Architektura MuratorŻycie w ArchitekturzePubliczne obrady jury konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE

Publiczne obrady jury konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE

7 i 8 października w Zodiaku – Warszawskim Pawilonie Architektury odbędą się publiczne prezentacje architektów, których realizacje nominowane zostały do nagród głównych i Grand Prix konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE. Transmisja rozpocznie się o godzinie 14.30. Publikujemy szczegółowy program wystąpień.

Publiczne obrady jury konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE
Obrady tegorocznej edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE odbędą się w Zodiaku – Warszawskim Pawilonie Architektury

To już tradycja, że prezentacje architektów oraz obrady jury konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE odbywają się publicznie. W tym roku, z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju, posiedzenie w Zodiaku – Warszawskim Pawilonie Architektury jest zamknięte dla osób postronnych, ale będzie transmitowane na żywo i zostanie udostępnione on-line. Każdy z zespołów będzie mieć 10 minut na prezentację i 10 minut, by odpowiedzieć na szczegółowe pytania jurorów. Zarówno 7, jak i 8 października transmisja rozpocznie się o godzinie 14.30 i będzie dostępna na stronie www.zyciewarchitekturze2020.architekturamurator.pl.

Ze szczegółowymi pytaniami jurorów zmierzą się autorzy 21 realizacji:
Muzeum Katyńskiego w  Warszawie, Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, domu dla bezdomnych w Jankowicach, biurowców Bałtyk i PIXEL w Poznaniu, budynku biurowo-usługowego Bobrowiecka w Warszawie, osiedla Nowe Żerniki we Wrocławiu, budynku Sprzeczna 4 w Warszawie, Witolda 43 we Wrocławiu, domu w Będzinie, Arki Koniecznego w Brennej, Domu Polnego, enklawy przyrodniczej Bobrowisko w Starym Sączu, Centrum Aktywności Lokalnej w Rybniku i Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie, a także domu z ogrodem zimowym, zagospodarowania nabrzeży Oławy we Wrocławiu, Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach oraz hali sportowej ZSOMS i hali KS Cracovia 1906 z Centrum Sportu Niepełnosprawnych w Krakowie.

Szczegółowy program publicznych obrad jury konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE do pobrania tu.


belka zwa 2020
Autor: (Red.)
Dorota Sibińska i Filip Domaszczyński o Domu dla bezdomnych w Jankowicach [FILM] Od początku planowaliśmy, że cała elewacja zbudowana będzie z materiałów rozbiórkowych. Cegła znaleziona w okolicy wydawała nam się idealnym odzwierciedleniem tego, co dzieje się w budynku. Odrzucona, nikomu niepotrzebna, tak jak ci ludzie traktowani przez społeczeństwo. O realizacji Domu dla bezdomnych w Jankowicach w ramach otwartych obrad jury IX edycji konkursu Życie w Architekturze opowiadają Dorota Sibińska i Filip Domaszczyński z pracowni xystudio.
Gala finałowa IX edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE: zobacz film! 19 listopada poznaliśmy wyniki IX edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE. Tylko na Facebooku galę finałową oglądało ponad 1500 osób.
Bartłomiej Nawrocki i Marcin Jojko o Domu w Będzinie [FILM] Umiar jest dziś jedną z odpowiedzi na zrównoważoność w architekturze. W naszej branży działamy często w paradygmacie postępu, a ten dom jest po prostu wystarczający. Spełnia wszystkie potrzeby inwestorów, został zrealizowany w stosunkowo niewielkim budżecie. Jest wystarczająco dobry, żeby spełnić swoją funkcję. O Domu w Będzinie w ramach otwartych obrad jury IX edycji konkursu Życie w Architekturze opowiadają Bartłomiej Nawrocki i Marcin Jojko.
Centrum Aktywności Lokalnej w Rybniku Centrum Aktywności Lokalnej w Rybniku-Klokocinie jest pierwszym z kilku podobnych obiektów planowanych na terenie całego miasta. Ta prototypowa przestrzeń, według projektu katowickiego biura MWArchitekci, zdobyła właśnie nagrodę specjalną i tytuł realizacji najlepiej odpowiadającej na wyzwania współczesnego świata w IX edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE.
Marlena Wolnik o Centrum Aktywności Lokalnej w Rybniku [FILM] W tym projekcie najważniejsza nie jest architektura, ale to, do czego prowokuje. Mam nadzieję, że powstałe budynki będą żyły własnym życiem, w każdej z kilku planowanych lokalizacji w inny sposób. O realizacji Centrum Aktywności Lokalnej w Rybniku w ramach otwartych obrad jury IX edycji konkursu Życie w Architekturze opowiada Marlena Wolnik z pracowni MWArchitekci.
Zwycięzcy IX edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE Poznaliśmy wyniki IX edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE na najlepsze realizacje w Polsce powstałe w latach 2015-2019. Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju i związane z nią obostrzenia po raz pierwszy w historii gala finałowa odbyła się w formule on-line.