Architektura Muratorarchitektura25Zespół Bulwary Park w Rzeszowie – najwyższa mieszkaniówka na Podkarpaciu

Zespół Bulwary Park w Rzeszowie – najwyższa mieszkaniówka na Podkarpaciu

Na zlecenie firmy APK Developer biuro Blok Architekci opracowało projekt zespołu mieszkaniowego przy rzeszowskich bulwarach. Ukończone właśnie 18-kondygnacyjne wieżowce należą do najwyższych obiektów mieszkalnych na Podkarpaciu.

Zespół mieszkaniowy Bulwary Park w Rzeszowie

Zespół Bulwary Park stanął w okolicy skrzyżowania al. Powstańców Warszawy z ul. Hetmańską w centrum miasta, w bliskim sąsiedztwie bulwarów nad Wisłokiem. Odpowiedzialna za inwestycję firma APK Developer zaprosiła do współpracy studio Blok Architekci, które zaprojektowało dwa 18-kondygnacyjne wieżowce z ponad 300 mieszkaniami. Autorzy zaproponowali lokale o zróżnicowanym układzie, metrażu od 25 do 120 m2 i ponadstandardowej wysokości 2,79 m. Pod całym zespołem znalazł się dwupoziomowy garaż na 203 miejsca, a w parterach przestrzeń handlowo-usługowa. Całkowita powierzchnia kompleksu wynosi 25 tys. m2.

Inwestor zadbał też o rozwiązania proekologiczne. Woda grzewcza kierowana jest bezpośrednio do instalacji centralnego ogrzewania danego mieszkania w celu utrzymania wymaganej i zaprogramowanej temperatury powietrza lub ciepłej wody. Dzięki temu mieszkańcy sami będą mogli wpływać na komfort cieplny, niezależnie od pory roku. W budynkach zastosowane szyby o zwiększonej izolacyjności akustycznej poniżej 36 dB. Sprawną wymianę powietrza i redukcję strat ciepła o ponad połowę zapewnia system wentylacji mechanicznej, a do oświetlenie części wspólnych i elewacji wieżowców wykorzystano LED-y.

Oba obiekty wraz z iglicami mierzą po ponad 75 metrów i są to najwyższe budynki mieszkalne na Podkarpaciu. Uzupełnieniem kompleksu Bulwary Park będzie przygotowany specjalnie dla mieszkańców park tematyczny z alejkami i małą architekturą.

Zespół mieszkaniowy Bulwary Park w Rzeszowie
Zespół mieszkaniowy Bulwary Park w Rzeszowie
Zespół mieszkaniowy Bulwary Park w Rzeszowie

 


W 2019 roku mija 25 lat od wydania pierwszego numeru „Architektury-murator”. Sprawdź, co przygotowaliśmy z okazji jubileuszu: www.architektura25.pl


 

Patroni:                                                                Partner instytucjonalny:

Partnerzy 25-lecia: