Architektura MuratorKonkursyGminny Ośrodek Zdrowia w Siechnicach

Gminny Ośrodek Zdrowia w Siechnicach

Przedmiotem konkursu jest opracowanie koncepcji architektonicznej Gminnego Ośrodka Zdrowia w Siechnicach jako budynku pasywnego. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie upływa 11 lutego 2016.

Terminy:

11 lutego 2016, godz. 11.30 - termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie
27 kwietnia 2016, do godz. 11.30 - termin składania prac konkursowych w pierwszym etapie
do 11 maja 2016 - przewidywany termin rozstrzygnięcia I etapu i zaproszenie do II etapu

Nagrody:

I nagroda: 20 000 zł
II nagroda: 13 000 zł
III nagroda: 6 000 zł
Laureatom IV i V miejsca organizator konkursu zwróci zryczałtowany koszt wykonania koncepcji architektonicznych w wysokości 5000 zł

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne na stronie BIP Siechnickiej Inwestycyjnej Spółki Komunalnej.

Laureaci Konkursu TEORIA i Stypendium PRAKTYKA 2022 Fundacja im. Stefana Kuryłowicza ogłosiła tegorocznych laureatów konkursów TEORIA i PRAKTYKA. Za najlepszą pracę teoretyczną doceniono Annę Jarugę-Rozdolską, absolwentkę Wydziału Architektury Politechniki Łódzkiej, natomiast stypendystą fundacji został Cezary Adamowicz, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej.
Wyniki konkursu na zespół budynków Sądu Apelacyjnego i Sejmiku Województwa Mazowieckiego w Warszawie Poznaliśmy wyniki konkursu na projekt budynków Sądu Apelacyjnego i Sejmiku Województwa Mazowieckiego przy ul. Świętojerskiej w Warszawie. Główną nagrodę zdobyła warszawska pracownia Projekt Praga.
Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy 2022: finaliści Jury 8. edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy nominowało w konkursie 18 realizacji i wydarzeń. Teraz głos mają mieszkańcy. Swoich faworytów można wybierać do 27 maja.
Michał Spólnik i Marcin Kitala z nagrodą w konkursie eVolo Skyscraper 2022 W międzynarodowym konkursie eVolo Skyscraper 2022 po raz kolejny doceniono zespół z Polski. Za koncepcję wieżowca New Spring oferującego ekologiczne uprawy Michał Spólnik i Marcin Kitala zdobyli trzecią nagrodę.
Wyniki konkursu na projekt rozbudowy Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Św. Anny Poznaliśmy wyniki konkursu na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej rozbudowy Muzeum Czynu Powstańczego we wsi Góra Świętej Anny. Zwyciężyło wrocławskie biuro P2PA, proponując usytuowanie nowych przestrzeni częściowo pod ziemią, częściowo w prostopadłościennych bryłach wkomponowanych w krajobraz.
Sześcioro studentów z Polski w finale Saint-Gobain Architecture Students Contest Finał Saint-Gobain Architecture Students Contest po raz pierwszy odbędzie się w Polsce. Nasz kraj reprezentować będą trzy dwuosobowe zespoły studentów z Politechniki Wrocławskiej i Śląskiej.