Internauci wybierają „Obiekt Roku w Systemach Aluprof”

i

Autor: Archiwum Architektury

Internauci wybierają „Obiekt Roku w Systemach Aluprof”

2022-07-01 18:45 Materiał sponsorowany

IV edycja konkursu „Obiekt Roku w Systemach Aluprof” wchodzi w kolejną fazę. Do 31 lipca to internauci będą głosować na najciekawszy polski i zagraniczny budynek. Osoby, którym uda się wytypować zwycięzcę, wezmą udział w losowaniu nagród, a architekt, którego projekt uzyska największą liczbę głosów, otrzyma tytuł „Wyróżnienie Internautów”.

Na najciekawszą realizację wykonaną w systemach Aluprof internauci mogą głosować tylko do 31 lipca 2022 roku poprzez stronę konkursową: future-builders.com. Głosujący mogą oddać swój głos tylko jeden raz. Ci, którzy wskażą przyszłego zwycięzcę, wezmą udział w losowaniu. Do wygrania jest 10 atrakcyjnych nagród rzeczowych od Aluprof. Natomiast architekt, którego projekt uzyska największą liczbę głosów, otrzyma tytuł Wyróżnienie Internautów.

Realizacje w IV edycji konkursu Obiekt Roku w Systemach Aluprof

W konkursie „Obiekt Roku w Systemach Aluprof” biorą udział zarówno polskie, jak i zagraniczne obiekty powstałe między 1 stycznia 2018 roku a 30 czerwca 2022 roku. W tegorocznej edycji konkursu znalazło się wiele znanych realizacji, m.in. warszawska Rotunda PKO czy łódzkie Orientarium. O nagrody ubiegają się też warszawskie wysokościowce SkySawa i Mennica Legacy Tower czy łódzka Brama Miasta. Nie zabrakło obiektów handlowych, jak budynek warszawskiej Elektrowni Powiśle, ale też znakomitych przykładów budynków jednorodzinnych, wykorzystujących konstrukcje aluminiowe. Z pewnością warte uwagi są inwestycje uniwersyteckie – budynek Wydziału Neofilologii UW czy nowa szklarnia w Ogrodzie Botanicznym UJ.Z konkursu na konkurs przybywa także zgłoszeń z zagranicy. W tej edycji pojawiły się tak interesujące realizacje, jak Bodmin Jail Hotel, XVIII-wieczne więzienie zamienione w luksusowy hotel w Kornwalii, czy szwedzki obiekt Sara Kulturhus łączący ośrodek kultury, galerię sztuki, teatr, przestrzeń konferencyjną i hotel w jednym kompleksie w środku miasta. W konkursie startuje też silna reprezentacja Węgier w postaci takich budapesztańskich realizacji, jak luksusowe apartamenty Jazz Loft Aquincum Apartments w starym, poprzemysłowym lofcie, zespół basenów Gyarmati Dezso Uszoda czy Hard Rock Hotel. Do konkursu zgłoszono także inwestycje z Belgii, Holandii czy Portugalii. Pojawił się nawet budynek z irańskiego Teheranu – centrum biurowe ASA10.W końcowej fazie konkursu „Obiekt Roku w Systemach Aluprof” jury złożone z architektów: Oskar Grąbczewski, Jacek Lenart, Jacek Ewý, Robert Konieczny oraz Elżbieta Dziubak, wybierze zwycięskie projekty. Ich autorzy zdobędą nagrody pieniężne, w tym Grand Prix konkursu w wysokości 50 tys. złotych. Chcemy promować innowacyjne rozwiązania architektoniczne, które nie tylko czynią przestrzeń publiczną piękniejszą, ale też mogą stanowić inspirację dla innych architektów. Architektura tworzy estetykę miast, z którą mieszkańcy się utożsamiają – mówi Elżbieta Dziubak, generalna architekt Aluprof i sekretarz jury konkursu.