Fasada Roku 2010

Konkurs na najlepsze realizacje, na których elewacji zastosowano kompletną technologię Baumit. Jest o co walczyć, pula nagród to 50 tysięcy złotych!!

Konkurs organizowany jest od kilku lat przez odziały Baumit w całej Europie. Fasada Roku pozwala docenić najlepsze realizacje budowlane, na których elewacji zastosowano kompletną technologię Baumit: system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem oraz program produktów renowacyjnych z wykończeniem. Konkurs skierowany jest przede wszystkim do architektów, projektantów, inwestorów, firm wykonawczych oraz właścicieli obiektów.

W konkursie biorą udział realizacje oddane do użytku pomiędzy 01.01.2010 a 31.12.2010 rokiem. W każdej z pięciu kategorii (nowy budynek do 1000 m², nowy budynek powyżej 1000 m², budynek po rekonstrukcji lub adaptacji, budynek z wielkiej płyty po rekonstrukcji i adaptacji oraz budynek po renowacji).

Ogłoszenie konkursu – październik 2010
Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń – 31 stycznia 2011
pocztą na adres siedziby firmy Baumit, drogą mailową fasadaroku@baumit.pl lub osobiście.
Obrady jury krajowego i wyłonienie zwycięzców w Polsce – marzec 2011
Uroczysta gala oraz wręczenie nagród – maj 2011

WARUNKI KONKURSU


Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej konkursu: www.fasadaroku.pl.

fotka z /zdjecia/fasada_roku.JPG
Nagroda POLITYKI – finaliści 2020 Znamy finalistów Nagrody Architektonicznej POLITYKI 2020. Swoje nominacje do tegorocznej edycji zgłosił także zespół redakcji „Architektura-murator”.
Rewitalizacja centrum Myszkowa – konkurs Gmina Myszków we współpracy z częstochowskim oddziałem SARP zapraszają do udziału w konkursie na koncepcję rewitalizacji centrum 30-tysięcznego Myszkowa w województwie śląskim. Składanie wniosków do 18 lutego.
Prezydent Szczecina unieważnił konkurs na plac Orła Białego! Jak informuje urząd miasta Szczecina, zwycięska koncepcja pracowni Orłowski Szymański Architekci nie będzie realizowana. Interes publiczny wymaga ponownej weryfikacji założeń, doprowadzenia do końca procedury pozyskiwania od wszystkich zainteresowanych ich uwag i propozycji – mówi zastępca prezydenta Daniel Wacinkiewicz.
Dwuetapowy konkurs na przebudowę siedziby Estrady Poznańskiej Estrada Poznańska ogłasza konkurs na przebudowę swojej siedziby w ponad stuletniej kamienicy przy ul. Masztalarskiej. Uczestnicy, których prace przejdą do II etapu otrzymają zwrot kosztów przygotowania koncepcji.
KoKA 2018, czyli konferencja o konkursach architektonicznych: FOTORELACJA W dniach 23-25 września w podkieleckich Chęcinach miała miejsce pierwsza w Polsce międzynarodowa konferencja o konkursach architektonicznych. W spotkaniu wzięło udział ponad 130 osób, nie tylko architekci, ale też przedstawiciele samorządów i biznesu. Wśród gości z zagranicy znaleźli się m.in. Thomas Vonier, przewodniczący UIA, Renato Rizzi, autor Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku, Rūta Leitanaitė, przewodnicząca Stowarzyszenia Architektów Litewskich i Hanna Bondar, była architekt miasta Kijowa.
Jak przeprowadzić modelowy konkurs architektoniczny: konferencja w Chęcinach Tylko do 31 sierpnia można rejestrować się do udziału w pierwszej międzynarodowej konferencji dotyczącej organizowania konkursów architektonicznych. W programie między innymi prezentacja dokonań fundacji Architectuur Lokaal, która z powodzeniem stosuje w Holandii korzystną dla architektów, inwestorów i społeczności lokalnych procedurę dwuetapowych konkursów o bardzo ograniczonym zakresie zadania w pierwszym etapie.