Fasada Roku 2010

Konkurs na najlepsze realizacje, na których elewacji zastosowano kompletną technologię Baumit. Jest o co walczyć, pula nagród to 50 tysięcy złotych!!

Konkurs organizowany jest od kilku lat przez odziały Baumit w całej Europie. Fasada Roku pozwala docenić najlepsze realizacje budowlane, na których elewacji zastosowano kompletną technologię Baumit: system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem oraz program produktów renowacyjnych z wykończeniem. Konkurs skierowany jest przede wszystkim do architektów, projektantów, inwestorów, firm wykonawczych oraz właścicieli obiektów.

W konkursie biorą udział realizacje oddane do użytku pomiędzy 01.01.2010 a 31.12.2010 rokiem. W każdej z pięciu kategorii (nowy budynek do 1000 m², nowy budynek powyżej 1000 m², budynek po rekonstrukcji lub adaptacji, budynek z wielkiej płyty po rekonstrukcji i adaptacji oraz budynek po renowacji).

Ogłoszenie konkursu – październik 2010
Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń – 31 stycznia 2011
pocztą na adres siedziby firmy Baumit, drogą mailową fasadaroku@baumit.pl lub osobiście.
Obrady jury krajowego i wyłonienie zwycięzców w Polsce – marzec 2011
Uroczysta gala oraz wręczenie nagród – maj 2011

WARUNKI KONKURSU


Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej konkursu: www.fasadaroku.pl.

fotka z /zdjecia/fasada_roku.JPG
Polska pracownia zwyciężyła w międzynarodowym konkursie na rozbudowę kampusu Uniwersytetu Łotewskiego w Rydze W międzynarodowym konkursie na zagospodarowanie i rozbudowę kampusu Uniwersytetu Łotewskiego w Rydze zwyciężyła krakowska pracownia SBS Engineering Group. Propozycję Polaków za najciekawszą uznała też lokalna społeczność akademicka.
Kolejny etap realizacji Dzielnicy Nowych Technologii w Katowicach. Trwa konkurs na projekt nowego budynku Władze Katowic ogłosiły konkurs na projekt nowego budynku w Dzielnicy Nowych Technologii. Obiekt mieszący m.in. studia telewizyjne z z reżyserkami i pokojami do obsługi produkcji powstanie na terenie dawnej kopalni Wieczorek w ramach katowickiego hubu gamingowo-technologicznego.
Nowy dom kultury w Mikołowie na Śląsku. Wyniki konkursu Poznaliśmy wyniki konkursu na projekt Miejskiego Domu Kultury w Mikołowie. Zwyciężyła młoda architektka Magdalena Jagoda. Drugą nagrodę zdobyło lokalne biuro GIGAarchitekci, a trzecią pracownia PRAZA z Dąbrowy Górniczej.
W Krakowie powstanie nowa siedziba Instytutu Ekspertyz Sądowych. Trwa konkurs architektoniczny Instytut Ekspertyz Sądowych w Krakowie we współpracy z lokalnym oddziałem SARP ogłosiły dwuetapowy konkurs na koncepcję nowego budynku placówki. Termin składania wniosków mija 10 marca.
Konkurs Geberit 2023: trwa jubileuszowa edycja konkursu na projekt łazienki Wystartowała jubileuszowa, 25. edycja konkursu Geberit 2023 (dawniej konkurs KOŁO) dla studentów i młodych architektów. Tym razem zadaniem jest opracowanie koncepcji mobilnej toalety przy Pałacu Zamoyskich w Warszawie.
Konkurs na zagospodarowanie rynku w Raciborzu Katowicki oddział SARP we współpracy z Urzędem Miasta Racibórz ogłosił właśnie konkurs na koncepcję zagospodarowania rynku w leżącej nad Odrą historycznej stolicy Śląska. Wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie można składać do 6 marca