Muzeum II Wojny Światowej

i

Autor: Archiwum Architektury Główne wejście do budynku znajduje się na poziomie -4,5 m; dzięki ukryciu ekspozycji pod ziemią, między muzeum a kanałem powstał ogólnodostępny plac. Fot. Marcin Czechowicz

Nagrody PASCAL 2019 przyznane

2019-03-28 11:26

Znamy laureatów nagrody PASCAL 2019, przyznawanej autorom najlepszych projektów instalacji chłodzenia, wentylacji i klimatyzacji budynków.

Nagroda PASCAL przyznawana przez Stowarzyszenie Polska Wentylacja wiodącym biurom projektowym, realizującym instalacje wentylacji, klimatyzacji i chłodzenia budynków. Celem nagrody jest uhonorowanie osób i firm będących autorami projektów instalacji za wyróżniające się koncepcje inżynierskie oraz podkreślenie roli inżynierów branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej w procesie projektowym. Jury ocenia przede wszystkim rozwiązania wpływające na racjonalne użytkowanie energii i komfort użytkowania budynków.

W tegorocznej edycji nagrody otrzymali: firma Klimaster J. Bystrzyński i T. Mróz za projekt instalacji w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku (autor projektu: Jerzy Bystrzyński), Buro Happold Polska za projekt instalacji w budynku biurowo-usługowo-mieszkaniowym SPARK C w Warszawie (autor projektu: Krzysztof Staszewski) oraz Pol-Con Consulting za projekty instalacji w budynku Forum Gdańsk (autorzy projektów: Bożenna Ewa Sawicka i Kamil Małolepszy).

Jury przyznało też 6 wyróżnień. Otrzymały je: firma Marcin Zdulski Project za projekt instalacji w budynku biurowo-handlowym Smyk w Warszawie (autor projektu: Andrzej Wysocki), Eler Piotr Ściegienka za projekt instalacji w budynku Folwark Łochów (autor projektu: Piotr Ściegienka) oraz WSP Polska za projekty instalacji w budynku Renaissance Warsaw Airport Hotel (autorzy projektów: Artur Jackowski i Marcin Zimmer). Specjalne wyróżnienie tematyczne otrzymała spółka Project 1 za projekt instalacji w szkole podstawowej im. Sue Ryder w Niepołomicach (autor projektu: Jolanta Filipczyk) oraz firma Instalacje Grzewcze Instalacje Wentylacji Mechanicznej za projekt dla szkoły podstawowej nr 10 w Zgierzu (autor projektu: Przemysław Zalewski).

Nagrody wręczono w ramach Międzynarodowych Targów Techniki Wentylacyjnej, Klimatyzacyjnej i Chłodniczej Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja 2019 w dniach 5-6 marca w Warszawie. W ramach wydarzenia przyznano też nagrody DELTA dla najbardziej dynamicznym i skutecznym biznesowo firm działających w branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej: producentów, importerów, firm handlowych i  wykonawców. W kategorii przedsiębiorstw działających na rynku do 10 lat I miejsce otrzymała spółka Harmann Polska, drugie – Planetfan, a trzecie – Dabrowent. W kategorii firm działających do 20 lat I miejsce przyznano spółce Euroklimat, drugie – Refsystem, trzecie – Flowair Głogowski i Brzeziński, a w kategorii firm działających ponad 20 lat, odpowiednio – Iglotech, Schiessl Polska i Klimor.

Podczas targów Stowarzyszenie Polska Wentylacja rozstrzygnęło ponadto konkurs Najciekawszy Produkt 2019. W kategorii Wentylacja zwyciężyła spółka SMAY, w kategorii Klimatyzacja – Daikin Airconditioning Poland, a w kategorii Chłodnictwo – PPH COOL Daria Kalinowska.