Architektura MuratorArchitekci

Kto jest kim w Architekturze

Szcześniak Denier Architekci
Szcześniak Denier Architekci
Szcześniak Denier Architekci
sp. z o.o.
al. 3 Maja 2/49
00-391 Warszawa
tel. 22 6228225
fax 22 8229608
e-mail: sda@sda.com.pl
www.sda.com.pl

Zanim Marek Szcześniak (dyplom 1995) wraz z Jeanem François Denierem założył w 1997 roku w Warszawie własne studio SDA (Szcześniak Denier Architekci), zdobywał doświadczenie zawodowe w pracowni Stefana Kuryłowicza, gdzie współprojektował m.in. postmodernistyczny biurowiec Nautilus (1998) oraz utrzymane w stylistyce high-tech budynki Focus (2000) i PPL LOT (2002). Dziś sam zatrudnia duży zespół i sprawnie realizuje zarówno wielkopowierzchniowe obiekty mieszkalne (dominujące w portfolio pracowni), jak i wnętrza oraz obiekty o niewielkiej skali i budżecie. Widać w nich niekiedy fascynacje konstrukcjami inżynierskimi i maszynami, inne charakteryzują się niebanalnym wykorzystaniem prostych materiałów (biurowiec firmy Warsfoll, 2007; dom własny 2003) i oryginalnymi rozwiązaniami w stylu low-tech (siedziba firmy Platige Image 2004).

Jean-Francois Denier

Jean-Francois Denier

Marek Szcześniak

Marek Szcześniak

Nagrody SARP dla Teatru Szekspirowskiego i Cricoteki 25 czerwca w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich w Warszawie wręczono Nagrodę Roku 2014 oraz Nagrodę Stowarzyszenia Architektów Polskich za najlepszy obiekt architektoniczny wzniesiony ze środków publicznych w 2014 roku.
Brick Award 2015 – polska edycja Wszystkie realizacje nagrodzone w drugiej polskiej edycji konkursu Brick Award świadczą o tym, że ceramika budowlana jest materiałem plastycznym i ponadczasowym – podsumowanie konkursu organizowanym przez firmę Wienerberger.
Druga polska edycja konkursu Brick Award rozstrzygnięta 10 marca 2015 poznaliśmy laureatów drugiej polskiej edycji konkursu Brick Award. Siedem ceramicznych obiektów oraz dwa projekty, przygotowane przez studentów architektury, otrzymały statuetki Brick Award i wyróżnienia. Grand Prix otrzymał budynek mieszkalno-usługowy w Koszalinie, zaprojektowany przez HS99. Wszystkie realizacje będą reprezentować Polskę w międzynarodowej odsłonie konkursu, która odbędzie się w 2016 roku.
Znamy 47 finalistów konkursu Życie w Architekturze! Znamy już 47 finalistów VIII edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE na najlepsze realizacje powstałe w latach 2013-2014, które walczyć będą o uznanie internautów w plebiscycie na Ulubieńca Polski i pretendować do nagród głównych. Już za tydzień poznamy 15 finalistów konkursu.
Dom jednorodzinny w Aninie Uzupełnienie elewacji stanowią osłony nawiązujące do ażurowych detali charakterystycznych dla stylu świdermajer (autorzy: Szcześniak Denier Architekci Sp. z o.o.).