www.kielkowniki.pl" />

Kiełkowniki

Kiełkownik powstał z myślą o stworzeniu małego miejskiego ogródka we własnym mieszkaniu, o każdej porze roku. Kształt niewielkiego naczynia umożliwia ustawianie kilku sztuk w różne wzory. Przemyślana konstrukcja ceramicznego pojemnika ułatwia wymianę wody. Zestaw zawiera: ceramiczny pojemnik, aluminiową siatkę, pokrywkę, 5g nasion oraz opakowanie wraz z instrukcją obsługi. Wymiary: 15cm x 15cm x 18cm, wysokość 4,5cm. www.kielkowniki.pl

Kiełkowniki
Fot. Kiełkowniki
ProjektantAnna i Katarzyna Żukowskie
ProducentKiełkowniki
Tagi:
Konkurs na projekt z wykorzystaniem płytek Ceramika Paradyż Ceramika Paradyż ogłosiła konkurs dla architektów, projektantów oraz dekoratorów na najciekawsze aranżacje wykorzystujące płytki ceramiczne z oferty firmy. Można zgłaszać zarówno projekty zrealizowane, jak i koncepcyjne.
Renesans Kolekcja Renesans jest współczesną interpretacją produktów Manufaktury w Bolesławcu. Ceramika powstająca według najstarszych receptur zyskała nowe wzory tworzące kolekcję w stylu mix&match. Motywy pasują do siebie, pozwalają użytkownikowi na kreowanie dowolnych zestawów i konfiguracji.
Modernistyczne mozaiki 50 lat później Dzięki powstającym w latach 60. w Łysej Górze monumentalnym barwnym dekoracjom zmieniło się oblicze polskich miast i modernistyczna powojenna architektura. Na wystawie w Miejscu Projektów Zachęty zobaczyć można niektóre z wykonywanych w małopolskich zakładach projektów, ale też nawiązujące do nich prace współczesnych artystów.
Voltasol Voltasol to ruchoma doniczka zaprojektowana w taki sposób, aby mogła obracać się w zależności od kąta padania promieni słonecznych. Dzięki temu znajdująca się w niej roślina otrzymuje największą możliwą ilość światła. Wyrabiana ręcznie doniczka dostępna w kilku wariantach kolorystycznych i dwóch rozmiarach. Projekt otrzymał World Interiors News Award oraz Red Dot Award 2015.
Łysogórski eksperyment. Ceramika artystyczna dla architektury Wystawa jest szeroką prezentacją fenomenu ceramiki architektonicznej tworzonej w małopolskiej wsi Łysa Góra. To właśnie stąd pochodziły płytki, którymi wyłożono ściany barów warszawskiej MDM. Na ekspozycję składają się oryginalne eksponaty ceramiczne pochodzące z różnych kolekcji - instytucji i prywatnych oraz unikalne materiały archiwalne.
Architektura z ceramiką Cevisama to największe targi ceramiczne w Europie. Do Walencji przyjechało w tym roku blisko 700 wystawców z całego świata. Rozstrzygnięto też konkurs dla projektantów, którzy w swoich realizacjach wykorzystali hiszpańską ceramikę. W skład tegorocznego jury weszli m.in. Emilio Tuñón, laureata Nagrody Unii Europejskiej dla Architektury Współczesnej im. Miesa van der Rohe z 2007 roku, Martha Thorne, szefowa fundacji Hyatt, która przyznaje nagrodę Pritzkera oraz Fernando Márquez Cecilia, współzałożyciel i redaktor naczelny magazynu “El Croquis”.