Architektura MuratorŻycie w Architekturze2015PLEBISCYT NA ULUBIEŃCA POLSKI 2013-2014
ULUBIENIEC POLSKI 2013-2014: PLEBISCYT INTERNAUTÓW
ŻYCIE W ARCHITEKTURZE VIII EDYCJA
NAJLEPSZY POLSKI BUDYNEK 2013-2014
 
Wyniki głosowania internautów
Głosuj na swojego faworyta!
Głosowanie zakończone!

W plebiscycie na Ulubieńca Polski rywalizowało 47 obiektów architektury, wybranych przez jury VIII edycji konkursu Życie w Architekturze spośród 314 nadesłanych zgłoszeń. Tytuł Ulubieńca Polski 2013-2014 otrzymała realizacja Run Colors w Poznaniu, projektu mode:lina architekci.

Projekt sklepu Run Colors z Poznania wykorzystuje nazwę oraz logotyp RunColors i stawia na motyw „biegnących kolorów”. Sznurowadło - element charakterystyczny logotypu - zainspirowało projektantów do stworzenia wielobarwnej, dynamicznej instalacji złożonej z linek przypominających sznurowadła. Ściany mają kolor grafitowy. Wnętrze uzupełniają pomalowane na czarno antyki. Projekt zrealizowany został w 2013 roku. Jego autorem jest pracownia mode:lina architekci w składzie: Paweł Garus, Jerzy Woźniak (główni projektanci), Kinga Kin, Agnieszka Owsiany (zespół projektowy).

W plebiscycie na Ulubieńca Polski rywalizowało 47 obiektów architektury, wybranych przez jury Konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE spośród 314 zgłoszeń. Głosowanie odbywało się na stronie www.zyciewarchitekturze.pl

Autorowi i inwestorowi realizacji wyłonionej w plebiscycie na Ulubieńca Polski przyznano specjalną pamiątkową tablicę do zawieszenia na obiekcie, którą zaprojektowała znana pracownia Towarzystwo Projektowe.

Podczas głosowania na stronie www.zyciewarchitekturze.pl internauci mogli zamieszczać krótkie uzasadnienia swoich wyborów. O Run Colors pisała m.in. Paulina Gostkiewicz, uczennica warszawskiego liceum im. Joachima Lelewela: Nawet sklep z butami może być designerskim dziełem sztuki!

Rezultaty głosowania prezentujemy na stronie rankingu.