Konkurs 120 Hours

i

Autor: archiwum serwisu Aksonometria; Il. Kuba Andrzejewski, Agnieszka Kołacińska

Konkurs 120 Hours – prezentacja zwycięskiej pracy studentów z Politechniki Warszawskiej

2017-07-28 12:33

W tegorocznej edycji wzięło udział 3024 uczestników z 79 krajów z całego świata. Spośród nadesłanych projektów jury pierwszą nagrodę przyznało Agnieszce Kołacińskiej i Kubie Andrzejewskiemu z Politechniki Warszawskiej. Po raz pierwszy zwycięska praca zostanie zrealizowana wspólnie z organizatorami konkursu. Ukończenie budowy planowane jest na koniec 2017 roku.

Konkurs 120 Hours został ogłoszony po raz pierwszy w 2010 roku z inicjatywy trzech studentów architektury w Oslo (Peder Brand, Magnus Asker Pettersen, Hans Martin F. Halleraker), którzy chcieli zachęcić i zainspirować do działania swoich kolegów, zainteresowanych najbardziej innowacyjnymi rozwiązaniami i technologiami w architekturze. Konkurs ma na celu kreowanie nowych pomysłów i zachęcenie do dyskusji w sferze dyskursu społecznego i kulturowego. Organizowany jest przez studentów AHO (Oslo School of Architecture) na zasadach non-profit i bez udziału administracji szkolnej.

Konkurs 120 Hours

i

Autor: archiwum serwisu Sytuacja; Il. Kuba Andrzejewski, Agnieszka Kołacińska

Uczestnicy mają 120 godzin na zrealizowanie tematu. Zadaniem konkursowym tej edycji konkursu była rozbudowa kompleksu przedszkolnego LiangMeng w mieście Puan w Chinach. Studenci mieli zaprojektować budynek, który będzie służył 200 dzieciom grupy Buyi (jednej z mniejszości etnicznych na południu Chin). W tegorocznej edycji wzięło udział 3024 uczestników z 79 krajów z całego świata. Spośród nadesłanych projektów jury w składzie: architekci Jan Olav Jensen, Chiara Sala, Tran Kinh Manh, Angela Gigliotti, Fabio Gigone, Christian Hermansen Cordua pierwszą nagrodę przyznało Agnieszce Kołacińskiej i Kubie Andrzejewskiemu z Politechniki Warszawskiej. Po raz pierwszy zwycięska praca zostanie zrealizowana wspólnie z organizatorami konkursu. Ukończenie budowy planowane jest na koniec 2017 roku.

(RED.)

Konkurs 120 Hours

i

Autor: archiwum serwisu Detal modułu; Il. Kuba Andrzejewski, Agnieszka Kołacińska

I Nagroda

Temat: IN’N’OUT VILLAGE

Autorzy: Kuba Andrzejewski (III Rok s. inżynierskich), Agnieszka Kołacińska (I Rok s. inżynierskich)

Uczelnia: Politechnika Warszawska, Wydział Architektury

Opis autorski

Projekt In’n’out village opiera się na próbie oddania charakteru wiejskiej wsi w Chinach. Bazuje na trzech podstawowych cechach wioski, reinterpretując je na potrzeby projektu, są to: organiczny plan, mulitplikacja dachów oraz zatopienie w zieleni. Ze względu na ograniczony metraż i dużą liczbę przyszłych użytkowników, projekt musiał być jak najbardziej kompaktowy i zmienny. Każdy moduł pełni zarówno funkcje biblioteki i stołówki, a rozróżnienie między funkcjami jest zależne od tego czy użytkownicy są zwróceni ku sobie, czy odwróceni w stronę otaczającej zieleni. Chcieliśmy, aby użytkujące ten budynek dzieci mogły czuć się swobodnie, aby współczesna forma ich nie przytłaczała, dlatego zdecydowaliśmy się na tak silny związek z lokalnością.

Konkurs 120 Hours

i

Autor: archiwum serwisu Rzuty modułów; Il. Kuba Andrzejewski, Agnieszka Kołacińska