Indoor Generation

Nowa generacja to nie kolejne iksy, igreki czy zety. Generacja, którą wspólnie tworzymy to generacja, która spędza 90% swojego czasu w zamkniętych pomieszczeniach – Indoor Generation.

Indoor Generation
serwis prasowy VELUX

Należymy do Indoor Generation, czyli pokolenia za drzwiami, zamkniętego, wewnętrznego, które 90% czasu spędza w budynkach. Porzuciliśmy naturę i otoczyliśmy się przedmiotami, które sprawiają, że czujemy się jak w domu i nie chcemy z niego wychodzić. Sztuczne światło zastąpiło naturalne. Zamknięty obieg powietrza doprowadził do popytu na chemiczne odświeżacze. Ludzkie ciała zaczęły reagować alergią, astmą, bólem kręgosłupa, a nawet depresją. Naukowcy odkryli, że powietrze w domach jest pięć razy bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz, a brak światła źle wpływa na uczenie się i podwyższa ciśnienie. Należy więc otworzyć domy i przewietrzyć pokoje. Wprowadzić także więcej światła. Okna są w tym niezbędne, a VELUX ACTIVE pozwala sterować klimatem oraz oświetleniem. Inteligentny system, dzięki połączeniu smartfonów, czujników powietrza i okien, dostosowuje się do warunków w mieszkaniu. Potrafi odnotować zbyt duże stężenie dwutlenku węgla i toksyn lub niekorzystne nasłonecznienie i zareagować odpowiednim ustawieniem okien. VELUX może pomóc zbliżyć to pokolenie do zapomnianego świata na zewnątrz.

 

Należymy do Indoor Generation, czyli pokolenia za drzwiami, zamkniętego, wewnętrznego, które 90% czasu spędza w budynkach. Porzuciliśmy naturę i otoczyliśmy się przedmiotami, które sprawiają, że czujemy się jak w domu i nie chcemy z niego wychodzić. Sztuczne światło zastąpiło naturalne. Zamknięty obieg powietrza doprowadził do popytu na chemiczne odświeżacze. Ludzkie ciała zaczęły reagować alergią, astmą, bólem kręgosłupa, a nawet depresją. Naukowcy odkryli, że powietrze w domach jest pięć razy bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz, a brak światła źle wpływa na uczenie się i podwyższa ciśnienie. Należy więc otworzyć domy i przewietrzyć pokoje. Wprowadzić także więcej światła. Okna są w tym niezbędne, a Velux Active pozwala sterować klimatem oraz oświetleniem. Inteligentny system, dzięki połączeniu smartfonów, czujników powietrza i okien, dostosowuje się do warunków w mieszkaniu. Potrafi odnotować zbyt duże stężenie dwutlenku węgla i toksyn lub niekorzystne nasłonecznienie i zareagować odpowiednim ustawieniem okien. Velux może pomóc zbliżyć to pokolenie do zapomnianego świata na zewnątrz.

Dźwiękochłonne okno MasterLine 8 SoftTone® Idealna miejska lokalizacja często oznacza również hałas. Czy projektowanie budynku w takim miejscu musi wiązać się z wyższymi wydatkami na mechaniczną wentylację i klimatyzację? Niekoniecznie. Rozwiązaniem może być nowość Reynaers Aluminium, okno MasterLine 8 SoftTone®, które umożliwia naturalne wietrzenie i jednocześnie, przy otwartym skrzydle, chroni przed hałasem.
Zasady łączenia okien w zestawy. Optyczne powiększanie przestrzeni Ważnym elementem konstruującym przestrzeń jest światło naturalne, które w bezpośredni sposób wpływa na jej odbiór i samopoczucie przebywających w niej osób. Umiejętne łączenie okien w zestawy pozwala nie tylko regulować stopień doświetlenia obiektu, ale także optycznie go powiększyć.
Budynek N°10: penthouse w centrum Wiednia Z apartamentów na poddaszu oraz z tarasu na dachu roztacza się rozległy widok na historyczną część Wiednia. Sterowane elektrycznie okna dachowe zapewniają mieszkaniom dużą ilością naturalnego światła.
VEKAMOTION 82 to nowy system drzwi podnoszono-przesuwnych w oferice VEKA Polska. Charakteryzuje się wąskimi ramami profili z PVC o doskonałej termoizolacyjności, w których można zamontować potrójne pakiety szybowe o grubości nawet 54 mm. System pozwala na zaprojektowanie konstrukcji okiennych o szerokości 6 m i wysokości 2,7 m (profile białe) oraz o szerokości 5 m i wysokości 2,5 m (profile kolorowe). VEKAMOTION 82 cechuje ponadto odporność na włamanie klasy RC 2, wodoszczelność w najwyższej klasie 9A oraz najnowszej generacji ciepły próg wykonany z PVC (istnieje też możliwość montażu bezprogowego). Produkt dostępny jest w wielu wzorach i szerokiej gamie kolorystycznej (paleta RAL, drewnopodobne, wykończenie SPECTRAL). Istnieje także możliwość zamówienia profili z aluminiowymi nakładkami.
Hi-Finity to nowy system przesuwny firmy Reynaers Aluminium, który umożliwia projektowanie dużych przeszkleń przy zachowaniu wąskich, lekkich optycznie profili. Pojedyncze skrzydło może osiągać wymiary – 3,5 x 3,5 m. Dzięki bardzo dobrym parametrom termicznym produkt może być stosowany w budynkach energooszczędnych i pasywnych. Na zdjęciu: dom w Ukkel w Belgii, proj. Jo Van Laere.
Sferyczny moduł szklany firmy VELUX to okna do dachu płaskiego (0 do 15°) wyposażone w zakrzywione szkło w technologii CurveTech. Dostępne w 8 rozmiarach, w wersji nieotwieranej i otwieranej elektrycznie (kompatybilne z systemem VELUX ACTIVE). Charakteryzują się dobrymi parametrami izolacyjnymi oraz wysoką dźwiękochłonnością. Produkt otrzymał International Design Award 2017.