Architektura MuratorKonkursyKonkurs na projekt wystawy w Muzeum Historycznym m.st. Warszawy

Konkurs na projekt wystawy w Muzeum Historycznym m.st. Warszawy

Muzeum Historyczne m.st. Warszawy ogłasza konkurs dla młodych projektantów. Sala jednego eksponatu to nowy projekt wystawienniczy warszawskiego muzeum; w specjalnie zaaranżowanym pomieszczeniu co miesiąc eksponowany będzie jeden obiekt

Sala jednego eksponatu. Konkurs architektoniczny na projekt ekspozycji
Sala jednego eksponatu. Konkurs architektoniczny dla młodych projektantów

Nowa inwestycja warszawskiego muzeum
W Sali jednego eksponatu Muzeum Historyczne m.st. Warszawy będzie prezentować swoje bogate zbiory. Co miesiąc otwierana będzie nowa wystawa. Ze względu na różnorodność eksponatów, przestrzeń wystawowa musi umożliwiać różnorodne aranżacje. Sala powinna dawać jak najwięcej możliwości ekspozycyjnych. W sali jednego eksponatu znajdą się prace o bardzo różnych rozmiarach i wykonane z różnych tworzyw, m.in. prace graficzne i malarskie, fotografie, tkaniny, ceramika i rzeźba, wreszcie obiekty rzemiosła artystycznego.
Praca konkursowa powinna zawierać m.in. propozycje aranżacji przestrzeni wystawienniczej dla trzech obiektów:
- cukiernicy Kula, zaprojektowanej przez J. Keilową (Wytwórnia Norblina, lata 30. XX wieku),
- krzesła z lat 20. XX wieku
- obrazu Budowa Dworca Centralnego, autorstwa Edwarda Dwurnika (1974).
Każdy z prezentowanych eksponatów zostanie opracowany pod kątem artystycznym, historycznym, socjologicznym, jako dzieło sztuki, świadek historii lub wytwór procesów społecznych i kulturowych zachodzących od końca XIX wieku w Polsce, Europie i na świecie – podkreślają organizatorzy konkursu architektonicznego.
W kolejnych latach zmieniać się będzie wiodące hasło, pod którym organizowane będą pokazy. W 2014 ramowym tematem, łączącym wystawy będzie „Nowoczesność”, rok później „Odbudowa”, a następnie „Miasto i jego muzeum”. 

Terminy
20 stycznia 2014 – ogłoszenie konkursu
1 lutego 2014 – spotkanie informacyjne
21 lutego 2014 – termin składania prac konkursowych
25-28 lutego 2014 – wybór najlepszych prac
3 - 6 marca 2014 – wybór projektanta
18-31 marca 2014 – wystawa pokonkursowa
18 marca 2014 – przekazanie projektu do Muzeum Historycznego m.st. Warszawy
1 kwietnia 2014 – montaż wystawy Sala jednego eksponatu
6 maja 2014 – otwarcie wystawy Sala jednego eksponatu

Regulamin konkursu

Normy


Więcej informacji: www.mhw.pl >>
a także na profilu fb >>

Muzeum Historyczne m.st. Warszawy - Cukiernica "Kula" w Sali Jednego Eksponatu 6 maja nastąpi inauguracja cyklu wystaw w Sali Jednego Eksponatu, nowej przestrzeni wystawienniczej Muzeum Historycznego m.st. Warszawy. Pierwszym obiektem prezentowanym w zaprojektowanej przez Wojciecha Cicheckiego przestrzeni będzie Cukiernica "Kula" rzeźbiarki Julii Keilowej
Park Aktywności Rodzinnej w Wawrze: wyniki konkursu Plany realizacji Parku Aktywności Rodzinnej w Wawrze budzą kontrowersje. Czy słusznie? Władze miasta właśnie rozstrzygnęły konkurs na zagospodarowanie czterohektarowej polany w sąsiedztwie tzw. Lasku Wawerskiego.
Będzie nowa siedziba Muzeum Okręgowego w Lesznie. Właśnie ogłoszono konkurs na jej projekt Nowa siedziba Muzeum Okręgowego w Lesznie powstać ma w wyniku adaptacji i rozbudowy tzw. Starej Octowni w samym centrum miasta. Poznański oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich właśnie ogłosił konkurs na projekt obiektu.
Będzie konkurs architektoniczny na odbudowę Pałacu Saskiego Projekt odbudowy Pałacu Saskiego zostanie wyłoniony w konkursie architektonicznym. Powołana w celu realizacji inwestycji spółka Pałac Saski planuje go ogłosić na początku 2023 roku.
W poszukiwaniu uczciwych konkursów: rozmowa z Robertem Majkutem Są konkursy, które służą tylko do finansowania biznesu organizatorów. Red Dot Design Award pokazał światu, że można tak działać. Wątpliwą sprawą jest tu już niezliczona liczba bardzo wąskich kategorii, skonstruowanych celowo tak, by niemal każdy uczestnik mógł zwyciężyć w jednej z nich.
Jedno z pierwszych osiedli Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych powstanie w Tczewie. Wyniki konkursu Pracownia BudCud wygrała konkurs na projekt budynku wielorodzinnego przy ul. Bałdowskiej w Tczewie. Będzie to jedna z pierwszych realizacji Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych, które mają zastąpić funkcjonujące dotychczas Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
Konkurs na pawilon dla bezdomnych kotów w Warszawie Władze Warszawy ogłosiły konkurs na projekt nowej kociarni w Wawrze. Pawilon będzie mógł przyjąć do 300 kotów.