Narracje 13

i

Autor: Bogna Kociumbas Przeróbka, Mikołaj Szpaczyński, Tubyłem

NARRACJE 2024

Konkurs na kuratora 15. edycji festiwalu NARRACJE w Gdańsku

2023-06-13 15:32

Instytut Kultury Miejskiej razem z Gdańską Galerią Miejską ogłaszają konkurs na kuratora, kuratorkę lub zespół kuratorski, który zaproponuje koncepcję 15. edycji festiwalu NARRACJE.

NARRACJE to festiwal sztuki współczesnej prezentowanej w przestrzeni publicznej Gdańska. Każdego roku odbywa się jesienią, zawsze w innej dzielnicy, która staje się punktem odniesienia dla kuratorów i kuratorek oraz inspiracją dla artystów i artystek. W 2024 roku wydarzenie zagości na Niedźwiedniku – otoczonym lasami osiedlu będącym częścią gdańskiej dzielnicy Brętowo. 

Na tle innych wielkich osiedli Gdańska, Niedźwiednik znacząco się odróżnia. Przede wszystkim dzięki usytuowaniu na wzgórzach morenowych w otoczeniu zieleni Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Mieszkania, jakie tu projektowano, znajdowały się w tzw. górnym normatywie mieszkaniowym, co oznaczało, że były większe od innych lokali tego okresu o ok. 10 m². Do dzisiaj osiedle cieszy się dobrą opinią wśród mieszkańców – czytamy w informacji prasowej.

Zgłoszenia przyjmowane są do 31 lipca 2023 roku. Powinny zawierać m.in.  list intencyjny przedstawiający motywy udziału w konkursie, zarys koncepcji festiwalu, listę artystów przewidzianych do zaproszenia wraz z krótkimi opisami zrealizowanych lub planowanych przez nich projektów, wstępny budżet festiwalu,  aktualne CV z informacjami o doświadczeniu zawodowym, zrealizowanych dotychczas festiwalach, innych projektach artystycznych oraz wykształceniu kierunkowym. 

Kuratora lub kuratorkę 15. edycji NARRACJI wyłoni pięcioosobowa komisja konkursowa, w skład której wejdą dyrektorzy Instytutu Kultury Miejskiej i Gdańskiej Galerii Miejskiej oraz zaproszeni przedstawiciele środowisk twórczych. Wyniki zostaną ogłoszone do dnia 31 sierpnia.  Szczegółowy regulamin na stronie: www.narracje.eu w zakładce „konkurs”.