Architektura MuratorKonkursyA’Design Award 2022: przyjmowanie zgłoszeń

A’Design Award 2022: przyjmowanie zgłoszeń

Trwa kolejna edycja międzynarodowego konkursu A’Design Award na innowacyjne projekty, realizacje i prototypy. Prace można zgłaszać w ponad 100 kategoriach, obejmujących takie dziedziny jak architektura, meble miejskie, projektowanie z uwzględnieniem potrzeb seniorów czy osób z niepełnosprawnościami.

A’Design Award 2022: przyjmowanie zgłoszeń
Grafika promująca A’Design Award 2022

A’Design Award to międzynarodowy konkurs organizowany od 2009 roku przez muzeum MOOD w Como. Jury złożone z przedstawicieli świata nauki, biznesu oraz sztuki przyznaje nagrody w ponad 100 kategoriach, obejmujących takie dziedziny jak architektura, wnętrza, meble, biżuteria, a nawet jachty. Osobno wyróżniane są też innowacyjne projekty mebli miejskich, rozwiązania dla osób z niepełnosprawnościami i seniorów czy prace powstałe przy wykorzystaniu projektowania generatywnego.

Polskie realizacje w konkursie A’Design Award doceniane były już wielokrotnie. W 2014 roku międzynarodowe jury dostrzegło Małopolski Ogród Sztuki w Krakowie (proj. Ingarden & Ewý Architekci), w 2017 roku m.in. koncepcję centrum badawczego Crab Houses w Sobótce (proj. Dagmara Oliwa i Anita Luniak), a w 2020 roku solarne kładki projektu Piotra Kuczii oraz aż dwie realizacje Konior Studio: siedzibę firmy Press Glass oraz salę koncertową w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie.

W tym roku zgłoszenia do A’Design Award można nadsyłać do 28 lutego. Udział w konkursie jest płatny, stawka zmienia się jednak w zależności od liczby nadesłanych projektów i terminu rejestracji. Szczegółowe informacje na temat opłat dostępne są na stronie: competition.adesignaward.com.

A’Design Award 2022: przyjmowanie zgłoszeń
Statuetki A’Design Award 2022; fot. serwis prasowy
Solarne kładki projektu Piotra Kuczi Produkujące energię piesze kładki zostały zaprojektowane przez Piotra Kuczię specjalnie dla Pekinu, ale dzięki lekkim, modułowym panelom można w ten sposób przekształcić dowolne konstrukcje w każdym miejscu na świecie. Rozwiązanie polskiego architekta doceniono już w kilku międzynarodowych konkursach.
Crab Houses – polski projekt nagrodzony w Mediolanie Projekt Crab Houses został doceniony przez jury międzynarodowego konkursu A’Design Award & Competition w kategorii Architecture, Building and Structure Design. Jego autorkami są Dagmara Oliwa i Anita Luniak.
Autor: (Red.)
Nagroda Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza 2022: przyjmowanie zgłoszeń Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do 11. edycji konkursu o Nagrodę Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza. Po raz kolejny poznamy najciekawsze budynki i przestrzenie publiczne regionu.
Nagroda Jože Plečnika dla Polaków Po raz pierwszy w historii Nagroda Jože Plečnika trafiła do twórców z zagranicy.  Stowarzyszenie Architektów Czeskich postanowiło uhonorować nią w tym roku m.in.  Piotra Lewickiego i Kazimierza Łataka, Ewę Nekandę-Trepkę, Jerzego Ilkosza i Krzysztofa Pawłowskiego.
Tile of Spain 2022 – konkurs na najlepsze realizacje z wykorzystaniem hiszpańskiej ceramiki Hiszpańskie Stowarzyszenie Producentów Płytek Ceramicznych ASCER ogłosiło 21. edycję międzynarodowego konkursu na najlepsze realizacje, w których wykorzystano hiszpańską ceramikę. Pula nagród wynosi 35 000 euro!
Konkurs Obiekt Roku w Systemach Aluprof rozstrzygnięty! Grand Prix 2022 dla budynku Neofilologii i Lingwistyki UW Znamy wyniki IV edycji międzynarodowego konkursu Obiekt Roku w Systemach Aluprof. Jury wyróżniło 10 realizacji, które są również laureatami wielu prestiżowych konkursów. Główna nagroda przypadła nowemu budynkowi Wydziału Lingwistyki Stosowanej i Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego autorstwa pracowni Kuryłowicz & Associates.
European Prize for Urban Public Space 2022: ogłoszono pięciu finalistów Aż 3 projekty z Polski zakwalifikowały się do 25 prac, które reprezentują grono najlepszych realizacji przestrzeni publicznej w Europie. Jury wybrało już 5 finalistów Europejskiej Nagrody Miejskiej Przestrzeni Publicznej 2022. W listopadzie jury wybierze zwycięzcę, a ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w CCCB.
Internauci wybierają „Obiekt Roku w Systemach Aluprof” IV edycja konkursu „Obiekt Roku w Systemach Aluprof” wchodzi w kolejną fazę. Do 31 lipca to internauci będą głosować na najciekawszy polski i zagraniczny budynek. Osoby, którym uda się wytypować zwycięzcę, wezmą udział w losowaniu nagród, a architekt, którego projekt uzyska największą liczbę głosów, otrzyma tytuł „Wyróżnienie Internautów”.