Warsaw Home 2019 – program

i

Autor: Archiwum Architektury W tym roku już po raz trzeci na targach pojawi się Karim Rashid

Warsaw Home 2019 – program

2019-10-01 15:44

Czwarta edycja targów wnętrz Warsaw Home stratuje 3 października. Publikujemy szczegółowy program tego czterodniowego święta designu. Co zobaczyć podczas Warsaw Home 2019?

Polska jest szóstym producentem mebli na świecie, nie dziwi więc, że musiały powstać tu wreszcie renomowane targi wnętrzarskie. W ciągu zaledwie trzech lat Warsaw Home stało się wydarzeniem, na którym po prostu trzeba być. W 2018 roku targi odwiedziło ponad 67 tys. osób z 65 krajów, co stawia je w jednym rzędzie obok takich branżowych imprez jak Salone Del Mobile w Mediolanie czy Maison & Objet w Paryżu!

Gwiazdy designu na Warsaw Home 2019

Organizatorzy wydarzenia co roku zapraszają uznanych twórców do udziału w Design Forum. Podczas poprzednich edycji byli to m.in. Giulio Cappellini, Nika Zupanc czy Tom Dixon. W tym roku już po raz trzeci na targach pojawi się Karim Rashid, którego magazyn „Time” określił mianem najsłynniejszego projektanta sztuki użytkowej obu Ameryk. Designer ma na koncie około trzystu branżowych nagród.

Gościem specjalnym Warsaw Home 2019 będzie także Job Smeets ze Studia Job czy Marcus Fairs, redaktor naczelny internetowego magazynu „Dezeen”. Przyjadą także Stefan Diez, Luca Nichetto, Christophe Pillet, Matteo Cibic, Matti Klenell, Nelson Ruiz-Acal, Cate Högdahl, Richard Hutten, Jaime Beriestain, Daniel Svahn, Sylvain Willenz, Jakub Pollág, Václav Mlynář i David Trubridge.

Większość z nich wystąpi na scenie Design Forum, gdzie w tym roku będą poruszane takie tematy jak idea zrównoważonego rozwoju w designie, co-living czy biofeeling. Wszystkie nawiązują do przewodniego motywu tegorocznych targów – „Jestem”. Slogan ten w zamyśle organizatorów ma sugerować skupienie się na własnej roli w budowaniu wspólnoty, zaprasza do aktywnego uczestnictwa, dialogu i świadomego podejścia do designu.

Poland Design Festival 2019

Od samego początku targów odbywa się także Poland Design Festival – święto lokalnych firm produkujących w krótkich seriach. W tym roku po raz pierwszy w ramach festiwalu zorganizowana zostanie wystawa IDEAS – przestrzeń dla młodych projektantów, którzy zaprezentują swoje prototypy. Kuratorka wystawy i pomysłodawczyni targów, Kasia Ptak, ma nadzieję, że dzięki temu zostaną zauważeni, a ich projekty zamienią się w komercyjne produkty.

Warsaw Home – przewodnik

Twórczyni Warsaw Home nie kryje, że zaangażowała się również w Warsaw Design Week, podczas którego w całym mieście odbędą się liczne wydarzenia związane z szeroko rozumianym designem, architekturą, sztuką i lifestylem. Można już pobrać bezpłatny przewodnik po warszawskim tygodniu designu.

700 wystawców na powierzchni dwóch Luwrów

W tym roku stoiska wystawiennicze obejmą 120 tys. m2, to dwa razy więcej niż powierzchnia paryskiego Luwru. Aby ułatwić gościom odnalezienie tego, czego poszukują, obszar targów od samego początku został podzielony na kilka stref – podczas Warsaw Home 2019 będzie ich pięć:

  • Selected Design – meble klasy premium,
  • Selected Furniture – meble do domu i przestrzeni publicznych,
  • Kitchen and Dining – meble, systemy, akcesoria i sprzęt AGD,
  • Interior Finish – elementy wykończenia wnętrz,
  • Deco – akcesoria dekoracyjne i smart home.

Podczas tegorocznej edycji wystawi się około 700 firm, w tym z tak topowe marki jak Moroso, Magis, Ton czy Pedrali. Wśród polskich producentów odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć produkty Balmy, Noti, Befame, Halupczoka czy Tubądzina.

Zobacz zdjęcia z poprzedniej edycji Warsaw Home: