Architektura MuratorŻycie w ArchitekturzeWejście w wielkim stylu, czyli drzwi pivotowe MasterLine 8

Wejście w wielkim stylu, czyli drzwi pivotowe MasterLine 8

W pełni przeszklone drzwi wejściowe, chroniące przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i zapewniające bezpieczeństwo? Funkcjonalne i wygodne? Zdecydowanie możliwe, jeśli wybierze się drzwi pivotowe MasterLine 8 Reynaers Aluminium. Poznajmy nowe rozwiązania, przyjrzyjmy się wariantowi XL i sprawdźmy konfigurację Landscape, która pozwala łączyć nieograniczoną liczbę otwieranych obrotowo skrzydeł.

Drzwi piwotowe MasterLine 8 Reynaers
Tam, gdzie chcemy osiągnąć naprawdę spektakularny efekt, przeszklone drzwi pivotowe MasterLine 8 XL sprawdzą się idealnie. Mogą mieć maksymalnie wysokość aż do 4 metrów i szerokość 2,5 m. Mimo ogromnych rozmiarów, są w pełni bezpieczne i stabilne.
Fot.: Reynaers Aluminium

Drzwi obrotowe, tzw. pivotowe, Masterline 8 to alternatywa dla typowych drzwi wejściowych – a czasem również dla tarasowych. Oś obrotu skrzydła jest odsunięta od ościeżnicy i dzięki temu nawet przy bardzo dużych rozmiarach i masie drzwi łatwo się je otwiera i zamyka. Skrzydło drzwi obrotowych MasterLine 8 może ważyć nawet 500 kg (wariant XL, w wariancie Residential - 200 kg). Drzwi dostępne są zarówno w wersji panelowej, jak i przeszklonej. Drzwi pivotowe pozwalają na konstruowanie bardzo wysokich i szerokich drzwi wejściowych (również z naświetlem). Trudno o bardziej efektowny sposób na wejście.

Wejście XL

Tam, gdzie chcemy osiągnąć naprawdę spektakularny efekt, przeszklone drzwi pivotowe MasterLine 8 XL sprawdzą się idealnie. Mogą mieć wysokość aż do 4 metrów i szerokość 2,5 m. Mimo ogromnych rozmiarów, są w pełni bezpieczne i stabilne. Dostępne są też z różnymi opcjami otwierania automatycznego i kontroli dostępu.

Drzwi piwotowe MasterLine 8 Reynaers
Drzwi pivotowe MsterLine 8 dostępne są zarówno w wersji przeszklonej, jak i panelowej. Producenci drzwi mogą jako wypelnienie stosować dowolny rodzaj szkła.
Fot.: Reynaers Aluminium

Drzwi pivotowe MasterLine 8 XL łączą w sobie następujące cechy:

  • • bardzo duże wymiary (maks. 2,5x4 m)
  • • wąskie profile (40 mm)
  • • bardzo dobrą izolację termiczną
  • • płaski próg
  • • wygodę obsługi (np. automatyczne zamykanie oraz blokowanie w pozycji otwartej 90 st.)
  • • dowolność wyboru szkła (co przekłada się m.in. na obniżenie ceny końcowego wyrobu)

Drzwi pivotowe MasterLine 8 XL są przetestowane pod kątem norm europejskich, ale dodatkowo również obowiązujących w Stanach Zjednoczonych.

Landscape - szklana ściana w domu, restauracji lub budynku publicznym

Drzwi pivotowe MasterLine 8 – zarówno wariant Residential, jak i XL - można łączyć w konfiguracji wieloskrzydłowej (Landscape). W ten sposób można stworzyć ogromną przeszkloną ścianę, która umożliwia otwarcie pomieszczenia na otoczenie. Takie rozwiązanie można zastosować w domu, gdzie może zastąpić przesuwne lub składane drzwi tarasowe – pozwala połączyć wnętrze  z ogrodem czy tarasem, wygląda efektownie, a jednocześnie jest atrakcyjne cenowo.

Drzwi pivotowe wieloskrzydłowe to także, a może przede wszystkim, świetna opcja w restauracjach z przylegającymi do nich ogródkami czy w halach wystawienniczych i widowiskowych.

W konfiguracji Landscape można łączyć ze sobą dowolną liczbę pojedynczych skrzydeł, co umożliwia otwarcie na przestrzeń całej ściany budynku.

Dzwi pivotowe: szklane, szczelne i bezpieczne

Drzwi pivotowe MasterLine 8 nie tylko dobrze wyglądają, ale również skutecznie chronią przed chłodem, deszczem, wilgocią i wiatrem, a także włamaniem. Gwarantują bardzo dobrą szczelność i izolacyjność termiczną, więc nie ucieka przez nie ciepło. Osiągnięto to m.in. poprzez zastosowanie uszczelki po obwodzie konstrukcji (listwa samoopadająca na dole konstrukcji) i połączeniu z 10-mm progiem, a także wyprofilowane końcówki w narożach i dodatkowy element zabezpieczający przed przedostawaniem się wody. Drzwi pivotowe Masterline 8 dostępne są również w wersji o podwyższonej odporności na włamanie.

Drzwi pivotowe MasterLine 8 to:

  • • wysoka izolacyjność termiczna: Uf ≥1,5W/m²K dla wariantu HI+
  • • bardzo dobre parametry AWW (przepuszczalność powietrza, wiatro- i wodooszczelność) - 4/C3/4A (150Pa)
  • • klasa antywłamaniowa RC2/WK2
Pobierz najnowszy katalog „Aluminiowe rozwiązania dla budownictwa” oraz „Reference Book” z przykładami domów jedno- i wielorodzinnych oraz budynków publicznych projektu wiodących pracowni z całego świata.
belka zwa 2020
Szacunek, lojalność, innowacyjność: rozmowa z Ewą Rafalską z firmy Reynaers Aluminium Ogromną wartością jest dla nas ścisła współpraca z architektami na każdym etapie projektu. Zdajemy sobie sprawę, że najbardziej spektakularne realizacje wymagają indywidualnego podejścia – o zmianach na rynku budowlanym, jakie wywołuje pandemia, najnowszych rozwiązaniach w dziedzinie systemów aluminiowych i wartościach, istotnych nie tylko w architekturze rozmawiamy z Ewą Rafalską, kierownik Marketingu i Komunikacji w Reynaers Aluminium.
Swoboda projektowania otwartych przestrzeni z Reynaers Aluminium Niezależnie od tego, jaki projekt realizujesz – dom, biuro, duży obiekt komercyjny, rozbudowę budynku czy ogród zimowy – odpowiedni wybór systemów okienno-drzwiowych sprawi, że efekt będzie unikalny. Inwestorzy zwykle biorą pod uwagę podstawowe, uniwersalne czynniki – funkcjonalność, dostęp do światła i estetykę a warto pamiętać, że wysoka szczelność oraz izolacyjność termiczna okien i drzwi powinny spełniać wymogi stolarki domów energooszczędnych. Jak więc połączyć design z praktycznym i niezawodnym systemem? Mamy na to odpowiedź.
Aluminium w polskiej architekturze. Biurowce na miarę przyszłości Czym jest architektura przyszłości? Reynaers Aluminium odpowiada na to pytanie i pokazuje jak wyprzedzać trendy i tworzyć nowoczesne i niezawodne okna i drzwi z ekologicznym podejściem.
Nowy system MasterPatio. Więcej niż drzwi podnoszono-przesuwne Reynaers Aluminium wprowadza na rynek system drzwi podnoszono-przesuwnych MasterPatio, który łączy w sobie minimalistyczny, dopracowany w każdym szczególe design i funkcjonalność z izolacyjnością termiczną na poziomie domów pasywnych. MasterPatio jest kompatybilny z systemem okienno-drzwiowym MasterLine 8, co istotnie poszerza możliwości projektowe.
Budynki Varso 1 i 2 w Warszawie Obiekty Varso 1 i Varso 2 autorstwa biura HRA Architekci wraz z wieżą projektu Foster + Partners i ogólnodostępnymi pasażami tworzyć będą nową miastotwórczą przestrzeń w samym centrum stolicy.
Siedziba Pivexin Technology Kluczowym elementem projektu jest wyrazista, ciemna fasada, zbudowana w oparciu o kontrast pomiędzy przeszklonymi i pełnymi elementami.