Grant of Colour 2020: konkurs dla młodych architektów

i

Autor: Archiwum Architektury

Grant of Colour 2020: konkurs dla młodych architektów

2020-02-20 17:42 Materiał sponsorowany

Firma Tarkett zaprasza do udziału w konkursie Grant of Colour 2020 na projekt przestrzeni edukacyjnej z wykorzystaniem jednej z kilku palet barwnych opracowanych dla różnych grup wiekowych. Oprócz nagród dla uczestników, przewidziano też nagrodę dla placówki, której przestrzeń zostanie wykorzystana w zwycięskiej pracy.

W Tarkett mamy ekspercką wiedzę z zakresu projektowania przestrzeni edukacyjnych. Wnioski z ponad 45 pogłębionych wywiadów ze specjalistami oraz uczniami z całego świata zgromadziliśmy w naszym Studium Kolorów. Dokładnie zbadaliśmy wpływ kolorów na emocje i zachowanie osób przebywających w danym wnętrzu. Mając na uwadze indywidualne możliwości wzrokowe, potrzeby stymulacji oraz style uczenia badanych osób, opracowaliśmy palety dziewięciu kolorów dla każdej wyszczególnionej grupy wiekowej – tłumaczą organizatorzy. Konkurs Grant of Colour 2020 polega na opracowaniu projektu przestrzeni edukacyjnej z wykorzystaniem Studium Kolorów firmy Tarkett oraz jej produktów z co najmniej jednej kolekcji.

Zasady udziału w konkurse Grant of Colour 2020

Spośród wszystkich nadesłanych projektów jury pod przewodnictwem architekt Doroty Sibińskiej z pracowni XY Studio wybierze dziesięciu finalistów. Zdobywcy pierwszego, drugiego oraz trzeciego miejsca otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 4000, 3000 i 2000 zł, a także vouchery na produkty marki Kinnarps. Ale to nie wszystko! Placówka, której przestrzeń zostanie wykorzystana w zwycięskim projekcie, otrzyma voucher na produkty Tarkett o wartości 5000 zł!

W związku z obecną sytuacją na świecie oraz dużym zainteresowaniem konkursem Tarkett wprowadził ostatnio kilka zmian w regulaminie. Zdajemy sobie sprawę, jak utrudnione aktualnie jest samodzielne pozyskiwanie rzutów przestrzeni. Co za tym idzie, z uwagi na zagrożenie epidemią koronawirusa COVID-19 organizatorzy udostępniają przykładowe rzuty, na których bazie możecie tworzyć swoje projekty. Samodzielne pozyskanie rzutu przestrzeni nie będzie już wymagane do wzięcia udziału w konkursie – informują organizatorzy.

Konkurs Grant of Colour 2020 skierowany jest do studentówi absolwentów architektury, architektury wnętrz oraz wzornictwa, którzy nie ukończyli 31 roku życia. Prace można składać do 31 sierpnia 2020 roku za pośrednictwem formularza na stronie www.grantofcolour.pl.