Pracownia APA Wojciechowski wyróżniona w Architizer A+Firm Awards!

i

Autor: Archiwum Architektury

Pracownia APA Wojciechowski wyróżniona w Architizer A+Firm Awards!

2021-02-08 14:46

Pracownia APA Wojciechowski otrzymała specjalne wyróżnienie w kategorii Best in Europe w ramach międzynarodowej nagrody A+Firm Awards przyznawanej przez portal Architizer. To jedyny taki program na świecie stworzony specjalnie w celu wyróżniania biur o różnej wielkości, lokalizacji oraz specjalizacji. Polskie biuro wyróżniono spośród ponad 400 zgłoszeń z 50 krajów.

W tym roku po raz pierwszy przyznano wyróżnienia A+Firm Awards, będące rozszerzeniem formuły nagród A+A Awards. Program jest otwarty dla firm architektonicznych, architektów krajobrazu, inżynierów, projektantów wnętrz, fotografów i deweloperów. Nagrody w sekcji Best of the Year, w której zostało wyróżnione biuro APA Wojciechowski, przyznane zostały wiodącym w swojej dziedzinie firmom architektonicznym i projektowym, wykazującym się innowacyjnym i kreatywnym myśleniem, a także nienagannym detalem oraz  wykonaniem swoich projektów.

Pracownia APA Wojciechowski znalazła się w europejskiej czołówce, będąc jedynym biurem projektowym w zestawieniu z Polski. Zwycięzców wybrało jury w składzie: Kate Wagner, Charles Renfro, Debbie Millman, Toshiko Mori, Ji Lee, Little Wing Lee i David Rockwell. Pod uwagę brano takie kryteria jak estetyka, innowacyjność, wszechstronność i misja. To nie jedyny sukces biura w ostatnim czasie. Wśród realizacji nominowanych do EU Mies van der Rohe Award 2022 znalazły się aż dwa projekty pracowni: Elektrownia Powiśle w Warszawie i osiedle Riverview w Gdańsku.

Czytaj też: EU Mies Award 2022: polskie nominacje |

APA Wojciechowski zatrudnia obecnie około 120 architektów w Warszawie i Trójmieście, a ich projekty realizowane są w Polsce, Rosji, na Ukrainie oraz Litwie. Najsłynniejsze realizacje pracowni to między innymi: White Square Office Center i White Gardens Office Center w Moskwie, UNIT.City w Kijowie, Lviv.Tech.City we Lwowie, Elektrownia Powiśle, Skyliner, The Park Warsaw, Latarnia (Port Praski) w Warszawie, Riverview, Alchemia w Gdańsku oraz Centrum Południe i Business Garden Wrocław.

ZAPISZ SIĘ