Architektura MuratorKonkursyKonkurs na projekt wystawy w Muzeum Historycznym m.st. Warszawy

Konkurs na projekt wystawy w Muzeum Historycznym m.st. Warszawy

Muzeum Historyczne m.st. Warszawy ogłasza konkurs dla młodych projektantów. Sala jednego eksponatu to nowy projekt wystawienniczy warszawskiego muzeum; w specjalnie zaaranżowanym pomieszczeniu co miesiąc eksponowany będzie jeden obiekt

Sala jednego eksponatu. Konkurs architektoniczny na projekt ekspozycji
Sala jednego eksponatu. Konkurs architektoniczny dla młodych projektantów

Nowa inwestycja warszawskiego muzeum
W Sali jednego eksponatu Muzeum Historyczne m.st. Warszawy będzie prezentować swoje bogate zbiory. Co miesiąc otwierana będzie nowa wystawa. Ze względu na różnorodność eksponatów, przestrzeń wystawowa musi umożliwiać różnorodne aranżacje. Sala powinna dawać jak najwięcej możliwości ekspozycyjnych. W sali jednego eksponatu znajdą się prace o bardzo różnych rozmiarach i wykonane z różnych tworzyw, m.in. prace graficzne i malarskie, fotografie, tkaniny, ceramika i rzeźba, wreszcie obiekty rzemiosła artystycznego.
Praca konkursowa powinna zawierać m.in. propozycje aranżacji przestrzeni wystawienniczej dla trzech obiektów:
- cukiernicy Kula, zaprojektowanej przez J. Keilową (Wytwórnia Norblina, lata 30. XX wieku),
- krzesła z lat 20. XX wieku
- obrazu Budowa Dworca Centralnego, autorstwa Edwarda Dwurnika (1974).
Każdy z prezentowanych eksponatów zostanie opracowany pod kątem artystycznym, historycznym, socjologicznym, jako dzieło sztuki, świadek historii lub wytwór procesów społecznych i kulturowych zachodzących od końca XIX wieku w Polsce, Europie i na świecie – podkreślają organizatorzy konkursu architektonicznego.
W kolejnych latach zmieniać się będzie wiodące hasło, pod którym organizowane będą pokazy. W 2014 ramowym tematem, łączącym wystawy będzie „Nowoczesność”, rok później „Odbudowa”, a następnie „Miasto i jego muzeum”. 

Terminy
20 stycznia 2014 – ogłoszenie konkursu
1 lutego 2014 – spotkanie informacyjne
21 lutego 2014 – termin składania prac konkursowych
25-28 lutego 2014 – wybór najlepszych prac
3 - 6 marca 2014 – wybór projektanta
18-31 marca 2014 – wystawa pokonkursowa
18 marca 2014 – przekazanie projektu do Muzeum Historycznego m.st. Warszawy
1 kwietnia 2014 – montaż wystawy Sala jednego eksponatu
6 maja 2014 – otwarcie wystawy Sala jednego eksponatu

Regulamin konkursu

Normy


Więcej informacji: www.mhw.pl >>
a także na profilu fb >>

Muzeum Historyczne m.st. Warszawy - Cukiernica "Kula" w Sali Jednego Eksponatu 6 maja nastąpi inauguracja cyklu wystaw w Sali Jednego Eksponatu, nowej przestrzeni wystawienniczej Muzeum Historycznego m.st. Warszawy. Pierwszym obiektem prezentowanym w zaprojektowanej przez Wojciecha Cicheckiego przestrzeni będzie Cukiernica "Kula" rzeźbiarki Julii Keilowej
Konkurs na projekt rozbudowy wojewódzkiej straży pożarnej w Toruniu Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu we współpracy z lokalnym oddziałem SARP zaprasza do udziału w konkursie na projekt modernizacji i rozbudowy historycznego obiektu przy ul. Prostej. Składnia wniosków do 14 lipca.
Konkurs na projekt modelowego placu zabaw bez barier PFR Nieruchomości i Fundacja Integracja zapraszają do udziału w konkursie na projekt uniwersalnego placu zabaw dla użytkowników w różnym wieku i o różnym stopniu sprawności ruchowej. Założenie powstanie na terenie realizowanego właśnie w Katowicach osiedla społecznego autorstwa Kuryłowicz & Associates.
Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej w Warszawie: konkurs SARP Trwa konkurs na projekt nowej siedziby Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej przy ul. Flisa w Warszawie. Składanie wniosków do 15 czerwca.
Laureaci Konkursu TEORIA i Stypendium PRAKTYKA 2022 Fundacja im. Stefana Kuryłowicza ogłosiła tegorocznych laureatów konkursów TEORIA i PRAKTYKA. Za najlepszą pracę teoretyczną doceniono Annę Jarugę-Rozdolską, absolwentkę Wydziału Architektury Politechniki Łódzkiej, natomiast stypendystą fundacji został Cezary Adamowicz, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej.
Wyniki konkursu na zespół budynków Sądu Apelacyjnego i Sejmiku Województwa Mazowieckiego w Warszawie Poznaliśmy wyniki konkursu na projekt budynków Sądu Apelacyjnego i Sejmiku Województwa Mazowieckiego przy ul. Świętojerskiej w Warszawie. Główną nagrodę zdobyła warszawska pracownia Projekt Praga.
Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy 2022: znamy laureatów Poznaliśmy laureatów 8. edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy. Grand Prix dla Browarów Warszawskich projektu Jemsów, ale wśród najlepszych stołecznych realizacji także kameralna plaża w Wawrze, targowisko Bakalarska czy Dom Ronalda McDonalda. Jury przyznało też dwie nagrody specjalne: za rozwiązania proekologiczne i zapewniające dostępność.