Architektura MuratorKonkursyA’Design Award 2022: przyjmowanie zgłoszeń

A’Design Award 2022: przyjmowanie zgłoszeń

Trwa kolejna edycja międzynarodowego konkursu A’Design Award na innowacyjne projekty, realizacje i prototypy. Prace można zgłaszać w ponad 100 kategoriach, obejmujących takie dziedziny jak architektura, meble miejskie, projektowanie z uwzględnieniem potrzeb seniorów czy osób z niepełnosprawnościami.

A’Design Award 2022: przyjmowanie zgłoszeń
Grafika promująca A’Design Award 2022

A’Design Award to międzynarodowy konkurs organizowany od 2009 roku przez muzeum MOOD w Como. Jury złożone z przedstawicieli świata nauki, biznesu oraz sztuki przyznaje nagrody w ponad 100 kategoriach, obejmujących takie dziedziny jak architektura, wnętrza, meble, biżuteria, a nawet jachty. Osobno wyróżniane są też innowacyjne projekty mebli miejskich, rozwiązania dla osób z niepełnosprawnościami i seniorów czy prace powstałe przy wykorzystaniu projektowania generatywnego.

Polskie realizacje w konkursie A’Design Award doceniane były już wielokrotnie. W 2014 roku międzynarodowe jury dostrzegło Małopolski Ogród Sztuki w Krakowie (proj. Ingarden & Ewý Architekci), w 2017 roku m.in. koncepcję centrum badawczego Crab Houses w Sobótce (proj. Dagmara Oliwa i Anita Luniak), a w 2020 roku solarne kładki projektu Piotra Kuczii oraz aż dwie realizacje Konior Studio: siedzibę firmy Press Glass oraz salę koncertową w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie.

W tym roku zgłoszenia do A’Design Award można nadsyłać do 28 lutego. Udział w konkursie jest płatny, stawka zmienia się jednak w zależności od liczby nadesłanych projektów i terminu rejestracji. Szczegółowe informacje na temat opłat dostępne są na stronie: competition.adesignaward.com.

A’Design Award 2022: przyjmowanie zgłoszeń
Statuetki A’Design Award 2022; fot. serwis prasowy
Solarne kładki projektu Piotra Kuczi Produkujące energię piesze kładki zostały zaprojektowane przez Piotra Kuczię specjalnie dla Pekinu, ale dzięki lekkim, modułowym panelom można w ten sposób przekształcić dowolne konstrukcje w każdym miejscu na świecie. Rozwiązanie polskiego architekta doceniono już w kilku międzynarodowych konkursach.
Crab Houses – polski projekt nagrodzony w Mediolanie Projekt Crab Houses został doceniony przez jury międzynarodowego konkursu A’Design Award & Competition w kategorii Architecture, Building and Structure Design. Jego autorkami są Dagmara Oliwa i Anita Luniak.
Autor: (Red.)
Make me! Trwa 16. edycja konkursu dla młodych designerek i designerów Make me! to jeden z najważniejszych konkursów dla projektantek i projektantów stawiających pierwsze kroki w zawodzie. Tegoroczne zgłoszenia oceni jury, w skład którego wchodzą m.in. Ingrid van der Wacht, Maja Ganszyniec, Joanna Krokosz i Tomek Rygalik.
David Chipperfield z nagrodą Pritzkera 2023. Zobacz jego najważniejsze realizacje Nagrodę Pritzkera 2023 otrzymał brytyjski architekt David Chipperfield, autor między innymi renowacji Neues Museum w Berlinie, Muzeum Historii i Sztuki Anchorage na Alasce, Miasta Sprawiedliwości w Barcelonie czy dzielnicy mieszkalnej Ninetree Village w Hangzhou w Chinach.
Nagroda Roku SARP 2023: architekci wybiorą najważniejsze realizacje minionego roku Nagroda Roku SARP to jedna z najważniejszych nagród architektonicznych w Polsce. Realizacje zgłaszają głównie sami architekci, a ich koledzy z lokalnych oddziałów SARP wybierają laureatów. W tym roku w konkursie pojawiły się nowe kategorie: architektura wnętrz, architektura krajobrazu oraz zróżnicowany rozwój i budynki certyfikowane.
Dyplom Roku SARP 2023 – Doroczna Nagroda im. Zbyszka Zawistowskiego Dyplom Roku SARP 2023 Zarząd Główny Stowarzyszenia Architektów Polskich zaprasza do udziału w 59. edycji konkursu o Doroczną Nagrodę im. Zbyszka Zawistowskiego Dyplom Roku SARP 2023. W tym roku uroczystość wręczania nagród i wyróżnień laureatom odbędzie się w Łodzi.
Konkursy TEORIA i PRAKTYKA 2023 w nowej formule Trwa nabór zgłoszeń do programów Fundacji im. Stefana Kuryłowicza TEORIA i PRAKTYKA 2023. W tej edycji na uczestników czekają m.in. warsztaty z mentorami, w tym dwudniowe zajęcia z kreatywnego pisania o architekturze pod okiem Ewy P. Porębskiej, redaktorki naczelnej „Architektury-murator”.
Lider Dostępności 2023 –kolejna edycja konkursu na najlepsze realizacje uniwersalne w Polsce Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Towarzystwo Urbanistów Polskich ogłaszają nabór zgłoszeń do kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu Lider Dostępności. Już po raz ósmy przekonamy się, które obiekty i przestrzenie w Polsce są najlepiej dostosowane do potrzeb wszystkich grup użytkowników, w tym tych z niepełnosprawnościami.