Architektura MuratorKonkursyKonkurs na projekt wystawy w Muzeum Historycznym m.st. Warszawy

Konkurs na projekt wystawy w Muzeum Historycznym m.st. Warszawy

Muzeum Historyczne m.st. Warszawy ogłasza konkurs dla młodych projektantów. Sala jednego eksponatu to nowy projekt wystawienniczy warszawskiego muzeum; w specjalnie zaaranżowanym pomieszczeniu co miesiąc eksponowany będzie jeden obiekt

Sala jednego eksponatu. Konkurs architektoniczny na projekt ekspozycji
Sala jednego eksponatu. Konkurs architektoniczny dla młodych projektantów

Nowa inwestycja warszawskiego muzeum
W Sali jednego eksponatu Muzeum Historyczne m.st. Warszawy będzie prezentować swoje bogate zbiory. Co miesiąc otwierana będzie nowa wystawa. Ze względu na różnorodność eksponatów, przestrzeń wystawowa musi umożliwiać różnorodne aranżacje. Sala powinna dawać jak najwięcej możliwości ekspozycyjnych. W sali jednego eksponatu znajdą się prace o bardzo różnych rozmiarach i wykonane z różnych tworzyw, m.in. prace graficzne i malarskie, fotografie, tkaniny, ceramika i rzeźba, wreszcie obiekty rzemiosła artystycznego.
Praca konkursowa powinna zawierać m.in. propozycje aranżacji przestrzeni wystawienniczej dla trzech obiektów:
- cukiernicy Kula, zaprojektowanej przez J. Keilową (Wytwórnia Norblina, lata 30. XX wieku),
- krzesła z lat 20. XX wieku
- obrazu Budowa Dworca Centralnego, autorstwa Edwarda Dwurnika (1974).
Każdy z prezentowanych eksponatów zostanie opracowany pod kątem artystycznym, historycznym, socjologicznym, jako dzieło sztuki, świadek historii lub wytwór procesów społecznych i kulturowych zachodzących od końca XIX wieku w Polsce, Europie i na świecie – podkreślają organizatorzy konkursu architektonicznego.
W kolejnych latach zmieniać się będzie wiodące hasło, pod którym organizowane będą pokazy. W 2014 ramowym tematem, łączącym wystawy będzie „Nowoczesność”, rok później „Odbudowa”, a następnie „Miasto i jego muzeum”. 

Terminy
20 stycznia 2014 – ogłoszenie konkursu
1 lutego 2014 – spotkanie informacyjne
21 lutego 2014 – termin składania prac konkursowych
25-28 lutego 2014 – wybór najlepszych prac
3 - 6 marca 2014 – wybór projektanta
18-31 marca 2014 – wystawa pokonkursowa
18 marca 2014 – przekazanie projektu do Muzeum Historycznego m.st. Warszawy
1 kwietnia 2014 – montaż wystawy Sala jednego eksponatu
6 maja 2014 – otwarcie wystawy Sala jednego eksponatu

Regulamin konkursu

Normy


Więcej informacji: www.mhw.pl >>
a także na profilu fb >>

Muzeum Historyczne m.st. Warszawy - Cukiernica "Kula" w Sali Jednego Eksponatu 6 maja nastąpi inauguracja cyklu wystaw w Sali Jednego Eksponatu, nowej przestrzeni wystawienniczej Muzeum Historycznego m.st. Warszawy. Pierwszym obiektem prezentowanym w zaprojektowanej przez Wojciecha Cicheckiego przestrzeni będzie Cukiernica "Kula" rzeźbiarki Julii Keilowej
Konkurs na projekt kładki i wieży widokowej w Augustowie Trwa konkurs na projekt kładki pieszo-rowerowej nad rzeką Nettą w Augustowie. Zadaniem uczestników jest też zaproponowanie wieży widokowej z tężnią i parkiem ekologicznym.
Nagroda Quadro – najlepsze realizacje Poznania 2021 Poznaliśmy wyniki konkursu o Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro 2021! W 23. edycji konkursu na najlepszą realizację minionego roku zwyciężyła pracownia Insomia za projekt kolejnego etapu osiedla Nowy Strzeszyn.
Konkurs na aranżację wystawy stałej Muzeum KL Plaszow Trwa konkurs na wykonanie koncepcji aranżacji plastycznej wystawy stałej w nowo utworzonym Muzeum – Miejscu Pamięci KL Plaszow. Ekspozycja zostanie zrealizowana w dwóch lokalizacjach: nowo projektowanym budynku Memoriału oraz zabytkowym obiekcie, tzw. Szarym Domu.
Twój dom – dialog z tradycją. Konkurs na wzorcowy dom dla Podlasia i nabór na warsztaty z projektowania architektury regionalnej Narodowy Instytut Dziedzictwa zaprasza do udziału w konkursie na projekt domu jednorodzinnego dla terenów wiejskich i podmiejskich województwa podlaskiego. Konkursowi towarzyszą warsztaty z projektowania regionalnego.
Konkurs na projekt promenady nadmorskiej w Ustce Słupski oddział SARP zaprasza do udziału w konkursie na projekt nowego zagospodarowania promenady nadmorskiej w Ustce. Jury pod przewodnictwem Zbigniewa Maćkowa czeka na projekty do 23 listopada.
Konkurs na Muzeum Śniegu w Rovaniemi: The Unbelievable Challenge 2021 Święty Mikołaj z Rovaniemi zaprasza studentów i młodych architektów do zaprojektowania muzeum śniegu. Ta znana na całym świecie postać martwi się zmianami klimatycznymi i znikającą pokrywą śnieżną, i chce zwrócić na to uwagę innych. Partnerami konkursu są miasto Rovaniemi oraz pracownie WXCA i Snøhetta!