Na zaproszenie Stowarzyszenia Architektów Estońskich Robert Konieczny wybiera najlepsze realizacje tego kraju

i

Autor: Archiwum Architektury Robert Konieczny podczas oglądania na żywo finałowych realizacji, które ubiegają się o Eesti arhitektuuripreemiad

Na zaproszenie Stowarzyszenia Architektów Estońskich Robert Konieczny wybiera najlepsze realizacje tego kraju

2021-10-07 15:54

Każdego roku Stowarzyszenie Architektów Estońskich zaprasza uznanego zagranicznego architekta, który wybiera najlepsze realizacje Estonii. W bieżącej edycji w tej roli wystąpi Robert Konieczny.

Robert Konieczny jest pierwszym polskim architektem, którego Stowarzyszenie Architektów Estońskich (Eesti Arhitektide Liit) zaprosiło do sędziowania w dorocznym konkursie Eesti Arhitektuuripreemiad. W poprzednich latach byli to m.in. Rainer Mahlamäki, Fuensanta Nieto, Vytautas Biekša, Sami Rintala, Lina Ghotmeh, czy Samuli Woolston. Zarząd stowarzyszenia docenił Polaka za „architekturę, która kryje w sobie logiczne, mądre rozwiązania”. Spośród 30 nominacji, Robert Konieczny wybrał już 7 obiektów, które obecnie ogląda na żywo. Jego kilkudniowa wizyta w Estonii zakończy się udziałem w obchodach 100-lecia Stowarzyszenia Architektów Estońskich. Ogłoszenie zwycięzcy nastąpi na początku grudnia podczas uroczystej ceremonii w Tallinnie. Więcej informacji na temat poprzednich edycji konkursu Eesti arhitektuuripreemiad na stronie arhitektuuripreemiad.ee.

CHCĘ SIĘ ZAPISAĆ