nagrody aluprof

„Obiekt roku w Systemach Aluprof”. Jakie budynki nagrodzi jury?

2024-06-14 13:41

Przedłużony termin zgłoszeń do 15 lipca - V edycja konkursu „Obiekt Roku w Systemach Aluprof”. Najciekawsze obiekty bazujące na rozwiązaniach lidera rynku wybiorą wybitni architekci i przedstawiciele branży budowlanej.

Spacer po Galerii PLATO z Robertem Koniecznym

Spis treści

  1. Przemo Łukasik z Medusa Group w jury V edycji konkursu „Obiekt roku w Systemach Aluprof”
  2. Wybitne nazwiska w jury konkursu jury V edycji konkursu „Obiekt roku w Systemach Aluprof”
  3. „Obiekt Roku w Systemach Aluprof” to prestiżowy konkurs, ceniony w Polsce i na świecie
  4. Gala wręczania nagrody połączona będzie z międzynarodową debatą nt. przyszłości budownictwa Future Builders
Członkowie jury konkursu na obiekt roku Aluprof 2024

i

Autor: materiały prasowe W jury konkursu Aluprof zasiedli wybitni architekci

Przemo Łukasik z Medusa Group w jury V edycji konkursu „Obiekt roku w Systemach Aluprof”

„Architektura-murator” objęła patronatem medialnym V edycję konkursu „Obiekt Roku w Systemach Aluprof”. 6 maja rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do piątej, jubileuszowej edycji międzynarodowego konkursu „Obiekt Roku w Systemach Aluprof”, który ma na celu wskazanie najciekawszych inwestycji stworzonych przy pomocy rozwiązań lidera w produkcji systemów aluminiowych dla budownictwa i branży konstrukcyjnej. Podobnie jak w poprzednich latach, także w tej edycji konkursu w jury zasiedli wybitni architekci. Tegorocznym obradom będzie przewodniczyć Przemo Łukasik z pracowni Medusa Group, która była wielokrotnie nagradzana we wcześniejszych edycjach konkursu.

Zobacz też: 

Wybitne nazwiska w jury konkursu jury V edycji konkursu „Obiekt roku w Systemach Aluprof”

W składzie tegorocznego jury konkursu „Obiekt Roku w Systemach Aluprof” znaleźli się znani i cenieni architekci i przedstawiciele branży: Maciej Franta, Karol Fiedor, Bożenna Wawrzyniak-Mańko, Elżbieta Dziubak i Zbigniew Poraj. Obradom przewodniczyć będzie Przemo Łukasik - współzałożyciel Medusa Group, która odpowiada za .KTW, Hotel Nobu Warsaw czy poznański Nowy Rynek. Dwie pierwsze realizacje zostały nagrodzone w poprzednich edycjach konkursu.

Czytaj też: Kompleks biurowy .KTW – przemiana Katowic z udziałem Aluprof

Oprócz niego w jury zasiądzie także głos nowego pokolenia projektantów - Maciej Franta, laureat  40 Under 40, ceniony za innowacyjne i wrażliwe na kontekst społeczny projekty budynków mieszkalnych, użyteczności publicznej oraz komercyjnych. Autor Villi Reden w Chorzowie.

Zgłoszenia nadesłane do tegorocznej edycji konkursu oceni także Karol Fiedor - założyciel CDF Architekci, którego pracownia odpowiada za UBIQ Business Park w Poznaniu.

Poza wymienionymi już projektantami w jury zasiądą również:

  • Bożenna Wawrzyniak-Mańko z pracowni RKW Architektur+ z siedzibą w Düsseldorfie (w swoim portfolio biuro ma m.in. tak rozpoznawalne realizacje jak Polsat Plus Arena Gdańsk czy projekt urbanistyczno-architektoniczny zagospodarowania północnego Cypla Wyspy Spichrzów w Gdańsku),
  • Elżbieta Dziubak, generalna architekt Aluprof SA
  • oraz Zbigniew Poraj, niezależny ekspert posiadający wieloletnie doświadczenie w doradzaniu zarządom największych polskich firm z branży budowlanej.

„Obiekt Roku w Systemach Aluprof” to prestiżowy konkurs, ceniony w Polsce i na świecie

„Obiekt Roku w Systemach Aluprof” to wydarzenie, które cieszy się uznaniem branży i jest rozpoznawalne nie tylko w kraju, ale też poza jego granicami. W czterech dotychczasowych edycjach zgłoszonych zostało blisko 600 budynków z Polski i świata, w tym m.in. z USA, Czech, Wielkiej Brytanii i Belgii, a w gronie laureatów znalazły się tak prestiżowe i uznane realizacje jak katowickie .KTW, Wydział Lingwistyki Stosowanej i Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego, Hotel Nobu Warsaw, kompleks obiektów Browary Warszawskie, Cedet, Green2day z Wrocławia, szwedzki Sara Kulturhus czy nowojorski Brooklyn Navy Yard, dock 72.

„O randze konkursu „Obiekt Roku w Systemach Aluprof” świadczy rosnąca liczba polskich i zagranicznych obiektów zgłaszanych do kolejnych edycji (w 2022 roku było to ponad 200 zgłoszeń z kraju i świata). Wiele spośród tych budynków to prawdziwe perły współczesnej architektury, które nie tylko zachwycają swoim designem i funkcjonalnością, ale są także laureatami ważnych nagród międzynarodowych. Warto przy tym podkreślić, że bardzo często są to projekty renomowanych pracowni architektonicznych, takich jak Maćków Pracownia Projektowa, Medusa Group, Kuryłowicz & Associates czy AMC – Andrzej M. Chołdzyński”, podkreśla Elżbieta Dziubak, która od pierwszej edycji konkursu nieprzerwanie zasiada w jego jury.

Gala wręczania nagrody połączona będzie z międzynarodową debatą nt. przyszłości budownictwa Future Builders

Ideą konkursu „Obiekt Roku w Systemach Aluprof” jest wyróżnienie najciekawszych obiektów bazujących na rozwiązaniach Aluprof. W tegorocznej edycji  będą to projekty powstałe między 1 stycznia 2022 roku a 30 czerwca 2024 roku - można je zgłaszać do 15.07.2024 r. za pomocą formularza dostępnego na stronie future-builders.com/konkurs. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w trakcie uroczystej gali, która odbędzie się się 16 października 2024 roku w hotelu Double Tree by Hilton w Warszawie. Wydarzenie poprzedzi prestiżowa, międzynarodowa konferencja Future Builders, podczas której najwybitniejsi polscy i zagraniczni architekci, urbaniści, przedstawiciele sektora budowlanego oraz socjologowie i inni eksperci związani z branżą podzielą się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami na temat kierunków rozwoju światowej architektury w kontekście zrównoważonego budownictwa.

Wśród panelistów poprzednich edycji projektu „Future Builders” znalazły się tak wybitne osobistości jak Bogdan Zaha ze sławnej pracowni Zaha Hadid, Álvaro Leite Siza Vieira, Jacek Ewý, Przemo Łukasik, Robert Konieczny, Zbigniew Maćków czy Tomasz Konior. Tegorocznych uczestników wydarzenia poznamy niebawem.

Więcej informacji można znaleźć na stronie konkursu: