Zespół mieszkaniowy Nowy Werdon w Rudzie Śląskiej

i

Autor: archiwum serwisu Spółdzielnia ma już pozwolenie na budowę pierwszego z czterech obiektów.

Zespół mieszkaniowy Nowy Werdon w Rudzie Śląskiej

2017-04-28 12:07

Na zlecenie Międzyzakładowej Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej Perspektywa Biuro Projektowe Małeccy opracowało koncepcję zespołu, w którym znajdą się m.in. mieszkania dwu- i trzypoziomowe.

Zespół składający się z czterech budynków stanie w miejscu wyburzonych kamienic przy ulicy 1 Maja 261-263 w dzielnicy Wirek. Realizacja pierwszego z nich ma się rozpocząć jeszcze w tym roku. W obiekcie znajdzie się w sumie 14 mieszkań. Trzy pierwsze kondygnacje zajmą dwustronne lokale trzypoziomowe, z garażem i strefą wejściową w parterze, salonem, jadalnią i kuchnią na pierwszym piętrze oraz trzema sypialniami na drugim.

Takich mieszkań zaplanowano pięć. Każde będzie dysponowało również rozległym tarasem od strony podwórka. Powyżej znajdzie się dziewięć lokali o zróżnicowanych powierzchniach, od małych 27-metrowych kawalerek, do dwupoziomowych, 120-metrowych apartamentów z antresolą. Charakterystyczną cechą wnętrz będą sięgające podłogi okna. Powierzchnia użytkowa budynku wyniesie 1573 m². Zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków wszystkie obiekty będą mieć ceglane elewacje i spadziste dachy kryte dachówką. Nazwa inwestycji nawiązuje do znajdującego się po drugiej stronie ulicy Werdonu, osiedla domów robotniczych z początku XX wieku, którego lokatorami byli weterani bitwy pod Verdun.

ZAKOŃCZENIE REALIZACJI I ETAPU: 2018