Architektura MuratorArchitekci

Kto jest kim w Architekturze

Inter-Arch Architekci
Inter-Arch Architekci
Inter-Arch Architekci
ul. Bobrowiecka 3/228
00-728 Warszawa
tel. +48 662 418 324
e-mail: info@inter-arch.pl
www.inter-arch.pl

Pracownia Inter-Arch została założona w 2006 roku przez architektkę Agnieszkę Buczkowską-Korlińską, absolwentkę Wydziału Architektury i Urbanistyki na Politechnice Warszawskiej. Obecnie biuro ma oddziałały w Warszawie i hiszpańskiej Marbelli. Specjalizuje się w projektach domów jednorodzinnych, rezydencji i apartamentów, ale na koncie ma też aranżacje wnętrz publicznych, m.in. restauracji MIZU Warsaw.

Agnieszka Buczkowska-Korlińska

Agnieszka Buczkowska-Korlińska

właścicielka
Dom podążający za słońcem. Nowa realizacja biura Inter-Arch Dom w podwarszawskim Józefosławiu miał być pełen światła i pomieścić czteroosobową rodzinę. By zapewnić optymalne nasłonecznienie wnętrz, architekci skomponowali budynek z dwóch brył o nieco odmiennych rzutach.
Wrocławski SARP w proteście przeciw wyburzeniu Solpolu, budynku ZETO i Basenu Olimpijskiego „Zadbajmy o naszą historię i różnorodność, nie pozwólmy, by architektura stała się jednostajna i skrojona wyłącznie do potrzeb inwestorów” – apeluje środowisko architektów z Dolnego Śląska. Wrocławski SARP wystosował właśnie list otwarty do władz miasta i województwa w sprawie ochrony zagrożonych wyburzeniem obiektów takich jak Solpol Wojciecha Jarząbka, Basen Olimpijski Richarda Konwiarza czy ZETO Anny i Jerzego Tarnawskich.
Przeciw odbudowie Pałacu Saskiego: list otwarty Z inicjatywy m.in. profesor Marty Leśniakowskiej, Andrzeja Pałysa i Grzegorza Piątka powstał list otwarty w sprawie rezygnacji z odbudowy Pałacu Saskiego i zachodniej pierzei placu Piłsudskiego. W ciągu kilku dni pod apelem do Kancelarii Prezydenta RP podpisało się blisko 70 osób, w tym Krystyna Zachwatowicz-Wajda, Agnieszka Holland, Krzysztof Warlikowski, Anda Rottenberg, Maria Poprzęcka i Małgorzata Omilanowska.
Polska kultura konkursu Liczba konkursów architektonicznych w Polsce stale rośnie. Według ostatnich badań Rady Architektów Europy jesteśmy pod tym względem liderem na Starym Kontynencie. Ale czy ilość przekłada się też na jakość procedur konkursowych i samych realizacji? Czy mamy już w Polsce kulturę konkursową? I czy wygrany konkurs przynosi autorowi satysfakcję? Próbą zdiagnozowania sytuacji była wrześniowa konferencja w Chęcinach zorganizowana w ramach programu Competition Culture in Europe – o konkursach architektonicznych w Polsce pisze Tomasz Żylski.
Nowa klasyfikacja polskiej architektury Polscy historycy sztuki nadal nie wypracowali spójnej klasyfikacji rodzimej architektury. Próby systematyzacji podejmują sami projektanci – przedstawiamy jedną z nich, którą stworzył krakowski architekt Krzysztof Ingarden, posługując się metodą pozwalającą szeregować kierunki na wyobrażonej osi czasu.
Powojenny modernizm prawem chroniony W sierpniu bieżącego roku do gminnej ewidencji zabytków trafiło 90 nowych obiektów. Tym samym Warszawa zyskała pokaźną liczbę nowych zabytków, choć może bardziej zasadne byłoby stwierdzenie, że je “odzyskała” - pisze Patrycja Jastrzębska.
Metoda przeplotu: strategia dla miast w epoce sieci - wywiad z Piotrem Kamińskim Piotr Kamiński jest architektem, zwycięzcą trzeciej edycji konkursu TEORIA organizowanego przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza. W wywiadzie udzielonym „Architekturze-murator” opowiada o metodzie przeplotu - innowacyjnym podejściu do organizacji miast, które powstało w wyniku połączenia badań socjologicznych, analizy ekonomicznej i elementów urbanistyki.
Panel dyskusyjny Młodzi do Łodzi 2013: edukacja architektoniczna 18 maja podczas spotkania Młodzi do Łodzi odbędą się trzy panele dyskusyjne; przedstawiamy teksty wprowadzajace do panelu  Eudukacja i autoedukacja. Jak wygląda dydaktyka i edukacja architektów w Polsce?
Świadome Wnętrze 2011. Cykl spotkań dla architektów i projektantów wnętrz Czwarty już cykl wykładów ŚWIADOME WNĘTRZE 2011 zgromadził przeszło1200 architektów w 7 miastach w Polsce. Spotkania odbywające się w ramach tego projektu  mają przybliżać polskim architektom nowoczesne koncepcje i trendy w zakresie projektowania, propagować zastosowanie rozwiązań ekologicznych. Prelegentami są uznani zagraniczni projektanci i architekci.
W ramach cyklu ŚWIADOME WNĘTRZE 2010 prelekcję pod tytułem „YES IS MORE” wygłosi Kai-Uwe Bergmann z duńskiego biura architektonicznego Bjarke Ingels Group Gra ze słynnym cytatem Miesa van der Rohe "Less is More" określa innowacyjne podejście grupy w tworzeniu projektów architektonicznych.