Architektura MuratorKonkursyKonkurs na projekt pawilonów wzdłuż promenady nadmorskiej w Kołobrzegu

Konkurs na projekt pawilonów wzdłuż promenady nadmorskiej w Kołobrzegu

Władze Kołobrzegu chcą uporządkować handel w strefie ochrony uzdrowiskowej. Właśnie ogłosiły rekomendowany przez SARP konkurs architektoniczny na projekt pawilonów gastronomiczno-handlowych wzdłuż nadmorskiej promenady.

Konkurs na projekt pawilonów wzdłuż promenady nadmorskiej w Kołobrzegu
Fragment promenady nadmorskiej w Kołobrzegu, jeden z obszarów będących przedmiotem opracowania; fot. materiały konkursowe

Kołobrzeg od lat należy do najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych na polskim wybrzeżu i jak większość z nich w sezonie letnim boryka się z problemem chaotycznej zabudowy gastronomiczno-handlowej przy najważniejszych ulicach. W Kołobrzegu to przede wszystkim tereny wzdłuż Rodziewiczówny, Sikorskiego i Sułkowskiego, które tworzą reprezentacyjną nadmorską promenadę. W tym roku magistrat postanowił wreszcie uporządkować tymczasowy handel i w celu wypracowania atrakcyjnej formy pawilonów organizuje rekomendowany przez SARP konkurs architektoniczny.

Zadaniem uczestników jest m.in. zaprojektowanie pojedynczych obiektów o powierzchni od 48 do 300 m² dla 12 konkretnych obszarów we wschodniej części miasta. Jak czytamy w regulaminie, obszary wskazane w konkursie mają zróżnicowane powierzchnie, przez co w ramach jednego obszaru może znajdować się od jednego, do kilku punktów gastronomiczno-handlowych. W celu ujednolicenia formy pawilonu, oczekuje się stworzenia formy modułowej, która będzie mogła stanowić odrębny obiekt, jak i będzie mogła zostać wkomponowana w większe założenie. Organizatorzy proponują następujące rozmiary modułów: 4 x 6 m,10 x 10 m, opcjonalnie 8 x 12 m.

W pięcioosobowym jury zasiadają architekci Marta Sękulska-Wrońska (przewodnicząca), Marek Perepeczo i Bartosz Warzecha, a także reprezentant strony społecznej Cezary Kalinowski i Ewa Pełechata, zastępca prezydenta Kołobrzegu ds. gospodarczych. Pula nagród wynosi 55 tys. zł (pierwsza nagroda: 20 tys. zł, druga: 15 tys. zł, trzecia: 10 tys. zł, dwa wyróżnienia po 5 tys. zł). Składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie do 10 czerwca, składania prac do 23 sierpnia, ogłoszenie wyników: 16 września 2021 roku. Więcej informacji oraz regulamin na https://i-kolobrzeg.pl.

Nowa klinika Instytutu Onkologii w Gliwicach: konkurs SARP Katowicki SARP zaprasza do udziału w dwuetapowym konkursie na projekt nowego budynku klinicznego gliwickiego oddziału Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie. Składanie wniosków do 14 czerwca!
Pierwsze w Polsce osiedle z drewna: trwa konkurs architektoniczny Spółka Polskie Domy Drewniane ogłasza konkurs na projekt osiedla „Miasteczko Winna Góra” w Środzie Śląskiej. Ma to być pierwsze osiedle zrealizowane w technologii drewnianej w Polsce.
POiD Building Awards 2021: finaliści Poznaliśmy finalistów pierwszej edycji konkursu POiD Building Awards 2021 na najlepsze rozwiązania stolarki budowlanej w obiektach architektonicznych. Wśród docenionych w ten sposób realizacji znalazły się projekty takich pracowni jak medusa group, Grupa 5 Architekci, Goettsch Partners czy Kamiński Bojarowicz.
Międzynarodowy konkurs na projekt Litewskiego Muzeum Sztuki Stowarzyszenie Architektów Litewskich zaprasza do udziału w międzynarodowym konkursie na przebudowę Pałacu Radziwiłłów w Wilnie dla potrzeb Litewskiego Muzeum Sztuki.
Konkurs na nowe zagospodarowanie centrum Mysłowic Trwa dwuetapowy konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej dla części terenów śródmiejskich w Mysłowicach. Organizatorzy poszukują śmiałych i wizjonerskich pomysłów, możliwych do realizacji w perspektywie 20-30 lat.
Konkurs na projekt nowej wystawy polskiej w KL Auschwitz Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu ogłasza nowy konkurs na koncepcję plastyczną oraz architektoniczno-budowlaną wystawy„Polacy w KL Auschwitz. Mieszkańcy ziemi oświęcimskiej w czasie II wojny światowej”.
Nowa klinika Instytutu Onkologii w Gliwicach: konkurs SARP Katowicki SARP zaprasza do udziału w dwuetapowym konkursie na projekt nowego budynku klinicznego gliwickiego oddziału Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie. Składanie wniosków do 14 czerwca!
Wyniki konkursu na projekt wystawy w Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego Pracownia plus3 architekci we współpracy z PL Studio Patryk Żurawski i Manufakturą Technologiczną zwyciężyła w konkursie na projekt wystawy stałej Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego w Łebie.