Architektura MuratorKonkursyLublin chce chronić trawniki – konkurs na projekt małej architektury

Lublin chce chronić trawniki – konkurs na projekt małej architektury

Centrum Kultury w Lublinie we współpracy z Biurem Miejskiego Architekta Zieleni ogłasza konkurs na projekt uniwersalnego obiektu zabezpieczającego przyuliczne skwery i trawniki przed parkującymi samochodami.

Lublin chce chronić trawniki – konkurs na projekt małej architektury zabezpieczającej przyuliczne skwery przed samochodami
W 2017 roku przed Collegium Norwidianum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego pojawiły się siedziska w kształcie liter tworzących skrótową nazwę uczelni. I w tym przypadku chodziło przede wszystkim o likwidację znajdujących się tam miejsc parkingowych. Za projekt obiektu odpowiadała Katarzyna Szczypior, jedna z jurorek konkursu; fot. Tomasz Koryszko, archiwum KUL

Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie uniwersalnego obiektu małej architektury, który chroniłby zarówno drzewa, jak i powierzchnie biologicznie czynne. Idea zorganizowania konkursu wynika z występowania w mieście chronicznego problemu dewastacji powierzchni zielonych przez samochody – czytamy w regulaminie.

W 9-osobowym jury znaleźli się architekci krajobrazu Paweł Adamiec, Kamila Boguszewska i Katarzyna Szczypior, architekci Michał Gdak, Hubert Trammer i Jerzy Porębski, Hanna Pawlikowska i Paulina Sito z Biura Miejskiego Architekta Zieleni oraz Szymon Pietrasiewicz z Centrum Kultury w Lublinie.

Pula nagród wynosi 13 000 złotych. Prace można nadsyłać do 30 września 2019 roku. Więcej informacji oraz regulamin na stronie www.ck.lublin.pl.

Potrzebujesz inspiracji? O meblach miejskich, powstających w Polsce dzięki oddolnym inicjatywom, projektom artystów i budżetom obywatelskim pisaliśmy w tekście: Projekt ławka – nowe miejskie siedziska.

Gdyński Modernizm w Obiektywie: konkurs fotograficzny Trwa 12. edycja konkursu fotograficznego Gdyński Modernizm w Obiektywie 2022. Zgłoszenia do 12 sierpnia.
Top Woman in Real Estate 2022: wyniki konkursu Poznaliśmy wyniki konkursu Top Woman in Real Estate 2022. Wśród nagrodzonych po raz pierwszy mężczyzna!
Konkurs na najpiękniejsze wizualizacje z drzwiami DRE Supreme by K. Miruć Jesteś projektantem, architektem, grafikiem lub designerem? Umiesz tworzyć piękne wizualizacje wnętrz? Koniecznie weź udział w konkursie organizowanym przez DRE! Stwórz wizualizację z drzwiami z linii DRE Supreme by K. Miruć i wygraj nawet 10 000 złotych. Zgłoszenia można wysyłać do 16 maja.
Ostatnie dni na zgłoszenie do konkursu o ekobudownictwie Jesteś studentem i interesujesz się ekologicznymi rozwiązaniami? Jeszcze tylko do 14 marca możesz zgłosić się do konkursu. Zadanie konkursowe polega na zaprezentowaniu ciekawego i ekologicznego rozwiązania, które może wpłynąć na zmianę sposobu, w jaki budujemy, mieszkamy i żyjemy.  Możesz je wykonać za pomocą infografiki, krótkiego filmu lub tekstu. Zaprezentowane przez Ciebie rozwiązanie może być zarówno Twoim autorskim pomysłem, jak i koncepcją, która jest już powszechnie stosowana. Zanim przystąpisz do pracy, zapoznaj się z krótką listą inspiracji.
9. edycja konkursu dla młodzieży w ramach programu Kształtowanie przestrzeni Organizatorzy programu edukacyjnego Kształtowanie Przestrzeni zapraszają młodzież w wieku 12-19 lat do udziału w konkursie na niezwykłe opowieści o miejscu zamieszkania.
Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Tree house 2021 Anna Piątek, Piotr Gajdka i Mikołaj Kociołek zdobyli wyróżnienie w międzynarodowym konkursie na zaprojektowanie domku na drzewie Tree house 2021. Projekt jest nie tylko spełnieniem dziecięcych marzeń, lecz także odpowiedzią na bieżące problemy, z którymi mierzy się ludzkość.