Architektura MuratorŻycie w ArchitekturzePubliczne obrady jury konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE

Publiczne obrady jury konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE

7 i 8 października w Zodiaku – Warszawskim Pawilonie Architektury odbędą się publiczne prezentacje architektów, których realizacje nominowane zostały do nagród głównych i Grand Prix konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE. Transmisja rozpocznie się o godzinie 14.30. Publikujemy szczegółowy program wystąpień.

Publiczne obrady jury konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE
Obrady tegorocznej edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE odbędą się w Zodiaku – Warszawskim Pawilonie Architektury

To już tradycja, że prezentacje architektów oraz obrady jury konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE odbywają się publicznie. W tym roku, z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju, posiedzenie w Zodiaku – Warszawskim Pawilonie Architektury jest zamknięte dla osób postronnych, ale będzie transmitowane na żywo i zostanie udostępnione on-line. Każdy z zespołów będzie mieć 10 minut na prezentację i 10 minut, by odpowiedzieć na szczegółowe pytania jurorów. Zarówno 7, jak i 8 października transmisja rozpocznie się o godzinie 14.30 i będzie dostępna na stronie www.zyciewarchitekturze2020.architekturamurator.pl.

Ze szczegółowymi pytaniami jurorów zmierzą się autorzy 21 realizacji:
Muzeum Katyńskiego w  Warszawie, Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, domu dla bezdomnych w Jankowicach, biurowców Bałtyk i PIXEL w Poznaniu, budynku biurowo-usługowego Bobrowiecka w Warszawie, osiedla Nowe Żerniki we Wrocławiu, budynku Sprzeczna 4 w Warszawie, Witolda 43 we Wrocławiu, domu w Będzinie, Arki Koniecznego w Brennej, Domu Polnego, enklawy przyrodniczej Bobrowisko w Starym Sączu, Centrum Aktywności Lokalnej w Rybniku i Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie, a także domu z ogrodem zimowym, zagospodarowania nabrzeży Oławy we Wrocławiu, Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach oraz hali sportowej ZSOMS i hali KS Cracovia 1906 z Centrum Sportu Niepełnosprawnych w Krakowie.

Szczegółowy program publicznych obrad jury konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE do pobrania tu.


belka zwa 2020
Autor: (Red.)
Ulubieniec Polski 2015-2019: internetowy plebiscyt towarzyszący IX edycji ŻYCIA W ARCHITEKTURZE 46 najlepszych realizacji walczy o tytuł Ulubieńca Polski! Zdecyduj, która z nich najbardziej zasługuje na to miano i zagłosuj w plebiscycie.
Najlepsi architekci zaprezentowali swoje realizacje w Zodiaku: zapis streamingu otwartych obrad jury konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE 7 i 8 października w Zodiaku – Warszawskim Pawilonie Architektury odbyły się publiczne prezentacje realizacji nominowanych do nagród głównych konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE. Wykłady wygłosili m.in. Jerzy Szczepanik-Dzikowski, Zbigniew Maćków, Fokke Moerel z MVRDV, Piotr Lewicki, Marlena Wolnik, Robert Konieczny, Marta Sękulska-Wrońska i wielu innych.
Otwarte obrady jury konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE: fotoreportaż Marcina Czechowicza Otwarte obrady jury konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE już za nami: dwa dni, ponad 9 godzin transmisji i 21 prezentacji. Wkrótce zamieścimy też filmy, tymczasem prezentujemy fotoreportaż Marcina Czechowicza
21 realizacji nominowanych do nagród głównych w konkursie ŻYCIE W ARCHITEKTURZE W trakcie wyjątkowo burzliwych, 9-godzinnych obrad sędziowie IX edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE nominowali do nagród głównych 21 realizacji. Już wkrótce ich autorzy będą musieli zmierzyć się ze szczegółowymi pytaniami podczas publicznego posiedzenia jury.
Finaliści IX edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE Aż 459 realizacji zgłoszono do IX edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE na najlepsze obiekty architektury powstałe w latach 2015-2019. Jury wyłoniło właśnie 49 finalistów! Konkurs co kilka lat stwarza okazję do spojrzenia na polską architekturę z szerokiej perspektywy. Dzięki niemu zyskujemy cenny materiał do porównań i analiz. To oczywiste, że płynące z tych badań wnioski nie dotyczą jedynie architektury, bardzo wiele mówią o nas samych, o społeczeństwie, o problemach nas nurtujących – tłumaczy przewodniczący jury Dariusz Herman.
Dariusz Herman przewodniczącym jury konkursu Życie w Architekturze Podczas spotkania on-line jury IX edycji konkursu Życie w Architekturze na przewodniczącego wybrało architekta Dariusza Hermana.