięć kategorii: dom, praca, sfera publiczna, usługi, nowe technologie, grafika użytkowa i opakowania, nowe materiały, transport i komunikacja, moda i akcesoria.

Głównym celem konkursu jest przegląd najnowszych trendów na ogólnopolskim rynku. Nagrodą jest uzyskanie znaku i certyfikatu Dobry Wzór. W 1995 Minister Gospodarki po raz pierwszy przyznał własne wyróżnienie w kategorii Wzór Roku. Z kolei w 2006 roku po raz pierwszy do udziału w konkursie dopuszczono produkty zagranicznych producentów.

W skład tegorocznego składu sędziowskiego weszli : Katarzyna Rzehak (dyrektor kreatywna Instytutu Wzornictwa Przemysłowego ), prof. dr hab. Marek Adamczewski (kierownik Katedry Projektowania Produktu ASP w Gdańsku), prof. dr hab. Jerzy Ginalski (IWP), prof. dr hab. Michał Stefanowski (wiceprezes Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych), dr Paweł Balcerzak (Wydział Wzornictwa ASP w Warszawie), Agata Solon (architekt krajobrazu), dr Iwona Palczewska (kierownik Działu Badań i Rozwoju), Ewa Szyszka-Oczkowska (projektantka, specjalistka w Dziale Kreatywnym IWP).

Laureaci konkursu zostaną wyłonieni 26 października.

Wystawę można oglądać od 27 października do 3 grudnia 2017 r. w godzinach. 10.00 - 19.00 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego przy ulicy Świętojerskiej 5/7 w Warszawie. Wstęp wolny.

Warszawa w rękach najmłodszych! Rusza cykl rodzinnych warsztatów architektonicznych 24 września startuje cykl warsztatów architektonicznych dla dzieci „Moje Miasto Warszawa”. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest ekologiczny aspekt funkcjonowania miasta.
Living Contrats by Trilux Jak zaprojektować i wybrać oświetlenie, które nie tylko spełni wymagające normy, ale również we właściwy sposób zdefiniuje wizualny odbiór przestrzeni? Jak sprostać wymaganiom rynku, użytkowników i środowiska, które milczy w najbardziej wymowny sposób? Już 22 września w Warszawie odbędzie się Living Contrats by Trilux: spotkanie inwestorów, architektów, instalatorów i projektantów oświetlenia.
Muzeum Hołodomoru w budowie. Wystawa o realizacji największego obiektu muzealnego w Europie Środkowo-Wschodniej Budowa gmachu Muzeum Hołodomoru w Kijowie według projektu Nizio Design International dobiegła końca. Niestety, prace nad ekspozycją i wykończeniem obiektu przerwał atak Rosji na Ukrainę. Projekt muzeum prezentowany jest tymczasem w Galerii Nizio. Ekspozycję, przygotowaną z okazji przypadającej w tym roku 90. rocznicy Hołodomoru w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, można oglądać do 14 października.
Akademia Miasta: trwa nabór do 7. edycji bezpłatnego kursu miejskiego Do 21 września można nadsyłać zgłoszenia do 7. edycji Akademii Miasta – interdyscyplinarnego kursu dla wszystkich zainteresowanych teorią i praktyką tworzenia miast wrażliwych. W tym roku warsztaty poprowadzą m.in. przedstawiciele Fundacji Agro-Perma-Lab, Centrala, Wojciech Kłosowski, Joanna Krukowska i Karolina Thakker.
Ktoś, nie coś: festiwal naturocentryczny Festiwal naturocentryczny ma inspirować do nowego myślenia o relacji człowieka z naturą. Odczarować cywilizacyjne i kulturowe mity o „czynieniu sobie ziemi poddaną". Gośśmi wrocławskiej odsłony wydarzenia będą m.in. Magdalena Środa oraz Lila Krzycka i Rafał Peszko z Menthol Architects.
Architektura przetrwania: Kryjówki Natalii Romik w Trafostacji Sztuki w Szczecinie W szczecińskiej Trafostacji można oglądać wystawę „Kryjówki. Architektura przetrwania” podejmującą temat doświadczeń Żydów ukrywających się podczas niemieckiej okupacji. Ekspozycja stanowi podsumowanie dotychczasowych badań architektki Natalii Romik i antropolożki Aleksandry Janus na terenach Polski i dzisiejszej Ukrainy.