Architektura MuratorKonkursyKonkurs na nowe zagospodarowanie centrum Bolesławca

Konkurs na nowe zagospodarowanie centrum Bolesławca

Gmina Bolesławiec w województwie łódzkim zaprasza do udziału  w jednoetapowym  konkursie urbanistyczno-architektonicznym na nowe zagospodarowanie głównej przestrzeni publicznej miejscowości.

Konkurs na nowe zagospodarowanie centrum Bolesławca

Celem konkursu jest zaprezentowanie różnych możliwości zagospodarowania centrum Bolesławca (powiat wieruszowski, województwo łódzkie), ze szczególnym uwzględnieniem rynku dawnego miasteczka – obecnie gminy wiejskiej. Założeniem konkursu jest poszukiwanie najlepszych oraz najciekawszych propozycji rozwiązań funkcjonalnych i przestrzennych, które przywrócą świetność miejscowości, jak również zainicjowanie społecznej dyskusji dotyczącej wizji kształtowania przestrzeni publicznej gminy – czytamy w informacji prasowej.

Organizatorem wykonawczym konkursu jest biuro ARCHITEKT Piotr Dankowski. Patronat objęło nad nim Towarzystwo Urbanistów Polskich oddział w Łodzi oraz Instytut Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu koncepcji urbanistyczno-architektonicznej, przez co należy rozumieć rysunkowe oraz tekstowe określenie podstawowych założeń wizji architektonicznych i urbanistycznych oraz rozwiązań i standardów w zakresie kształtowania przestrzeni publicznej centrum Bolesławca – wyjaśniają organizatorzy.

Czytaj też: Konkurs na projekt kompleksu sportowego w Piekarach Śląskich |


Pula nagród wynosi 20 tys. zł (pierwsza nagroda: 10 tys. zł, druga: 5 tys. zł, trzecia: 3 tys zł oraz dwa wyróżnienia po 1 tys. zł każde). W jury zasiadają: Małgorzata Hanzl, architektka, urbanistka, przedstawicielka Instytutu Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej (przewodnicząca), Dorota Makówka, wójt Gminy Bolesławiec, Dariusz Boguszewski, urbanista, Maria Dankowska, architektka i urbanistka, Gabriel Ferliński, architekt, urbanista, przedstawiciel łódzkiego oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich, Elżbieta Muszyńska, przedstawicielka Towarzystwa Urbanistów Polskich i Łukasz Pancewicz, architekt i urbanista. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 września, składania prac – 1 października. Ogłoszenie wyników zaplanowano na 15 października 2021 roku. Więcej informacji oraz regulamin na http://boleslawiec.net.pl.

Międzynarodowy konkurs na projekt bulwarów nad Morzem Czarnym
Międzynarodowy konkurs na projekt bulwarów nad Morzem Czarnym Strelka KB zaprasza do udziału w dwuetapowym konkursie na projekt promenady nadmorskiej w nowo powstającym osiedlu koło Soczi. Pula nagród wynosi ponad milion złotych!
Autor: (Red.)
Nagroda Quadro – najlepsze realizacje Poznania 2021 Poznaliśmy wyniki konkursu o Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro 2021! W 23. edycji konkursu na najlepszą realizację minionego roku zwyciężyła pracownia Insomia za projekt kolejnego etapu osiedla Nowy Strzeszyn.
Konkurs na aranżację wystawy stałej Muzeum KL Plaszow Trwa konkurs na wykonanie koncepcji aranżacji plastycznej wystawy stałej w nowo utworzonym Muzeum – Miejscu Pamięci KL Plaszow. Ekspozycja zostanie zrealizowana w dwóch lokalizacjach: nowo projektowanym budynku Memoriału oraz zabytkowym obiekcie, tzw. Szarym Domu.
Twój dom – dialog z tradycją. Konkurs na wzorcowy dom dla Podlasia i nabór na warsztaty z projektowania architektury regionalnej Narodowy Instytut Dziedzictwa zaprasza do udziału w konkursie na projekt domu jednorodzinnego dla terenów wiejskich i podmiejskich województwa podlaskiego. Konkursowi towarzyszą warsztaty z projektowania regionalnego.
Konkurs na projekt promenady nadmorskiej w Ustce Słupski oddział SARP zaprasza do udziału w konkursie na projekt nowego zagospodarowania promenady nadmorskiej w Ustce. Jury pod przewodnictwem Zbigniewa Maćkowa czeka na projekty do 23 listopada.
Konkurs na Muzeum Śniegu w Rovaniemi: The Unbelievable Challenge 2021 Święty Mikołaj z Rovaniemi zaprasza studentów i młodych architektów do zaprojektowania muzeum śniegu. Ta znana na całym świecie postać martwi się zmianami klimatycznymi i znikającą pokrywą śnieżną, i chce zwrócić na to uwagę innych. Partnerami konkursu są miasto Rovaniemi oraz pracownie WXCA i Snøhetta!
Konkurs na projekt domu o powierzchni do 70 metrów kwadratowych Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło dwuetapowy konkurs na projekt koncepcyjny domu jednorodzinnego o powierzchni zabudowy do 70 m². Przewidziano między innymi 100 nagród pieniężnych w wysokości 5 tys. zł każda.