Architektura Muratorarchitektura25Mój ulubiony budynek: wybór 17 architektów

Mój ulubiony budynek: wybór 17 architektów

Siedemnastu architektów o realizacjach, które nieustannie ich inspirują, budzą szacunek i fascynację bądź, jak to ujął Aleksander Franta, poczucie przynależności.

Mój ulubiony budynek: wybór 17 architektów

W archiwum „Architektury-murator” znajduje się kilkanaście tysięcy artykułów. To przede wszystkim teksty krytyczne, liczne podsumowania i przeglądy aktualnych wydarzeń, wywiady z politykami i wybitnymi twórcami, dyskusje aktywistów, analizy i opinie. Wciąż tylko część dostępna jest na naszej stronie. Z okazji jubileuszu postanowiliśmy przypomnieć te najciekawsze, budzące niegdyś ożywione dyskusje i polemiki.

W numerze marcowym – cykl Mój ulubiony budynek, publikowany w latach 1997-2003. Znajdziecie tam zarówno obiekty dla środowiska architektów wręcz kanoniczne, jak i nieco mniej znane – ich dobór, szczególnie z perspektywy lat, wydaje się znaczący. Ale największą wartością są zamieszczone w tekstach wspomnienia. Dowiadujemy się z nich, że ulubiony budynek to nie tylko architektura, ale spotkania, wizyty, relacje z przyjaciółmi i mentorami. Więcej przeczytasz w numerze 03/2019.

Patroni:                                                                Partner instytucjonalny:

Partnerzy 25-lecia:                                                                            Partner wydań jubileuszowych: