Architektura MuratorKonkursyLublin chce chronić trawniki – konkurs na projekt małej architektury

Lublin chce chronić trawniki – konkurs na projekt małej architektury

Centrum Kultury w Lublinie we współpracy z Biurem Miejskiego Architekta Zieleni ogłasza konkurs na projekt uniwersalnego obiektu zabezpieczającego przyuliczne skwery i trawniki przed parkującymi samochodami.

Lublin chce chronić trawniki – konkurs na projekt małej architektury zabezpieczającej przyuliczne skwery przed samochodami
W 2017 roku przed Collegium Norwidianum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego pojawiły się siedziska w kształcie liter tworzących skrótową nazwę uczelni. I w tym przypadku chodziło przede wszystkim o likwidację znajdujących się tam miejsc parkingowych. Za projekt obiektu odpowiadała Katarzyna Szczypior, jedna z jurorek konkursu; fot. Tomasz Koryszko, archiwum KUL

Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie uniwersalnego obiektu małej architektury, który chroniłby zarówno drzewa, jak i powierzchnie biologicznie czynne. Idea zorganizowania konkursu wynika z występowania w mieście chronicznego problemu dewastacji powierzchni zielonych przez samochody – czytamy w regulaminie.

W 9-osobowym jury znaleźli się architekci krajobrazu Paweł Adamiec, Kamila Boguszewska i Katarzyna Szczypior, architekci Michał Gdak, Hubert Trammer i Jerzy Porębski, Hanna Pawlikowska i Paulina Sito z Biura Miejskiego Architekta Zieleni oraz Szymon Pietrasiewicz z Centrum Kultury w Lublinie.

Pula nagród wynosi 13 000 złotych. Prace można nadsyłać do 30 września 2019 roku. Więcej informacji oraz regulamin na stronie www.ck.lublin.pl.

Potrzebujesz inspiracji? O meblach miejskich, powstających w Polsce dzięki oddolnym inicjatywom, projektom artystów i budżetom obywatelskim pisaliśmy w tekście: Projekt ławka – nowe miejskie siedziska.

Polski pojazd elektryczny: zaprojektuj nowe nadwozie dla Triggo. Konkurs na projekt polskiego pojazdu elektrycznego Firma Triggo ogłasza konkurs na projekt nadwozia nowego polskiego pojazdu elektrycznego. Organizatorzy czekają między innymi na koncepcje Triggo w wersjach cabrio, cargo bądź kombi.
Antalis Interior Design Award 2019: wyniki konkursu na projekty i realizacje wnętrzarskie Znamy zwycięzców konkursu Antalis Interior Design Award. Wśród laureatów z całej Europy znalazły się dwie pracownie z Polski.
Muzeum Fotografii: konkurs na projekt wystawy w Muzeum Fotografii w Krakowie Muzeum Fotografii w Krakowie zaprasza do udziału w konkursie na opracowanie koncepcji plastyczno-przestrzennej wystawy głównej w swojej nowej siedzibie.
CLIMATE CHANGE Travel Grants 2020 Berlińskie studio architektoniczne GRAFT we współpracy z niemiecką polityk Marianne Birthler ogłosiło konkurs o dwa granty na podróż studialną lub badania dotyczące zmian klimatu i ich konsekwencji dla środowiska zbudowanego.
Pomnik Bitwy Warszawskiej: konkurs architektoniczny Władze stolicy ogłosiły konkurs architektoniczno-rzeźbiarski na projekt pomnika Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Wyboru laureata dokona 20-osobowe jury, w którego skład weszli m.in. architekci, historycy i artyści, a także przedstawiciele rządu i władz miasta. Składanie wniosków do 31 grudnia.
Gminy powalczą o tytuł Eco-Miasta Samorządy są siłą napędową wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju. W obliczu wyzwań, jakie stwarza globalny kryzys ekologiczny, rusza nowa edycja konkursu Eco–Miasto organizowanego przez ambasadę Francji w Polsce, Centrum UNEP/GRID-Warszawa i internetowy dziennik „Teraz Środowisko”. Zgłoszenia można wysyłać do końca stycznia 2020 roku.