Indoor Generation

Nowa generacja to nie kolejne iksy, igreki czy zety. Generacja, którą wspólnie tworzymy to generacja, która spędza 90% swojego czasu w zamkniętych pomieszczeniach – Indoor Generation.

Indoor Generation
serwis prasowy VELUX

Należymy do Indoor Generation, czyli pokolenia za drzwiami, zamkniętego, wewnętrznego, które 90% czasu spędza w budynkach. Porzuciliśmy naturę i otoczyliśmy się przedmiotami, które sprawiają, że czujemy się jak w domu i nie chcemy z niego wychodzić. Sztuczne światło zastąpiło naturalne. Zamknięty obieg powietrza doprowadził do popytu na chemiczne odświeżacze. Ludzkie ciała zaczęły reagować alergią, astmą, bólem kręgosłupa, a nawet depresją. Naukowcy odkryli, że powietrze w domach jest pięć razy bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz, a brak światła źle wpływa na uczenie się i podwyższa ciśnienie. Należy więc otworzyć domy i przewietrzyć pokoje. Wprowadzić także więcej światła. Okna są w tym niezbędne, a VELUX ACTIVE pozwala sterować klimatem oraz oświetleniem. Inteligentny system, dzięki połączeniu smartfonów, czujników powietrza i okien, dostosowuje się do warunków w mieszkaniu. Potrafi odnotować zbyt duże stężenie dwutlenku węgla i toksyn lub niekorzystne nasłonecznienie i zareagować odpowiednim ustawieniem okien. VELUX może pomóc zbliżyć to pokolenie do zapomnianego świata na zewnątrz.

 

Należymy do Indoor Generation, czyli pokolenia za drzwiami, zamkniętego, wewnętrznego, które 90% czasu spędza w budynkach. Porzuciliśmy naturę i otoczyliśmy się przedmiotami, które sprawiają, że czujemy się jak w domu i nie chcemy z niego wychodzić. Sztuczne światło zastąpiło naturalne. Zamknięty obieg powietrza doprowadził do popytu na chemiczne odświeżacze. Ludzkie ciała zaczęły reagować alergią, astmą, bólem kręgosłupa, a nawet depresją. Naukowcy odkryli, że powietrze w domach jest pięć razy bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz, a brak światła źle wpływa na uczenie się i podwyższa ciśnienie. Należy więc otworzyć domy i przewietrzyć pokoje. Wprowadzić także więcej światła. Okna są w tym niezbędne, a Velux Active pozwala sterować klimatem oraz oświetleniem. Inteligentny system, dzięki połączeniu smartfonów, czujników powietrza i okien, dostosowuje się do warunków w mieszkaniu. Potrafi odnotować zbyt duże stężenie dwutlenku węgla i toksyn lub niekorzystne nasłonecznienie i zareagować odpowiednim ustawieniem okien. Velux może pomóc zbliżyć to pokolenie do zapomnianego świata na zewnątrz.

VEKAMOTION 82 to nowy system drzwi podnoszono-przesuwnych w oferice VEKA Polska. Charakteryzuje się wąskimi ramami profili z PVC o doskonałej termoizolacyjności, w których można zamontować potrójne pakiety szybowe o grubości nawet 54 mm. System pozwala na zaprojektowanie konstrukcji okiennych o szerokości 6 m i wysokości 2,7 m (profile białe) oraz o szerokości 5 m i wysokości 2,5 m (profile kolorowe). VEKAMOTION 82 cechuje ponadto odporność na włamanie klasy RC 2, wodoszczelność w najwyższej klasie 9A oraz najnowszej generacji ciepły próg wykonany z PVC (istnieje też możliwość montażu bezprogowego). Produkt dostępny jest w wielu wzorach i szerokiej gamie kolorystycznej (paleta RAL, drewnopodobne, wykończenie SPECTRAL). Istnieje także możliwość zamówienia profili z aluminiowymi nakładkami.
Hi-Finity to nowy system przesuwny firmy Reynaers Aluminium, który umożliwia projektowanie dużych przeszkleń przy zachowaniu wąskich, lekkich optycznie profili. Pojedyncze skrzydło może osiągać wymiary – 3,5 x 3,5 m. Dzięki bardzo dobrym parametrom termicznym produkt może być stosowany w budynkach energooszczędnych i pasywnych. Na zdjęciu: dom w Ukkel w Belgii, proj. Jo Van Laere.
Sferyczny moduł szklany firmy VELUX to okna do dachu płaskiego (0 do 15°) wyposażone w zakrzywione szkło w technologii CurveTech. Dostępne w 8 rozmiarach, w wersji nieotwieranej i otwieranej elektrycznie (kompatybilne z systemem VELUX ACTIVE). Charakteryzują się dobrymi parametrami izolacyjnymi oraz wysoką dźwiękochłonnością. Produkt otrzymał International Design Award 2017.
QUADRO to nowe okna PCV firmy Domel. Produkt wykonany jest z ultrawąskiego profilu o gładkiej, satynowej powierzchni. Dzięki niewidocznemu od zewnątrz, ukrytemu za ramą (100 mm) skrzydłu okiennemu, można projektować okna wyglądające identycznie z zewnątrz, ale o różnych funkcjach. Proste, smukłe krawędzie, całkowity brak listew przyszybowych, wykończenie w sprawdzonej technologii acrylcolor.
VMZ Solar Markizy do okien pionowych firmy FAKRO wyposażone są w inteligentny system automatycznego uruchamiania w zależności od nasłonecznienia. Produkt zasilany jest energią słoneczną, a rolę czujnika pełni panel fotowoltaiczny. Latem markiza samoczynnie rozsuwa się, chroniąc przed nagrzaniem, a przy pochmurnej pogodzie zwija, zwiększając napływ naturalnego światła.
GGL INTEGRA Sterowane elektrycznie okna do poddaszy firmy VELUX. Dostępne w wymiarach: 55 x 78 cm, 66 x 118 cm, 66 x 140 cm, 78 x 98 cm, 78 x 118 cm, 78 x 140 cm, 78 x 160 cm, 94 x 140 cm, 114 x 140 cm. Zainstalowany system umożliwia m.in.: sterowanie oknami i roletami z każdego miejsca w domu, automatyczne zamykanie w czasie deszczu czy programowanie otwierania.