Architektura MuratorŻycie w ArchitekturzeTRANSMISJA NA ŻYWO - Życie w Architekturze

TRANSMISJA NA ŻYWO - Życie w Architekturze

11 i 12 marca w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki odbędą się otwarte dla publiczności prezentacje architektów, których realizacje nominowane zostały do nagród głównych i Grand Prix konkursu Życie w Architekturze. Transmisja rozpocznie się o godzinie 16:30.

Po raz pierwszy w historii konkursu prezentacje architektów oraz obrady jury będą transmitowane na żywo online w serwisie internetowym „Architektury-murator”. Dzięki temu będzie można je śledzić z każdego miejsca w Polsce i na świecie. Zarówno 11, jak i 12 marca transmisja rozpocznie się o godzinie 16:30 i będzie dostępna w treści artykułu poniżej.

Wystąpią autorzy budynków i realizacji:

Living-Garden House w Katowicach, Dom w Lublińcu 2, Dom w Józefowie, zespół Nowe Orłowo w Gdyni, zespół przy al. Wilanowskiej w Warszawie, zespół Wille Parkowa w Katowicach, przedszkole Mali Odkrywcy w Chrościcach, Wielka Sala Koncertowa NOSPR w Katowicach, Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, Nowe Muzeum Śląskie w Katowicach, Muzeum Tadeusza Kantora w Krakowie, zagospodarowanie starówki w Gorlicach, zagospodarowanie nabrzeża Paprocan w Tychach, Plac Nowy Targ we Wrocławiu

Zobacz szczegółowy program.

ŻYCIE W ARCHITEKTURZE – rozstrzygnięcie VIII edycji konkursu 17 kwietnia poznaliśmy wszystkich laureatów VIII edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE na najlepsze realizacje powstałe w Polsce w latach 2013-2014. Grand Prix Prezydenta RP otrzymała filharmonia w Szczecinie, która wkrótce potem zdobyła najważniejszą nagrodę architektoniczną Unii Europejskiej – Mies van der Rohe Award. W tym numerze podsumowujemy ostatnią edycję konkursu, publikujemy fotoreportaż z gali finałowej, a także przypominamy wszystkich tegorocznych finalistów i laureatów: zdobywców Grand Prix, nagród głównych i nagród specjalnych.
VIII edycja konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE. Fotoreportaż z obrad jury W dniach 11-12 marca 2015 roku w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki odbyło się otwarte dla publiczności posiedzenie jury. Autorzy nominowanych realizacji prezentowali swoje projekty, próbując przekonać sędziów, że to właśnie one zasługują na zwycięstwo.
VIII edycja konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE. Fotoreportaż z gali finałowej W 2014 roku miesięcznik „Architektura-murator” obchodził jubileusz 20-lecia istnienia, w tym – mija 20 lat od zorganizowania przez redakcję I edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE. Od tego czasu odbyło się w sumie siedem kolejnych edycji konkursu, w których wzięły udział 2764 realizacje. W 2000 roku nagrody główne wręczał premier Jerzy Buzek, a w 2012 roku – Grand Prix prezydent Bronisław Komorowski, który osobiście wyłonił też zwycięzcę. Była to pierwsza nagroda w dziedzinie architektury przyznana w Polsce przez głowę państwa. W zakończonej właśnie VIII edycji konkursu o statuetkę ARCHITEKTURY walczyły obiekty oddane do użytku w latach 2013-2014. Laureata Grand Prix dla Najlepszego Obiektu Architektury po raz drugi wybrał prezydent Bronisław Komorowski.
Finaliści VIII edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE Spośród 314 obiektów zgłoszonych do konkursu jury w II etapie obrad wybrało 47 finalistów. Brali oni udział w plebiscycie na Ulubieńca Polski. To także spośród nich jury wybrało 15 nominacji. Poniżej prezentujemy 47 obiektów w podziale na kategorie (kolejność losowa): 10 budynków użyteczności publicznej, 10 wnętrz użyteczności publicznej, 10 budynków wielorodzinnych, 10 domów jednorodzinnych i 7 przestrzeni publicznych.
Gala Finałowa VIII edycji Życia w Architekturze [FILM] To na pewno najważniejszy konkurs architektoniczny w Polsce - powiedział Antoni Domicz, przewodniczący sądu konkursowego VIII edycji ŻYCIA W ARCHITEKTURZE, w której nagrodzono najlepsze obiekty zrealizowane w Polsce w latach 2013-2014. Prezentujemy wideorelację z Gali Finałowej oraz wywiady z laureatami konkursu.
PLEBISCYT NA ULUBIEŃCA POLSKI 2013-2014 ULUBIENIEC POLSKI 2013-2014: PLEBISCYT INTERNAUTÓW ŻYCIE W ARCHITEKTURZE VIII EDYCJA NAJLEPSZY POLSKI BUDYNEK 2013-2014